Arrow (2012) (seriál)

Ku tomuto seriálu som sa dostal strašnou náhodu pri tlakovaní kontrolných objemov v práci. Kolega mi porozprával dej a celkom ma to upútalo. Po troch minútach mi Oliver Queen a jeho príbeh prišli dosť podobné ako LOST. Ale je tam veľa dramatických prvkov, akčných scén, výborných efektov, ale občas aj trošku nudných dialógov a moralizovania. Avšak nudné časti sú zďaleka prevýšené kvalitnými a napínavými scénami. Seriál je sem-tam aj vtipný, hlavne postava bodyguarda Diggsa mi príde ako veľmi vhodná, ako napr. mozzarela na cestovinách. Baby v seriály sú moc sexi a to tiež predsa dodáva šťavu. Len by som do budúcna poprosil menej romantizmu, super hrdina v kapucni si predsa nemôže nechať kvôli niečomu takému prízemnému ako sú city pokaziť svoju reputáciu... :-)

Jonah Hex (2010)

Hviezdne obsadenie ako aj prostredie divokého západu vo mne vyvolávali pocit, že tento film bude jeden z tých čo tu na CSFD majú nízke hodnotenie, ale mne sa páčia. Zo začiatku to začína veľmi dobre. Dalo by sa povedať, že to napĺňalo moje predstavy medzi 4* - 5* filmom. Krásna Megan bola veľmi príjemným spestrením, aj keď mohla nám ukázať viac zo svojho tela vo westernovom bordely. Žiaľ nedočkal som sa !!! Po takých 40 minútach mi však film prišiel dosť chaotický a neprehladný. Kombinovali sa medzi sebou scény, ktoré by zdravý rozum nemohol pochopiť. Koniec prišiel veľmi stroho, rýchlo a dá sa povedať, že bez poriadne akčného filmového konca ako to mám v podobných filmoch rád. Z tohto dôvodu a aj z dôvodu, že Megan ani prsia poriadne neukázala je to len na 3* a aj to veľmi slabé...

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Rozporuplné hodnotenia tu na CSFD mi dávali jasne na javo, že zrejme Hobit nebude taká pecka ako LoR 1,2,3. Takže moje očakávania boli dosť nízke a zrejme som spravil dobre. Pretože v balíku od Petera Jacksona som dostal skvelý film. Miestami sa mi to páčilo ešte viac ako LoR...Krásna hudba, super atmosféra, výborná kamera a krásne prostredia do ktorého bol film zasadený z neho spravili luxusný príbeh. Akčné scény vyvážené s tými diallógovými, ako aj dobrodružnými. Opäť raz som sa mohol pobaviť na schizofrénní Glocha. Už teraz sa teším na pokračovanie.

Tajomstvo mojej kuchyne (2009) (pořad)

Hodnotenie na ODPAD to nie je podľa mňa. Ale nemám rád Magálovú a príde mi táto relácia príliš amatérska. Hlavne jej vyjadrovanie mi leze na nervy, "dáme to tak" alebo "tak, tak" nepovažuje za vysvetlovanie a vhodné slovné spojenia, keď sa chcem niečo nové naučiť variť. A napr. Kuchár Pavel mi tam prišiel trošku v pozadí, Magálová ako keby chcela, aby sa to všetko krútilo okolo nej a do všetkého mu zbytočne kecala, skákala do reči takže som mu ani poriadne nerozumel.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Komédie so zvieratami nie sú proste pre všetkých. Ide o komplikovaný žáner, ktorý veľa ľudí rýchlo odsudzuje. Našťastie ja mám zvieratá veľmi rád a patrím medzi fanúšikov takýchto komédií. Jim Carrey zahral výborne a hlavne jeho osoba bola zárukou dobrého vtipu a humorných situácií. Jeho ksicht je aj po rokoch ako keby z plastelíny a grimasami vie povedať viac ako slovami. Jeho spolunažívanie s tučniakmi bolo zvládnuté Watersom v celku dobre. Ak prirátame herecky spolahlivú Carlu Gugino vychádza mi z toho veľmi príjemná rodinná komédia, ktorá nemôže pokaziť víkendový oddych. Za svoj výkon si Jim a jeho 6 tučniakov zaslúži 4*.

Výkupné (1996)

Chudák Gary Sinise. Prečo stále on vo väčšine filmov s ním čo som videl musí hrať hlavného záporáka?? Či to bude jeho fejsom alebo že by sa sám snažil získať takéto roly? Mel Gibson vo svojich naj. rokoch štandartne skvelý a perfektná bola aj Rene Russo. Z takejto hereckej elity pod správnym režisérom Howardom nemohlo vzísť nič iné ako svelý a napínavý thriller. Otázka či zaplatí? nezaplatí? vyriši si to sám? a potom bombastické otočenie deja, kde zo štvanej koristi sa stáva dravec a z dravca korisť. Presne takto to mám rád, milujem zvraty...

Leningrad (2009)

Leningrad nesmie padnúť za žiadnu cenu... Tak to nariadil Stalin, ale súdruh Stalin sa asi moc nepresvedčil ako pomôže tým čo ho bránia. Zo začiatku filmu som mal pocit, že ide o ďalší vojnový film, ktorých bolo o tomto meste vytvorených niekoľko. Avšak po čase sa z vojnového a zákopového prostredia ocitáme medzi obyvateľmi (civilmi) Leningradu. Máme tu rôzne typy osobností. Hlavnú hereckú hviezdu miestneho divadla, divadeľných pracovníkov, deti a aj novinárov. Medzi nich patrí aj Kate a práve ona je nosnou konštrukciou tohto príbehu. Príbehu o odvahe ľudí, ktorí sa proste rozhodli prežiť a neodovzdať sa do rúk osudu. Koniec mi prišiel Hollywoodsky veľmi sladký (aspoň tak to vypadá, Byrne príde čakať svoju drahú, tá ho zbadá v dave, oči sa im stretnú a podobné USA sračky), ale naštastie to tak nie je.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Moje prvé stretnutie s Guyom Ritchiem. Vtedy som ani netušil, že o pár rokov tento režisér bude patriť medzi mojich najoblúbenejších a jeho filmy medzi tie naj. čo kedy uvidím. Prvý film, v ktorom vynikol aj famózny Jason Statham. Partia mladíkov túžiacich po peniazoch, parádne vykreslené prostredie Londýna, dialógy, ktoré sú nadpozemsky zábavné, ale na druhej strane aj vážne. Týmto filmom si Ritchie postavil latku poriadne vysoko a nie vždy sa mu ju podarilo udržať.

Ovocňáčci (1991) (seriál)

Mojim oblúbencom bol banán Edison, miestny vedec :-). Ako dieťa som tento seriál miloval.

New Kids on the Block (1990) (seriál)

Že Wahlbergovci boli členmi New Kids on the Block som sa dozvedel len dnes :-)). Ale tento seriál sa mi vryl do pamäti. Aj keď v dobe vysielanie som o tejto skupine nič nepočul seriál som začal pozerávať. Vždy v nedelu poobede, keď vystriedal Ovocníčkovcov. Možno zo začiatku sa mi tento seriál nezdal OK časom som si ho oblúbil. Hlavne si spomínam na prelínanie kreslených a hraných prvkov.