Tragéd Fantozzi (1976)

Zase ta snaha být vtipný za každou cenu. Chápu, že se tomu někdo směje, ale rovněž bych pochopil, že ta hloupost až debilita Fantozziho se může zdát být spíše k pláči. Samotný Villaggiuv humor je cílený na ty nejprostší pudy a já jen marně čekal na okamžik, kterému bych se mohl zasmát.

Ďáblíci (2003)

Dost neotřelé téma, které krom jiného nutí k zamyšlení. Děj se nikam nežene, spíš jen zvolna plyne a momentů pro zasmání není mnoho. Neříkám to jako výtku, spíš si myslím, že byla chyba distributora označit film za komedii.l

Horší než smrt (2007)

Humor přesně podle mého gusta - anglicky černý, suchý, možná i morbidní. Myslím, že přesně takhle to má být - všichni herci mají kamenné tváře a divák se směje. Bohužel, u většiny "komedií" je to přesně naopak. Hodně výživné sousto.

Dva nosáči a rádio (1982)

Pro mě nejslabší díl Nosáčů. Do nekonečna se opakující děj, kdy dvojice přejíždí z místa na místo a policajti se prezentují jako naprostý trubky, který je nedokáží odhalit. Humor se kamsi vytratil a jediné, co film drží nad vodou, je obstojná hudba. Dvě hvězdičky s odřenýma ušima.

Ryba jménem Wanda (1988)

Přiznám se, že jsem čekal větší zábavu. Monty Pythoni nebyli nikdy mým šálkem kávy, takže se vlastně není čemu divit. Ne, že bych se nebavil, jen se prostě žádné záchvaty smíchu nedostavovaly (a to mám anglický humor velmi rád. Třeba film HORŠI NEŽ SMRT měl jiné grády...)

Dva nosáči tankují super (1984)

Asi nejlepší díl nosáčů. Kvituji pokus o road movie, pokus být za každou cenu vtipný, pokus natlačit tam ty největší dobové hudební šlágry. Kdybych nebyl takový nostalgik, bylo by to za dvě hvězdy, takhle ale ještě jednu přidám.

King Kong (1976)

Film ze mě dokázal ždímat emoce, teď mám na mysli samotný závěr, který se povedl. K hereckým výkonům nemám připomínek, snad jen Jessica Lange na mě chvílemi působila až moc naivně. Triky na svou dobu dobré, s dnešní produkcí se však srovnávat nedají. Jasný průměr.

Stroj času (2002)

Vizuálně pěkné, obsahově nedotažené. Osobně jsem čekal jiný vývoj - věřil jsem, že to bude velkolepá love story napříč časem, ale náš hrdina nějak pozapomene jak oživit svou tragicky zesnulou lásku a vrhá se za dobrodružstvím a novou láskou. Začátek rozhodně lepší než závěr.

Městečko prokletých (1995)

Nic objevného. Takhle svítící oči už použili KISS v klipu I LOVE IT LOUD. Jeden večer to zaplácnout dokázalo, ale k slušnému průměru tomu kousek chybí.

Poslední vyvolený (2007)

Viděno cca před měsícem a dnes se mně z filmu vybaví pouze to, že hlavní ženská aktérka byla koukatelná a že tam bylo více mystična, než mně bylo milé. Dokoukal jsem to sice bez potíží, ale žádné silné zážitky to ve mě nezanechalo.