Karate Kid (2010)

Tyhle filmy o kung fu jsou nuda už sami od sebe, žádný moment překvapení, jeden špatnej a jeden dobrej, ten nejdřív dostane na prdel, aby to tomu hnusákovi v závěru pořádně nandal. Proč jsem se na to vůbec díval?

Provaz (1948)

Uzemnilo mě, když jsem se na obalu dočetl, že se jedná o "akcí nabitý thriller", když se v podstatě jedná o divadelní hru s cca sedmi herci, odehrávající se v jednom pokoji. Neumím si představit, jak by film prezentovali v případě, že by se některý z herců začal třeba šťourat v nose. To by pak byl už přinejmenším !ultra akční thriller".

Do Říma s láskou (2012)

Woody Allen nikdy nepatřil k mým oblíbencům a ani s tímto filmem se to nezmění. Sem tam nějaký vtípek, ale většina stopáže je spíš nudná, osvěžena nějakým záběrem na italskou metropoli. Těch postav je tam nějak moc, takže je celkem těžké se s některou ztotožnit.

Carrie (1976)

Jako horor směšné, jako drama nezajímavé. Film vlastně nikam nesměřuje, nevzniká žádné napětí, kdy by člověk dychtil po každé další scéně. Právě naopak. Konec může být i vysvobozením, v tomhle případě nejen pro Carrie, ale hlavně pro diváka.

Pěsti ze železa (2012)

Na bukletu mě zaujalo, že v tom má prsty Tarantino, tak jsem byl celkem natěšený. Omyl, tohle bylo zoufalství plné krve, násilí, brutality a bojového umění. Co se ale týká fortelné filmařiny, je to bída s nouzí. Snad jen tato věta mě trochu pobavila: MAJÍ VÍC NÁBOJÚ, NEŽ ČÍŇANI RÝŽE.

Božský Bruce (2003)

Že by mě od smíchu bolelo břicho, tak to ani náhodou. Pár gagů tam bylo, to ano, ale v druhé polovině jsem se musel štípat do ruky, abych neusnul.

Červená světla (2012)

Nechal jsem se vtáhnout do děje tak, že jsem si neodskočil ani na záchod. Dobrá práce, pro mě o mnoho lepší než vychvalovaný Nolanův Dokonalý trik, který mi to chvílemi připomínalo.

Expresní zásilka (2012)

Na automobilové honičky se mně kouká lépe, ale shlédnout se to dalo. Díky akčním scénám se dalo zapomenout na nadotažený scénář a v pohodě dojet až do cíle.

Nanga Parbat (2010)

Částečně mně to připomínalo dokument, jak se bratři Messnerové vydali zdolat osmitisícovku. Něco do sebe to mělo, ale celý děj byl soustředěn pouze na ně, žádná další dějová linie, žádný záporák jako třeba ve Vertical limit, nic, co by mě donutilo bez dechu sledovat tento příběh.