Ztracen v oblacích (2006)

Ta válka je tady upozaděná, vše se zaměřuje na romantiku - on kdesi sestřelen a ona se s tím nechce smířit a vydá se ho hledat. Nemám nic proti zamilovaným tématům, ale tenhle se mě dotkl jen tak okrajově a velmi zlehka. Snad proto, že o něm jsme se v podstatě vůbec nic nedozvěděli (dětství - střih- svatba - střih - odchod do války). Jsem přesvědčen, že podobný příběh se dá zpracovat lépe.

Století Miroslava Zikmunda (2014)

Působivý dokument, ve kterém jsem však postrádal filmové ukázky z jejich cest, vyprávění cestovatelských historek a zážitků, kterých bylo jistě nespočet. Snímek se omezuje vlastně výhradně na osobu pana Zikmunda a jeho životopis. A jelikož je Miroslav Zikmund velký sympaťák a dobrý vyprávěč, jeho povídání je zajímavé, poučné a poutavé. Ale jak už jsem zmínil, chyběly mně tam informace a zážitky z jednotlivých cest. Pouze ta první je tam ve zkratce připomenuta, ale ty následující vůbec. Škoda.

Malý kousek nebe (2011)

Kate Hudson se dozví, že má rakovinu a její reakce je taková, že se směje na celé kolo, žertuje a tváří se, jako by byl celý svět jeden velký mejdan. Tohle mě trochu iritovalo, jinak jsem s filmem neměl problém, akorát závěr - který měl dojmout a probudit v divákovi emoce, mě nechal poměrně chladným.

Jízda s Elvisem (2007)

Pro fanoušky Elvise Presleyho to asi zajímavé nebude, nezazní tu žádná jeho píseň a brát to jako skutečnou autobiografii je víc než pošetilé. Na druhou stranu, pokud k filmu přistoupíte nezaujatě s přáním se trochu pobavit a nakouknout do zákulisí hudební branže, není to úplně marný pokus.

Vítěz (1996)

Příběh z Las Vegas, ve kterém hlavní roli hrají peníze a k tomu pár lidí, kteří se chtějí obohatit na štěstěně ve hře jednoho obyčejného chlápka, který každou neděli vyhrává. Mě to neurazilo, ani nenadchlo.

Můj ztracený syn (2005)

Co čekat od DVD Edice? Určitě ne žádnou pětihvězdičkovou pecku, kterou nevytřepu z hlavy hodně dlouho. Tak jsem k tomu přistupoval a musím říct, že Můj ztracený syn byl celkem snesitelný. Jen ten zoufalý výraz A. Archer mně už po čase šel na nervy.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Quentinův slabší kousek a je mi volný, jestli to byl záměr, aby to vypadalo právě takhle. Žvaní se tam a žvaní, ale tyhle žvásty postrádají lehkost a vtip, na jaký jsem zvyklý z Pulp fiction nebo z Gaunerů. Tam každý slovo sedělo a mělo svůj význam a já bych ty nekonečný dialogy mohl poslouchat hodiny a hodiny. Tady se čtyři buchty předhání, která vícekrát pronese FUCK a to mě FAKT nebralo. Tři hvězdy tomu napálím, ale jen pro to, že mám pro tebe slabost, Quentine.

Jackie Brown (1997)

Tarantina mám rád, ale natočil lepší filmy, než je tento. Tím nechci říct, že by byl špatný, to vůbec ne. Možná, že kdyby to měl na svědomí někdo jiný, byl bych velmi spokojený, ale tady šlo zřejmě o to, že má očekávání byla příliš vysoká. Film nemá až takový spád, kadence vtipných momentů není taková, na kterou jsme od QT zvyklí a závěr na můj vkus moc překombinovaný.

Gauneři (1992)

Debaty všech zůčastněných bych dokázal poslouchat do nekonečna. Tohle Tarantino ovládá, jak nikdo jiný. Vzpomínám si, že když jsem film viděl poprvé, jen jsem nevěřícně kroutil hlavou a říkal si - co to, do prdele, má jako bejt? Dnes už jsem fenoménu Tarantino přišel plně na chuť a je jen škoda, že v jeho nevější tvorbě již nejsou dialogy takhle drsné a vtipné zároveň.

Od soumraku do úsvitu (1996)

První polovina skvělá - gangsterská road movie s množstvím vtipů a hlášek, kterou ovšem dokonale pohřbí druhá upírská polovina. Tu žánrovou změnu nechápu. Obě poloviny mohli fungovat výborně samostatně, tak proč se to snažit naroubovat do jedné slátaniny?