V Číně jedí psy 2 (2002)

Humor (a hlavně ten černý), mám rád, ale tady prostě nebylo čemu se smát. Všechny postavy byly těžko uvěřitelné, chovaly se hloupě a dialogy připomínaly místy chovance nějakého ústavu. Po jedničce se určitě pídit nebudu.

Oběť: Lovec krve (2007)

Upírská tématika mě nebaví, ani když je zručně natočena, natož pak, když se režie chopí nějakej packal.

Vražedná přítažlivost (1996)

V souvislosti s tímto filmem musím zmínit Yancy Butler. Ne jen, že je sexy, ale umí i hrát. Dovolím si tvrdit, že právě ona vytáhla tento film z průměrnosti a posadila ho o pár příček výš. Scénář chtělo trochu vypilovat a trochu si pohrát s koncem. Párkrát jsem se i zasmál - trochu morbidní humor, ale pobavil.

Setkání v New Yorku (2006)

Nic proti romantice, ale vyřčeno toho bylo mnoho a sděleno málo. Film víceméně přešlapuje na místě a jak to nakonec dopadne asi každý tuší předem. Jako podkres posloužily romantické balady, což působilo příjemně.

Za branami pekla (1997)

Nenapadlo by mě, že zbavit se závislosti na drogách může být tak zábavné (alespoň ve filmu). Roth je naprosto skvělý, kdykoli otevřel pusu, již dopředu jsem se smál, protože chrlí jednu hlášku za druhou. Čekal jsem nějaké vyvrcholení na konci, ale i tak jsem se dobře bavil.

Karetní hráč (2004)

Film se pohybuje v béčkových vodách, ale na druhou stranu musím přiznat, že sledování mě nijak neuráželo, dokonce dokázalo i zabavit (a to z karetních her umím jen Černého Petra).

Emmetův cíl (2002)

Námět se mi líbil, jeho zpracování už méně. Druhá dějová linie - pátrání po vrahovi, mně připadala spíš rušivá, než obohacující. Spíš se měli tvůrci zaměřit pouze na najatého vraha, který měl pomoci ukončit život v bezvýchodné situaci. Je to skvělé téma, které dává spoustu prostoru pro zajímavé zpracování.

Odposlech (2006)

Ještě víc než celé odposlouchávání mě zajímalo, jestli hrdinka překoná samu sebe a udělá se pětkrát za sebou. Ale vážně - svým způsobem zajímavý film, i když jsem tomu občas nerozuměl, napnutý jsem celkem byl.

Lhář (1997)

Svým způsobem zajímavě rozehraná konfrontace mezi jedním podezřelým, dvěma policisty a detektorem lži. Jen to chtělo trochu oživit občasným výletem mimo tu jedinou místnost, ve které se vše odehrává.

Battle Royale (2000)

Překvapilo mě zdejší vysoké hodnocení, které moc nechápu. Mně to přišlo jako tupá japonská vyvražďovačka, kde ty šikmoočka soutěží, kdo vypustí z úst větší blábol. O nějaké logice ani nemluvě.