Diamantoví psi (2007)

Další Lundgrenův marný pokus vyhrabat se ze sraček. Ani ta vyholená hlava mu ale nepomohla (navíc v určitých záběrech na obličej mně připomínal Milana Kňažka)

Horečka džungle (1991)

Spike Lee opět řeší rasové nesnášenlivosti, což mě až tolik nebavilo. Největší síla filmu podle mě spočívá ve vybroušených dialozích, dokonale vykreslujících atmosféru osmdesátých let v New Yorku.

Pohyblivý terč (1996)

Celé se to v podstatě odehrává v jedné polorozpadlé budově a hrají v tom cca 4 herci. Přesto se nedá říct, že by se jednalo o nějaký velký průser. Na Lundgrena dobrý, v širším měřítku těsně pod průměrem.

Blackjack (1998) (TV film)

Lundgrena si moc nepořizuju - z valný většiny se jedná o vyhozený peníze (viz Ledová planeta). Tohle ale docela překvapilo, je to koukatelný, o co se zasloužil především Mr. Woo.

Pětiboj (1994)

Z Lundgrenovi filmografie určitě to lepší, nicméně ne jeho přičiněním - jeho "neherectví" je patrné i zde, nýbrž režisérským vedením Bruce Malmutha. I tak sotva průměr (s jednou dobrou hláškou- "Šidil jsi hamburgery")

Ledová planeta (2004) odpad!

Může Dolph klesnout ještě níž? Myslím, že ne. Tohle už bylo absolutní dno.

Hodiny před popravou (1999) (TV film)

Film se nesnaží o žádné překvapivé zvraty ani o budování nějakého napětí. Spíš jen tak v poklidu plyne a zaměřuje se na často obehrávané téma - nerovnoprávnost rasy, utlačování černochů a nadřazenost bílých vykořisťovatelů.

Příběh kmotra (2013)

Námět jako hrom, tady prostě nešlo šlápnout vedle. Přesto mám pocit, že to šlo natočit lépe. Takhle to působilo jako skládanka faktů chronologicky poskládaná.

Želary (2003)

Krásná krajina a kamera a působivá hudba. S dějem je to už trochu horší. Přistihl jsem se, že se u sledování chvílemi nudím a jen tak pro sebe si říkám, jak to ještě bude dlouhé. Pak ale přišla pasáž, kterou jsem sledoval se zaujetím, a tak se to stále střídalo. Ve výsledku tedy film, který jsem si zařadil do své sbírky, ale hned tak po něm nesáhnu.