Nezapomeň na mě (2010)

Nesedlo mi, jaká pronáší Pattinson ve dvaceti letech moudra. Sice je knihovníkem, leccos má načteno, ale co mu nepochybně schází, jsou životní zkušenosti. Ani ta romantika mě příliš nepřesvědčila, žádné velké jiskření se nekonalo. Kdo mě však nejvíc iritoval, byl ten jeho kámoš s nebývale hloupými poznámkami. Na druhou stranu, sledovat vývoj vztahů a postav mě vcelku bavilo.

Michael Clayton (2007)

V jednoduchosti je prý dokonalost, ale pan režisér se řídil pravým opakem. Svůj příběh co nejvíc zamotávat, znepřehledňovat, do toho naroubovat spoustu postav s nejasnou identitou, kdo za koho vlastně kope a k tomu všemu doslova lavinu slov. Děkuji, nechci. Já dávám přednost filmům, ve kterých se neztratím po prvních deseti minutách.

Po přečtení spalte (2008)

Bratři Coenové jsou u mě buď téměř v odpadových vodách (Potíže s Arizonou, Millerova křižovatka), nebo v pětihvězdičkových výšinách (Big Lebowski). Po přečtení spalte patří naštěstí do té druhé kategorie. Neskutečně zábavné, plné černého humoru, téměř kdykoli někdo něco pronese, je důvod k úsměvu. Už dlouho jsem se tak nepobavil.

Mlha v srpnu (2016)

Téma velmi zajímavé, ale nemohu se zbavit dojmu, že to šlo natočit mnohem syrověji, drsněji a s mnohem větší mírou útočící na divákovy emoce. Při sledování se mně vybavil film Chlapec v pruhovaném pyžamu, který mě oslovil o něco víc.

Gravitace (2013)

Hned při prvním záběru jsem se lekl, že se mně seklo dvd v přehrávači. Nekonečný záběr, kdy se nic neděje, nic se nepohne. Vizuál je omračující, ale příběh na mě až takový dojem neudělal. On se totiž omezuje na jediné - dostat se zpátky na zem. A ve dvou lidech se v mých očích, žádné velké drama, napěchované emocemi, prostě nekoná.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Nejdřív mě napadlo, jestli název nemá sexuální podtext, ale ne. Možná je to škoda, protože z filmu jsem mírně rozpačitý. Našly se tam asi tři momenty, kdy jsem se zasmál, ale jako celek to vyšlo do prázdna. žádný děj to vlastně nemá, spíš je to slepenec jednotlivých scén, což mě místy i nudilo. Za nejsvětlejší okamžik považuji hudbu, konkrétně Boston "more than a feeling".

Zakázané ovoce (1998)

Clooneyho mám rozhodně radši jako herce, než jako režiséra. Role bankovního lupiče mu sedla a já se u filmu nenudil (což se nedá říct o filmech pod kterými byl uveden jako režisér). Delší stopáž místy vyplňuje vata (a pozadí J. Lopez). Nejlepší pasáž je zřejmě ta v kufru auta. Clooneyho ruce si musely smlsnout.

Milujte svého zabijáka (2002)

Clooney mně jako režisér nesedí. Celý ten příběh mě nějak míjel, nedokázal mě vtáhnout do děje, i když pár povedených momentů by se našlo. Tohle dvd zasunu hodně hluboko do své sbírky, jelikož nepředpokládám, že bych ho ještě někdy vyndal z obalu.

Lítám v tom (2009)

Co to , ksakru, bylo, komedie? To snad ne, nenašel jsem jediný moment, kterému bych se zasmál. Romance? Ale kdepak, žádné jiskření, jenom rutina, šeď a nuda. Drama? Ani náhodou, dávat někomu stále dokola padáka už není drama, ale opakující se stereotyp. Stejně jako ty letištní haly a lety do Miami, Chicaga, Detroitu a kdo ví, kam ještě. Už se mi dralo na jazyk - LEŤ UŽ DO PRDELE, GEORGI!!!!

Zběsilost v srdci (1990)

Zvláštní film, ostatně jako většina z Lynchovy dílny. Chvílemi jsem si říkal, že tohle asi nedám a vzápětí jsem se přistihl, jak to hltám plnými doušky. Ujeté to je, to ano, ale dokoukal jsem to a musel jsem připustit, že mě to pobavilo.