Wrestler (2008)

Silný emocionální příběh stárnoucího wrestlera, kterému kromě ringu nezůstane v životě vůbec nic. Asi nikdy nepochopím, jakou zábavu Amíci v wrestlingu vidí, ale když pominu tohle místy nechutné divadlo (jako prodavač se mi Rourke líbil víc), film mě svým dějem strhnul tak, jak žádný jiný s Mickym.

Dokonalá loupež (2002)

Dost překombinovaná záležitost, která má světlejší chvilky, ale i takové, které mě moc nebraly. Snaží se to být vtipné, některé momenty jsou cool a některé postrádají logiku. Jasný průměr.

Domino (2005)

Pro mě to bylo moc chaotické, vadily mně ty rychlé střihy, barevné filtry i odbočky z děje, které neměly vůbec žádné opotstatnění. Na druhé straně měl film i silné momenty, drsné hlášky a zajímavý námět. Suma sumárum dobrý průměr.

Noc patří nám (2007)

Nějak mně tam nesedělo, že by si protřelý gangster vybral za parťáka chlápka, v jehož rodině se to policajtama jen hemží. Ale, co já vím, třeba to tak chodí, protože to bylo celkem zajímavý a pokoukání to bylo příjemné (a to nejen díky tělesným proporcím E. Mendes)

Fešák Johnny (1989)

Typický film ze škatulky "Nenadchne/Neurazí". Začíná to přepadením klenotnictví (celkem slibný rozjezd), který záhy přibrzdí Rourkeho vizuální proměna. Před koncem to opět trochu dostane šťávu, ale film, který bych si pamatoval déle než pět minut po jeho skončení, to rozhodně není.

Horečka (1999)

Hrůzu mně to nenahánělo ani omylem (možná jen ve smyslu, aby to netrvalo 3 hodiny). Chvílemi je to zábavné (dialog s domácím o nájemném), ale většinou to postrádá atmosféru a pointu jsem uhodl v cca polovině filmu.

Obchodník se smrtí (2006)

Teroristická hrozba z muslimské víry je zde odlehčena milostným vzplanutím. Mě to celkem bavilo.

Šňup (2002)

Takovou jízdu bych u DVD Edice určitě nehledal. Možná jejich nejpovedenější titul. Děj je sice stále o jednom a tom samém,scénář taky není bůhvíco, ale má to koule. Někdy je to trochu za hranou, ale za mě příjemné překvapení.

Kazatel (2004)

Námět zajímavý, navíc prý podle skutečnosti, ale zpracování za moc nestojí. Musím zmínit nevýrazné herecké výkony, ani hlavní hrdina nijak neoslnil. Scénář taky nepatří k nejlepším, na akci se tu moc nehraje, většinou jen dialogy, které nemají potřebný náboj. Pokud však mám hodnotit film v rámci svého vydavatele (DVD edice), pak silný nadprůměr.