Con Air (1997)

Postupem času mně všechny ty výbuchy a celková okázalost začínaly srát. Tvůrci nám v každém obraze dávali najevo, že tady byl rozpočet hodně štědrý, nicméně na mě to spíš dělalo dojem, že celé to vizuální divadlo má zastínit ne příliš povedený scénář. A hlavní postava - místy téměř k smíchu. Takový Mirek Dušín s dlouhými vlasy. Ještě měl vzpomenout při tom svém moralizování, že kouření škodí zdraví a bylo by to dokonalé.

Nebezpečný cíl (2008)

Nemůžu si pomoct, mě tohle nijak neuráželo, Cage jako mlčenlivý zabiják byl cool, thajská lékárnice byla opravdu roztomilá a ta love story, která pravidelně probleskovala mezi akčními sekvencemi, mně přišla vkusná.

Hadí oči (1998)

Celý film se v podstatě odehrává v jedné boxerské aréně. V paměti mně utkvěly nezvykle dlouhé střihy mezi záběry a Cage, který je zpočátku hodně upovídaný a občas se mu povede i nějaká slušná hláška. Postupem času se atraktivita kamsi vytrácí a konec je už naprosto bez překvapení.

Kód Navajo (2002)

Nemám větších výhrad, spíš mě Woo příjemně překvapil. To, že tam bude dobře nasnímaná akce, s tím jsem počítal, ale že to bude mít i smysluplný děj, to jsem ocenil jako nadstandart.

Red Rock West (1993)

Kromě toho, že nám Cage předvede kliky na jedný ruce, film nabídne i slušnou podívanou. Mám rád přesně tyhle typy hlavních hrdinů, kteří ať udělají cokoliv, propadají se stále víc a víc do průseru. A když se mu do cesty ještě připlete vnadná L. F. Boyle a ve hře je slušnej balík peněz, je jasné, že se z toho jen tak snadno nevymotá.

Next (2007)

Tak nějak to splnilo moje očekávání, která nebyla přemrštěně vysoká. Na J. Biel se hezky kouká, na Cageův účes nikoliv. Film samotný nenudí, ale na první ligu to prostě nemá.

Obchodník se smrtí (2005)

Jeden z nejlepších filmů s N. Cagem, obchodníka ztvárnil perfektně, režie výborná, stejně tak scénář a děj prošpikovaný pikantně černým humorem - co si přát víc?

60 sekund (2000)

Ono se málo krade, řekli si asi tvůrci. Pojďme natočit nějakou agitku, ať nám tech chmatáků trochu přibyde. A tak se i stalo. Proč krást v malém, když to jde rovnou ve velkém - 50 aut za jednu noc!!! A tak se ptám - tomu mám fandit? Tomu mám tleskat? Tohle mám obdivovat? Tak to ani náhodou. Dominic Sena a spol. zřejmě nezažil ten pocit, že večer někam zaparkuješ auto a ráno tam najdeš jen mastnej flek.

Rituál (2006)

První, co mě napadlo bylo, že všechny ženské v tomhle filmu byly pěkné svině (tu malou žhářku nevyjímaje). Film mně nepřipadal až tak strašný, jak se zde píše. Mělo to atmosféru a sledování nebyla otrava. I ostrůvek vypadal celkem zajímavě, takže, proč ne?

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Válka tady vypadá zprvu jako dokonalá idylka - víno, lehké děvy, tanec, mejdany na pláži. Ke konci filmu se to však otočí a na povrch vyplave ta "odvrácená" tvář války. Myslím, že válka je zde jen taková kulisa, že v popředí tady stojí romantika - vztah mezi italským důstojníkem a místní dívkou. Ne, že by mě ten románek strhl, ale pokoukání to bylo vesměs příjemné.