• Romantický

Troja (2004)

Draze natočená rekonstrukce známého příběhu bez duše. Výprava, bitevní scény, herci, všechno je bezchybné. Ale já tyhle megafilmy moc nemusím.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Věrná rekonstrukce činnosti skupiny RAF v 70.letech s vypilovanými dobovými detaily, ukazuje kam vede slepá víra v nadosobní ideu nadřazenou všemu. Provokativní film, který se snaží na levicový terorismus dívat očima levicových fanatiků.

Mlha (2007)

Horor, který nestojí na opravdu nepovedených, trochu směšných příšerách, vylezajících z mlhy, ale na vystižení atmosféry strachu a chování různorodé komunity lidí v mezní situaci v uzavřeném supermarketu. Davová hysterie, náboženský fanatismus, psychologie postav a překvapivý závěr zastínily béčkovost monster.

Vášeň a cit (2007)

Kostýmní romance, která má být o lásce Jane Austenové a která dost vykrádá Pýchu a předsudek. Bohužel jí chybí ironie autorky.

Milionová bankovka (1954)

Vtipný přepis Twainovy povídky o muži, který dokázal přežít měsíc bez jediné pence s charismatickým Gregory Peckem. Kdysi vysílala československá televize dvakrát ročně, tak mám k filmu už trochu odpor.

Já, robot (2004)

Svižně a řemeslně kvalitně natočená akční zábava. Jako sci-fi je to nuda, ale ti, kdo mají rádi honičky a W.Smitha, budou nadšení. Pro mě trochu sterilní, bez atmosféry.

Zdrojový kód (2011)

Zábavná, inteligetní žánrovka o tom,co se dá stihnout v 8 minutách.. Potěšila, zabavila, ale nenadchla. Scény ve vlaku mě hodně bavily, nudné dovysvětlující scény otravovaly a nechyběl ani podivně našroubovaný happyend. Stačilo docela málo a mohl to být filmový zážitek.

Večeře s April (2003)

Hodně minimalistická a hodně nízkorozpočtová konverzační komedie o trochu absurdní přípravě krocana na díkůvzdání a jedné hodně odcizené rodině. Skvělý scénář, realistické a uvěřitelné postavy i zápletky. Tři plus.

Kluci v mém životě (2001)

Komedie? Chvílemi kruté drama o svobodné matce, zpackaných životech, snech, rodičích a dětech. Skvělé proměny Steve Zahna a poměrně snesitelná Drew Barrymore.

8 MM (1999)

Temný, nadprůměrný thriller Joela Schumachera z nechutného prostředí pornoprůmyslu, natočený bez zbytečné brutality, ale s vynikající dusnou a syrovou atmosférou. N. Cage je v roli posedlého vyšetřovatele a pak i mstitele přesvědčivý, formálně je film natočený skvěle, ale z tématu sadistické pornografie mi bylo chvílemi zle, takže rozhodně podruhé 8 mm neshlédnu