• Romantický

Sex 100+1 (2007)

Nápaditý námět o hrdinovi, který dopředu zná jména žen, se kterými se vyspí. Ale dvouhodinová anabáze hrdiny, který za 2 hodiny filmu zvládne přes 70 žen začne brzy nudit.

Miluji tě k sežrání (2005)

Pokus o bláznivou komedii s pubertálními vtípky. Z přehrávajících herců mě nejvíc lezla na nervy Anna Faris jako uječená hysterická hvězdička.

V měsíčním svitu (1991)

Průměrný film o dospívání v pěkné poslední režii Roberta Mulligana a s výborným dětským hereckým výkonem Reese Witherspoonové.

Před svatbou ne! (2001)

Zábavná komedie s Sigourney Weaver v roli matky, která se živí s dcerou sváděním bohatých mužů. Mě ale stačilo vidět jednou.

Fanaticky zamilován (2005)

Spojení bratří Farrellyových a předlohy NIcka Hornbyho je absurdní. Ale v tomhle filmu není ani jedno. Zmizel ironický pohled Nicka Hornbyho na fotbalového fanatika i fekální humor bratří Farrellyových a vznikla tuctová a docela nudná romantická komedie.

Něco na té Mary je (1998)

Romantická komedie s několika vtipnými místy, kde Farrellyovi udrželi svůj fekální humor na hranici snesitelnosti.

Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

Trochu úlítlej nezávislej snímek o posmrtném životě sebevrahů. Nezávislost a levnost z toho trošku čiší, ale scénáristický vtip a nápaditost pro mě dokonale vyrovnaly možná nedokonlé řemeslo. Originální a zábavné. Tři a kousek.

Hrad bude můj (2003)

Trochu afektovaný a přepjatý příběh jedné rodiny, dvou sester a jejich lásek a soupeření vyprávěný roztomile naivní Romolou Garai. Trochu méně podařené Pokání. Tři jen za příjemné herce.

Čtyři pírka: Zkouška cti (2002)

Směr romantiky a dobrodružství, kam se scénárista snažil nacpat všechno, působí exaltovaně, pateticky, motivace postav vychází z podivných křečovitých proklamací a i herecké výkony za nic nestály. Pěkné jsou jen záběry z pouště a výprava. Tenhle příběh o vojenské cti a přátelství mi chvílema připadal jak parodie na drama.

Nicholas Nickleby (2002)

Barvotiskový čítankový příběh, na kterém má ale už vinu předloha. Ovšem Dickens z toho čiší z každého záběru a navíc je to skvěle obsazené. Christopher Plummer jako zlotřilý strýc, Jamie Bell v roli sirotka. Jen díky hereckému obsazení mě tenhle přeslazený příběh docela bavil.