Bezstarostná jízda (1969)

Vím, že se jedná o kultovní záležitost, navíc road movie je moje srdcovka, ale s hodnocením nemůžu výš. Nejsilněji na mě působily momenty, kdy se nemluvilo a kamera zabírala do daleka se táhnoucí silnici, slunce sklánějící se k obzoru a přírodu vůbec. Naopak, když se herci pokoušeli o dialog, hodně to drhlo. Chápu - je to především o svobodě, o volnosti, ale myslím si, že se to dalo natočit mnohem líp.

Tábor tygrů (2000)

Schumacher točí kvalitativně hodně nevyrovnané filmy. Tenhle určitě patří k těm lepším, ale Volný pád je ještě vyšší třída. Vojín Bozz je takový ten rebel, který má všechno na háku, vyzná se v různých právnických kličkách a dokonce pomáhá ostatním zbavit se vojenského mundůru. Frajer Luke mně přirostl k srdci více, ale i tak - dobrá práce.

Muž bez tváře (1993)

Mel Gibson si napsal roli sám pro sebe, na čemž není vlastně nic špatného. Prostřednictvím zohaveného muže chtěl sdělit světu, že krásná tvář není to nejdůležitější, že za ní se skrývá lidská duše, která převažuje. Podle mého názoru se mu to povedlo.

Miluj souseda svého (2014)

Příjemná podívaná - Murrayovi ten věčně nasranej chlápek, co chlastá, kouří, sází na koně a topí se v dluzích, sedí a zvládá ji s bravurou. Humorné pasáže se většinou povedly, ty vážné taky nejsou špatné, ale místy vyznívají nepřesvědčivě.

Interstellar (2014)

S Nolanem si nějak nerozumím. Jeho Počátek jsem ani nedokoukal, Interstellar ano, ale dalo to přemáhání!! Celé mně to spíš připadalo jako nějaká nepovedená videohra. Tolik nudy, vydávající se za sofistikované dílo, jsem už dlouho nezažil. Tříhodinová stopáž naplněná nic neříkajícími dialogy, chrlící na nás nesrozumitelné vesmírné výrazy, naproti tomu jediný dramatický okamžik s obří vlnou. Dlouhou dobu jsem přemýšlel, proč mně film, na rozdíl od většiny, připadá tak nezajímavý. Myslím, že jsem na to přišel. Chybí mu lidskost. Tenhle pojem je Nolanovi vzdálenější než všechny galaxie.

Symptom Pandorum (2009)

Přesně to, co jsem očekával, jsem i dostal. Slušnou dávku napětí, ponuré prostředí vesmírné lodi, po krvi lačnící zákeřné příšery (hlavně to dítě bylo zákeřný). Nic, co by mně ale zůstalo v hlavě delší dobu.

Fotograf (2015)

Film nabízí pohled pouze jedné strany - Saudek spolupracoval na scénáři. Kdyby tutéž možnost dostala Sára, vznikl by asi úplně jiný film.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Ještě blbější, než jednička, což vlastně v tomhle případě vyznívá jako poklona. Některé momenty jsou skutečně vtipné (scéna s telefonem, s obálkou...) a musím přiznat, že vcelku mě film pobavil, což se od komedie očekává, takže dobrý.

Harry Brown (2009)

Bývalý mariňák si užívá zaslouženého důchodu, postává za oknem a sleduje místní gang, okupující podchod před sídlištěm. Zpočátku se tváří, že se ho to netýká, ale pouze do doby, než zabijí jeho kamaráda a jeho samotného napadne výrostek s nožem v ruce. Od tohoto okamžiku se z letargického pozorovatele stane mstící se mašina, stroj na zabíjení, který nemá slitování. Slušná podívaná, nepřesahující hranice žánru.

Brilantní plán (2007)

Jak se dostat do zdánlivě nedobytného sejfu - to už tady bylo mnohokrát. Ono ale mnohem důležitější je, jak se dostat do divákova povědomí a jak ho dokázat zaujmout. A to se určitě podařilo. Oceňuji dobrý scénář a co se týká hereckých výkonů, Caine snad ani zklamat nemůže.