• Romantický

Pro lásku cokoliv (2016) (TV film)

Emoce herců asi tak na 50% potenciálu - těžko uvěřitelné, strojené. Nemastné neslané. Celkově mě to skoro vůbec nezaujalo, i když je to žánr který mám docela rád.

Hříšná láska (2001) (seriál)

Prvních 100 dílů docela dobré ***, třetí třetina seriálu ale dost hrozné - směs naschválů/zloby/hádek/intrik/breku. Proto jen **. Dobré herecké výkony, dobrý ústřední pár.

Super drbna (2007) (seriál)

Drby, skandály, pletky ze životů mladé newyorské smetánky. Pokud vás toto téma zajímá, tak je to zajímavý a kvalitně provedený americký seriál. Většina scén je podobně jako u telenovel nepříjemná - je tam dost snobství a nemálo intrik a drbů a také přetvářka a lež. Sem tam zamilované scénky. Láska, soucit, pokora se tam občas objeví ale na můj vkus žalostně málo. Líbily se mi herecké výkony Leighton Meester a Ed Westwick. Je to docela líbivé a neztrácí to kvalitu ani po několika sezónách.

Jménem spravedlnosti (1996)

Béčkový akční krimi film pro nenáročné diváky. Přitažlivá a sympatická hlavní herečka - instruktorka bojového umění, bere spravedlnost do vlastních rukou a používá své umění úspěšně proti zločincům. Bojové scény, kterých se Cynthia účastní jsou docela zábavné - trochu na způsob Bruce Lee a Jackieho Chana.

Zázračná planeta (2004) (seriál)

O tom jak to tu vypadalo v historii - doby ledové, globální oteplení, předpokládaný vývoj živočišných druhů a poslední díl je o primátech - člověku.

Osudové setkání (2005) (seriál)

Příběh se odehrává několik století zpět v Mexiku v době šlechty, inkvizice. Není to ponuré. První díly mi přišly trochu nezáživné, ale později mě to začalo bavit - seriál neztrácí dech, naopak. 90 dílů tak akorát. NEjde o hloupou telenovelu kde se pořád někdo rozchází, bezdůvodně hádá a dělá schválnosti. Solidní příběh, scény, dialogy. Poslední díly jsou trochu smutné/tragické.

Cestování na okraj vesmíru (2008) (TV film)

Vizuálně působivý průvodce po Sluneční soustavě - slunce a planety, měsíce, komety, sondy - vše kromě Země nehostinné. Pak se vzdalujeme a vidíme další objekty. Dozvídáme se co je červený trpaslík, bílý trpaslík, supernova, pulsar, černá díra a vzdálenost ve světelných létech. Na můj vkus příliš dramatické/pochmurné. Znovu bych to něchtěl vidět. Spíše bych dal přednost seriálu, který vše probírá do detailu.

Věčný příběh (1998)

Pěkné prostředí, sympatičtí herci, zábavné, vtipné, příjemné, romatnické. Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek.

Pýcha a předsudek (2005)

Dost kvalitně zpracovaný film odehrávající se o několik století zpět v Anglii. Nelehká cesta k manželství díky pýše, předsudkům, pomluvě.