• Romantický

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Už u prvního India jsem věděla, že bych bych byla nadšená v nácti, úžasná dobrodružná podívaná, v rámci žánru asi zatím nepřekonaná klasika, kterou jsem jen nechytila ve správném věku.

Dívka tvých snů (1998)

Trochu bláznivá tragikomedie o setkání španělských herců a španělské mentality s natačením v Goebelsově UFA. V hlavní roli očí krásné Penelope Cruz a roztomilá bilingvní španělsko-německo-ruská komunikace. Uchvatný Miroslav Táborský v roli tlumočníka, scéna s tklivým tlumočením tance Penelope s Goebblesem je nezapomenutelná.. Natočené údajně podle skutečných událostí z natáčení Andaluských nocí.

Až tak moc tě nežere (2009)

Snesitelná mozaika různých fází milostných vztahů, rozdělená do kapitol nazvaných Když nevolá, Když si tě nechce vzít. Není to zlé, ale postavy a jejich příběhy jsou hrozně neživotné a tezovité. Aby ne, kdyz scénář vznikl podle příručky, kam byly zřejmě později násilně připsané postavy. Takže jediná uvěřitelná postava je žárlivá manželka Jennifer Connelly.

Škola svádění (2006)

Nevtipná komedie s debilními herci, zejména Jon Heder v roli ňoumovitého milovníka mě nebavil. Názvem odkazuje na starší britskou komedii Školu svádění ze 60-let, ale bere si z ní jen nápad školy pro nerdy. Pro svou vlastní škodu.

Zakletý v čase (2009)

Přeslazená love story, kde nápad s cestování časem slouží jen ke zdůraznění osudovosti lásky a vyvolání slz. Díky ústřední dvojici McAdams a Eric Bana snesitelný průměr.

Diane Arbus: Příběh jedné obsese (2006)

FIktivní biografie americké fotografky Diane Arbus, snaha o jinakost a bizardnost mě připadala místy křečovitá, Nicole Kidman jako tichá odevzdaná manželka objevujicí kouzlo jinakosti byla fantastická a závěrečné milostné scény (s holením a nafukovací matrací) byly jedny z nejemotivnějších, co jsem viděla. Ovšem bez Nicole by to byla průměrná bizarnost.

Zamilovaní (2011)

Trochu artově zpracované romantické drama o odloučení kvůli vyhoštění, ve kterém se v podstatě nic neděje a celé se to nějak potácí na místě, poměrně nudné.

Rande na jednu noc (2008)

Příjemná teenagerovská romantická komedie jako jedna noční roud movie za vysněnou kapelou. Po cestě potká hrdiny řada hodně bizardních událostí souvisejících s hledáním ztracené opilé přítelkyně se žvýkačkou. Ale hlavní dvojice sympatická, chytrá a vtipná. Filmu dominuje hlavně Michal Cera, který je vynikající.

Jak se Vám líbí (2006)

Výrazně divadelně zpracovaný Shakespeare s otřesně deklamujícími herci. Přenesení do kašírovaných japonských kulis 19 století je podivné, zápas sumo mezi Japoncem a černochem jen charakterizuje tuhle nepovedenou multi-rasovou adaptaci. ,