Líbánky v Las Vegas (1992)

Film, který trpí nedostatkem humorných scén (i když pár se jich tam našlo), a příšerným zvukem. Tohle fakt nedoporučuji majitelům kvalitního domácího kina, protože to zní jako z tranzistoráku. Celkově je to nenáročná oddychovka, která sice nenudí, ale rozhodně nenadchne.

Bratři (2009)

Film ani ne tak o boji v Afghanistánu, ale o boji s vlastním svědomím.Tahle válka poznamenala nějakým způsobem všechny přítomné a mě bavilo sledovat, jak se s tím, především Maguire, Portman i Gyllenhaal, vypořádá.

Četa (1986)

Konečně taky film, kde Amíci připouští, že ani oni nejsou dokonalí, že jsou to stejní parchanti jako žlutí nebo kdokoliv jiný. Docela Stoneovi věřím, že takhle to opravdu bylo, tak to prožil a ty hrůzy přenesl na filmové plátno.

Zloděj životů (2004)

I když je příběh až příliš předvídatelný, režie není špatná a dokáže diváka vtáhnout do děje a udržet jeho pozornost až do závěrečných titulků. A Angelině to tady mimořádně sluší.

Darwinovy ceny (2006)

Vtipu to moc nepobralo, samotné sekvence lidské hlouposti ještě ujdou (nejvíc mě asi pobavila ta s těmi maníky, jak se snaží dostat na Metallicu), ale ten pokus o nějaký děj je vyloženě otravný jako sám Joseph Fiennes (to jeho omdlívání je trapný a připoutávání se ve sprše má už atributy debility).

Napiš si svou smrt (1998)

Vidět se to každopádně dalo, zápletka slušná, jen ten Cuba Gooding Jr. se tam nehodil ani trochu. V situacích, kdy by měl zvážnět, se usmívá a jeho výkon film zbytečně sráží dolů. I když několikrát moralizuje a poukazuje na právnickou čest, já mu nevěřil ani slovo.

Romper Stomper (1992)

Kult hákového kříže to není, i když tématicky to má dost společného. Co film nejvíc postrádá, je kvalitní scénář, nebo ještě přesněji, alespoň nějaký scénář. 60 minut se film nikam neposunuje, stále dokola sledujeme bitky, chlast, šoustání, nadávky do žlutejch zkurvenců, vše naprosto bez invence a stále dokola.

Sky Fighters: Akce v oblacích (2005)

Francouzská variace na Top Gun, ale samotný příběh hodně pokulhává a nenabízí nic, co by stálo za zmínku. Takže jediným pozitivem zůstávají záběry ve vzduchu, což je na celovečerní film dost málo.

Cesta do zatracení (2002)

Viděno na dvd s českýma titulkama - už jen to snižuje zážitek o jednu hvězdičku. Výběr herců a jejich výkony jsou velmi dobré, film samotný stojí na výborné režii a kameře (někdy méně slov a dlouhý záběr vypoví víc, než několik vět). Přesto si dovolím tvrdit, že tempo filmu je nevyrovnané a ty méně záživné pasáže mu škodí.

Odstřelovač (1993)

Největší slabinu vidím ve scénáři - příliš jednoduchý, bez momentu překvapení, zápletky či nosné pointy. Prostě se chodí džunglí a střílí na vše, co se pohne. Slabší tři hvězdičky.