Poslední plavky (2008)

Film v podstatě o ničem, ale musím říct, že jsem se chvílemi slušně bavil a to díky Čvrtničkovi a jeho nepřetržitému hláškování. Všechno ovšem pohřbil závěr s mega-sumcem. To byla vážně mega-kravina.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Film, který se snaží ukázat válku z trochu jiného pohledu. Zřejmě to Williamsovo nepřetržité žvatlání mělo být k smíchu, ale bohužel nebylo. Někdy jsem měl dojem, že poslouchám člověka, který mluví z cesty, kterému ani tolik nezáleží na tom, co říká jako na tom, jak rychle to řekne. Taky si neumím představit, že bych to jeho vysílání měl poslouchat den co den. Buď by mně z toho hráblo, nebo bych rychle přeladil na jiný kmitočet.

Moje bláznivá polynéská svatba (2006) odpad!

Všechno špatně. Komedie, která, bohužel, není ani trochu k smíchu. Kdybych se díval hodinu a půl z okna, byla by to větší zábava.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Příjemné překvapení. Pohled na válku očima malého chlapce, který se skamarádí se stejně starým židovským zajatcem. Všechno spěje k dramatickému závěru, který je velmi emotivní.

Experti (2006)

Po čtvrthodině jsem se ptal sám sebe, o čem tohle vlastně je? Po půlhodině jsem se ptal sám sebe, o čem tohle vlastně je? Po hodině jsem se ptal sám sebe, proč se na to vlastně dívám? Díky Čtvrtníčkovi dávám jednu hvězdu, ale s hodně odřenýma ušima.

Jízda (1994)

Miluju road movie a Svěrákův film dokazuje, že i s nízkým rozpočtem se dá natočit dobrý film. Co na tom, že tam hráli všeho všudy tři herci. Škoda jen jednokanálového zvuku, který dost ubíral na celkovém prožitku.

Frida (2002)

Na to, že film trvá více než dvě hodiny, se toho moc neděje. Maskéři ale odvedli dobrou práci, to "stárnutí" Salmy Hayek vypadá skutečně dobře.

Big Lebowski (1998)

Hned po prvních minutách mě napadla spojitost se staršími filmy Quentina Tarantina - dlouhé dialogy v podstatě o ničem a přesto tak hrozně zábavné. Bavil jsem se kurevsky dobře, díky Lebowski!!

50x a stále poprvé (2004)

Úplný propadák to není, ale že bych se dávil od smíchu, tak to ani náhodou.

Thelma a Louise (1991)

Film dokonaly v každém ohledu - scénář, herecké výkony, hudba, vtipné dialogy a gradující atmosféra až k závěrečnému vyvrcholení. Dvě kamarádky se rozhodnou udělat si dámskou jízdu, trochu se pobavit, trochu si zatančit, trochu zaflirtovat. Všechno však nabere trochu jiný směr, než si obě představovaly. Jakou cenu má vlastně svoboda? Skutečný filmový klenot!!!