Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Pár vtipů bylo povedených, ale že bych slzel smíchy, to nehrozilo. Ke konci spíš hrozil pláč, z toho nemožného mentorování, že rodina je na prvním místě. Navíc, Sandler prostě nepatří mezi mé oblíbence.

Tři muži na zabití (1980)

Delon tentokrát není ani drsný polda, ani právě propuštěný kriminálník, ale to neznamená, že nebude, nač se dívat. I hráč pokru může totiž zažít svistot kulek kolem své hlavy a strach o vlastní život. Stačí podat pomocnou ruku při nevinně vypadající autonehodě a o problémy je postaráno. Stará dobrá sedmdesátá léta.

Bojovník (1983)

Typická "delonovka" - šarmantní propuštěný vězeň, který si chce vyzvednout diamanty ukryté při poslední loupeži. Zájemců je ovšem víc a tak o mrtvoly není nouze. Stejné je to s milenkami - tu nejhezčí si nechal na konec (Anne Perillaud). Nic převratného se nekoná, ale kdo chce 2 hodiny napínavé podívané, neměl by být zklamán.

Slovo policajta (1985)

Roli drsného mstitele bezpráví si střihli snad všichni (Belmondo, Stallone, Van Damme, Caine, Banderas, Segal, Neeson a tak bych mohl pokračovat asi do nekonečna. Je třeba říct, že Delon v tomhle směru nezůstal pozadu, jeho postava je dostatečně drsná a s ničím se moc nesere. Jenom jsem si zvykl na pohlednější herecké partnerky - tady se jednalo o pouhý průměr.

Povídka o policajtovi (1975)

Takhle se točily kriminálky v osmdesátých letech. Bez brutálních a sadistických scén, bez počítačových triků a dech beroucích akčních scén. A v tom je jejich kouzlo. Delon vede pátrání po vrahovi svým klidným tempem, kouří při tom jednu za druhou, aby v závěru zjistil, že policista může mít ke zločinci někdy blíž, než by si pomyslil.

Vdova (1971)

Líbilo se mi vesnické prostředí, dům u zdymadla a volně ubíhající příběh, spíše v komorním ladění. Hudba perfektně vykresluje celkovou atmosféru.

Zlodějíčkové (2007)

Lepší, než jsem očekával. Po mých zkušenostech s DVD Edicí jsem čekal něco dokonale přiblblého, ale tohle bylo koukatelné bez nejmenšího problému. S čím jsem měl trochu problém, bylo ztotožnit se se zlodějskou dvojicí, natož jí pak držet palce, aby byli v tom svém "oboru" úspěšní. Když pominu tenhle fakt, slušná podívaná, včetně hudby i kamery.

Kdo nastaví kůži (1981)

Bylo tam tolik jmen, že jsem si k nim nedokázal přiřadit příslušné tváře, takže jsem chvílemi vůbec nevěděl, o kom je řeč. Krom toho jsem zaznamenal i nepřesnosti, který už tak průměrný snímek ještě víc srážejí (Při honičce dojde k nehodě, auto má zcela zničený předek a rozbité reflektory, v dalším záběru už opět pronásleduje Delona a po nárazu ani památky).

20 cigaret (2007)

Další fekální nálož z produkce DVD edice. Tentokrát v ruském podání, kde je snad všechno špatně. Všichni působí, že jsou jaksi mimo, že se člověk musí ptát - o čem tohle vlastně je? Jediné, co stálo za zhlédnutí, byl ten nahý zadek té zrzky.

Gang (1977)

Nezvyklá Delonova vizáž - kudrnatá paruka a tlustý doutník, tento film nezachrání. Děj se utápí ve stereotypu, pár vykrádaček, pohledná manželka a konec, který každý musel očekávat. O jednotlivých postavách gangu se v podstatě nic nedozvíme, takže vše proplouvá jaksi mimo nás.