Uzavřený kruh (2013)

Thriller z právnického prostredia, ktorý ma opäť donútil zamyslieť sa nad fungovaním štátu. Asi je jedno akého. Trošku mi to pripomínalo, že tvorcovia si pozreli asi Wikileaks. Výborné výkony Erica Banu a aj Rebeky Hall. Obaja sa vhodne dopĺňali ako na povrch postupne vystupovali rôzne konšpiračné teórie ohľadom jedného chudáka. Podstatnú časť určite zohrávalo aj prostredie Londýna. Kto má tak rád ako ja, príde si na svoje. Dokonca aj dĺžka filmu mi dokonale sadla. Film mal spád, ani chvíľu ma nenudil.

Utajený (2005)

Michael Haneke a jeho Funny Games boli fakt perfiš dielom. Haluzný film, ktorý končil fakt drsne. To sa mi na ňom páčilo. Keď som zistil, že má vo svojej tvorbe aj francúzsky film a navyše mne tak obľúbeným Danielom Auteuilom tak som bol v siedmom nebi. Na nešťastie alebo možno z dôvodu, že som na niečo také nemal asi náladu je aj moje hodnotenie len 3*. Síce film je fakt záhadný a očakával som ako to celé skončí, nakoniec priniesol mojej filmárskej duši na konci len sklamanie. Resp. z konca filmu. Proste čakal som jednoducho viac. Celý dej ma držal v napätí a zrazu toto? To sa nerobí, ak chce a hlavne čaká niečo nadľudského.

Smrtonosná past (1988)

Jeden z najlegendárnejších akčných filmov som veľmi dlho odkladal. Prešlo veľa času, ale nakoniec som sa rozhodol, vo filmovom dni s Bruceom Willisom si pozrieť tento kúsok. Moje očakávanie bolo extrémne vysoké. Prečítal som si recenzie uživateľvo, ako ja pozrel podrobnejšie hodnotenia. Zrejme to bola chyba, podobne ako je to s dovolenkou, ktorú naplánujete do najmenších podrobností a aj tak sa to už od nasadnutia do prostriedku, ktorým cestujete začne meniť. Nevravím, že herecké výkony boli zlé, ale ja keďže nie som moc fanúšikom takýchto filmov som sa občas nudil. Pripadlo mi to ako slabšia hra na xboxe.

Můj soused zabiják 2 (2004)

Klasický syndróm takmer všetkých filmov, ktoré nadväzujú na na predchádzajúci, v celku kvalitný snímok. M. Perry znovu opakuje to čo ho spravilo hviezdou. Klasické jeho gestá, pohyby, mimika z tváre. V jedničke sa dalo v pohode zvládnuť, ale to čo ho v seriály Priatelia preslávilo ho v tomto filme odpísalo. Už to nemalo taký cveng. Bruce Willis ma naopak oveľa viac dokázal pobaviť, hlavne scénka so sliepkami nemala chybu. Príbeh je ako obohraná platňa. Všetci vieme, ako to skončí. 3* zrejme zato, že som nemal náladu na žiadny vážny film.

Farmacia de guardia (1991) (seriál)

Pohodová záležitosť s pyrenejského polostrova. Cez letné prázdniny to bola klasika, keď nebolo čo robiť.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Český seriál, ktorý ma dokonale dostal. Už len svojou atmosférou Prahy, ale aj skvelými hereckými výkonmi. Ide o zmes rôznych charakterov, ktoré ale do deja seriálu zapadnú ako puzzle. O niektorých vraždách som samozrejme čítal na internetových stránkach o zvyšných som sa dozvedel aj prostredníctvom scenára pánov Malindu a Mareša. Každá časť mala čo do seba, je síce pravda, že nie každá bola tak výživná ako tie best off, ale ani každý deň nesvieti slnko. Diváka dokonca niektoré časti dovedú až ku otázkam, ako zbytočne niektoré obete prišli o svoj život. Kvalitatívne ide o jeden z najlepších kriminalistických seriálov, čo som kedy videl. Hlavne aj to môže zato, že je to takmer komplet podľa skutočných udalostí. Mojou obľúbenou postavou bol určite Bolek Polívka a Ondrej Vetchý. Hlavne scénka ako kolegovi aka. fanúšikovi Slávie podá vlajku Sparty nemá chybu. Seriál nie je len o čiernom dejstve, ale tvorcovia sa snažili zakomponovať aj humorné prvky, ktoré sú príjemným osviežením. Fakt kvalita, snáď raz znovu sa vydá niečo podobné.

Macbeth (2015)

Neskutočná nuda. Film, ktorý ma tak maximálne zaujal na začiatku. Fassbendera považujem za výnimočného herca, ale toto ne. Ďakujem.

Bojovníci severu: Sága Vikingů (2014)

Jednoduchý film, ktorý mňa ako fanúšika vikingov a celkovo filmov odohrávajúcich sa v minulosti dokázal pobaviť. Samozrejme nejde o žiadnu blockbusterovú pecku, skôr je to taká oddychovka. Príbeh jednoduchý a ľahko čitateľný. nechýba samozrejme negatívna postava, ktorú od úvodu budete nenávidieť, ako aj scény, ktoré daný žáner si doslova vyžaduje. Samozrejme graficky a vizuálne to nie je nič moc, ale ako som spomínal film neurazí, hlavne fanúšikov tohto žánru.

Správní chlapi (2016)

Takéto krimi komédie sa dajú. Sú nevšedné, neokukané aj keď vieme presne ako to skončí. Neotravujú diváka, majú solídne herecké obsadenie. Dvojica hlavných protagonistov či už Crowe alebo Gosling sú dosť odlišné filmové charaktery. Jeden postarší pán, čo vie ako má presne udrieť a ten druhý? Inteligentný súkromný detektív avšak v určitých hraniciach. Inak mi tak trochu Gosling pripomínal Sandlera, dobrácky face, starostlivý típek čo sa týka rodiny a trochu divný image. Divný zato, že v takomto prestrojení som ho ešte nevidel. Dá sa povedať, že hrá väčšinou takých machov čo balia kočky. Aj tu síce je tomu tak, ale komediálna stránka filmu mu nedovoľuje prejavovať tak extrémne šarm, pri ktorom vlhli rozkroky v kine. Režisér MR. Black je čarodej čo sa týka filmových zápletiek. Stačí si spomenúť na Kiss Kiss Bang Bang. Tam to rozbalil naplno, humor a vážnosť si preniesol aj sem. V istých hraniciach ako som spomínal. Nie je to tak vážne a prikladá dosť vysokú vážnosť na vtip a satiru. Hlavne vtípky medzi hlavnými protagonistami. Za spomenutie určite stojí fakt, že film sa odohráva v časoch slávnych 70.-80. rokov minulého storočia.

Piráti! (2012)

Strašné, neskutočné. Dal som tu tri krát šancu, či už to bolo na HBO alebo na mojom domácom kine. Nedokázal som to dopozerať do konca. Nuda. S veľkým eN