Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004)

Jedničku jsem neviděl a z dvojky mám hodně smíšené pocity. Na jednu stranu se na to docela dobře koukalo, na druhou stranu jsem spoustu věcí ve scénáři nepobral a jako celek mi to moc nedávalo smysl.

Rytíři nebes (2006)

Natočeno tak, aby se to líbilo široké veřejnosti, s čímž nemám problém, ale trochu to podkopává tvrzení o autentičnosti filmu. Vzdušné souboje dobře natočené, romantická linka rovněž snesitelná.

Cash (2008)

Trochu překombinované, moc postav a zvratů. Režiserovi měl někdo pošeptat, že méně je někdy více.

22 výstřelů (2010)

Originalitou to tedy neoplývá. K tomu nekonečně dlouhému seznamu tvrďáků, kteří se rozhodnou pro pomstu na vlastní pěst přibylo další jméno - Jean Reno. A musím říct, že nebyl v té roli špatný. Jeho nehybný nasraný výraz se mně celkem líbil a film jsem si i přes tu rozklepanou kameru docela užil.

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Mám rád filmy, kde jde o prachy. A tady jde o pořádný balík. Plán je prostý, ale vždycky se najde jeden kazišuk a všechno jde do kopru. Nenáročná jednohubka s několika známými tvářemi, včetně naprosto nevyužitého Rena (myslím, že za celý film řekne dvě slova).

Říše vlků (2005)

Typický příklad filmu, který se tváří sofistikovaně, ale nemá vlastně, co nabídnout. Začátek není špatný - dvě dějové linie, které se po čase spojí v jedinou. Film začne upadat do těžko pochopitelných zvratů, které postrádají logiku a korunu všemu nasadí posledních 15 minut, kdy se děj přesune do Turecka, aby diváka totálně zmátl a zároveň otrávil.

Operace Corned Beef (1991)

Bránici mi to teda netrhalo. Trochu vtipných momentů bylo v prostřední části, když se Reno potká s Clavierem, ale převažuje pocit promarněné šance, chvílemi i trapnosti.

Leon (1994)

Pustil jsem si po sobě Nikitu a Leona, abych mohl srovnávat, a Leon z toho vyšel jako vítěz. Má navrch především v jednom aspektu - a to jsou emoce. Tenhle film mnohem víc zasáhl mé srdce a dovolím si tvrdit, že se jedná o nejlepší Bessonův počin.

Brutální Nikita (1990)

Dobré, ale úplně na zadek mě to neposadilo. Hlavně jsem měl problém ztotožnit se s Nikitou (dokázala chladnokrevně zabít nevinné...) a pak mě ještě zaskočil "utnutý" konec.

Wasabi (2001)

I když se film snaží působit humorně, málokdy to vyjde na 100%. Scénář také není z nejzajímavějších a navíc ta mladá Japonka byla celkem otravná.