Zkáza lodi Gustloff (2008) (TV film)

Přínosné je na filmu už jen to, že jsem se díky němu dozvěděl, že největším neštěstím na moři nebylo potopení Titanicu, ale lodi jménem Gustloff. Jedná se o dvoudílný televizní film, naštěstí se podařilo vtěsnat oba díly na jedno dvd. Dle mého názoru mohl být film kratší, vždyť  shlédnutí prvního dílu zabralo cca hodinu a půl a loď ještě ani nevyplula.

Jakubův žebřík (1990)

Film je plný flashbacků, což poměrně dost znesnadňuje orientaci v ději. Hlavně v závěru jsem už absolutně nevěděl, co je realita a co jsou vzpomínky. I tak, zajímavý a mrazivý snímek.

Soudný den (2008)

Mišmaš všeho možného - od Útěku z New Yorku po Šíleného Maxe, k tomu hudba, která mě docela iritovala (prapodivný techno-metal, kvůli kterému nebylo rozumět dialogům). Ono to zas až tak na škodu nebylo, protože se mluvilo minimálně a to, co zaznělo rozhodně nevymyslel žádný genius. Ze zmateného střihu mě bolela hlava, jen ta závěrečná honička byla dobrá.

Šťastlivci (2008)

Šťastlivci mě učinili šťastným a proto nemohu jinak, než za plný počet. Navíc jde o můj úplně nejoblíbenější žánr - road movie, v tomto případě okořeněný humorem a trochou dramatu. Tu jejich cestu napříč Státy jsem si užil náramně a do Rachel se zamiloval od prvního obrazu.

Zmeškaný hovor (2003)

Začátek mě moc nenavnadil, napadlo mě, že Asiaté to prostě s kulturou mají jinak. Co u nich zřejmě funguje na výbornou, u mě naráží na pocit nepochopení. Chvílemi jsem si říkal, jestli to nemá být taková skrytá reklama na Samsung. Pak se ale děj posunul a při sekvencích v opuštěné nemocnici jsem musel uznat, že tohle nevypydá vůbec špatně. Jenže mně unikla část děje z úvodu a tak jsem úplně nechápal souvislosti.

Pravda o Charliem (2002)

Film plný zvratů, kde bylo těžké se orientovat v tom, kdo je padouch a kdo ten dobrý, ale ve výsledku to bylo nakonec jedno. Žádná z postav si nedokázala získat mé sympatie.

Střelený (1996)

Dostal jsem víc, než jsem očekával. Od Sandlera totiž nikdy moc neočekávám, protože jeho humor mně nikdy moc vtipný nepřipadal. O to víc mě překvapilo, že tady jsem se dokonce i několikrát zasmál.

Polibek mého anděla (2000)

Jak to mohl někdo označit komedie, mně není jasné. Jedná se čistě o romantickou záležitost, kde se toho příliš neděje (když pomineme fakt, že má někdo zálibu chodit na cizí svatby). Shlédnout se to dá, v nabídce Dvd edice to dokonce patří k nadprůměru.

Lživý svědek (2009) (TV film)

Je patrné, že se hodně šetřilo a tak celkové vyznění je typicky televizní. Namísto akčních scén se to prostě jen řekne, což jistě sníží rozpočet, ale divák se nutně cítí ošizen. Ještě, že oba díly vyšly na jednom dvd a ne každý zvlášť.

Země zatracených (2006)

Nesouhlasím s většinovým názorem, že dobrých je pouze prvních dvacet minut. Já to mám přesně naopak. Těch válečných filmů, kde od začátku do konce sviští kulky a štěkají samopaly, těch je nespočet. Právě po úvodních dvaceti minutách to začne být zajímavé, když se mají váleční veteráni zapojit do běžného života a vyrovnat se s válečnými traumaty.