• Romantický

Osm statečných (2006)

Příjemný rodinný film pro rodinu s dětmi okolo deseti. Pro ostatní pěkná příroda, hezké záběry s psy. Lidské postavy mě nudili, takže jsem je přetáčela. Kdyby to byl hraný dokument jednu dvě hvězdy bych přihodila. Každopádně pejskové byly za pět. Klasickej Disney.

Schindlerův seznam (1993)

Nevadí mi, že Spielberg glorifikuje trochu problematickou postavu, film je natočen bravurně, v prvních dvou třetinách dokonce velmi strhující, černobílé ztvárnění s občasnými kolorovanými prvky je skvělé, ale je to trochu vykalkulovaná citová vydíračka. Závěr, kdy Liam Neeson lituje, kolik mohl zachránit Židů za prsten je nechutný. Hollywood by neměl točit filmy o holocaustu.

The Yellow Handkerchief (2008)

Road movie bez atmosféry. V hlavní roli propuštěný trestanec a dvojice mladých lidí, kteří stojí trochu stranou pozornosti. Nezajímavé postavy s nezajímavými pocity. Bez retardujích flashbacků do minulosti hlavního hrdiny bych hodnotila lépe, už jen pro atmosféru cesty Takhle to byl nudný film, který jsem z nepochopitelného důvodu dokoukala do konce, abych se dočkala závěrečné katarze se žlutými vlaječkami a polibkem.

Warrior (2011)

Další zápasnicko-boxerský film, tentokrát o dvou bratrech, Tom Hardy drsný ztroskotanec, který pod slupkou ukrývá citlivého synka a chrabrého válečného hrdinu, Joel Edgerton, suspendovaný učitel, milující tatínek, který se raději nechá zabít, než by připravil rodinku o vysněný domeček a tuhle dojemnou dvojku doplňuje Nick Nolte jako násilnický otec, který synkům kvůli flašce připravil v dětství pěkná traumata. V závěrečném zápase obou bratrů vyhřeznou všechna osudová traumata a rodinka nachází zpět cestu k sobě. Scény z ringu jsou sice skvělé, ale jinak film nabízí jen samá nechutná klišé. Nevkusný happyend tenhle kýč pěkně završuje. 50.nejoblíbenější film. Tak to já si raději dám Wrestlera, Rockyho nebo De Nira jako LaMottu.

Bezmocná (1995)

Ema v naleštěných kulisách boháčů z Kalifornie. Hloupý film určený dívčímu publiku pod 15.

Škola rocku (2003)

Jack Black v roli povaleče a rockera, který na prestižní škole založí kapelu. Děti byly skvělé, škoda že zůstali trochu nevyužité a kompletně je zastínil JB v roli učitele. Díky skvělé muzice a výbornému JB nadprůměrná hudební oddychovka.

Sabrina (1995)

Zavrhovaný remake, ale neznám originál, takže pro mě ok. Harrison Ford má už léta milovníků za sebou a celé obsazení mohlo být o generaci mladší. Originál je z toho cítit, pohádka, která fungovala v 60 letech, je dnes hodně vyčpělá.

Nestanu se tvojí ženou (2007)

Konvenční komedie s otřelým scénářem o starší čtyřicetileté ženě a mladém milenci, ale bavila jsem se skvěle. Michelle Pfeiffer má šmrnc a vtip, Paul Rudd je sympticky ztřeštěný a inteligentní puberťačka v podání Saoirse Ronan doplňuje hlavní dvojku, mezi kterou to docela jiskří.

Holka na roztrhání (2002)

Rees Witherspoon váhá mezi vidláckým jižanským exmanželem a novým vztahem s bohatým Newyorčanem. Z klišovité situace mohla být dobrá komedie, ale je zoufale nedovtipná a postavy jsou nudné figurky. Hlavní postava je příšerná káča, která mi lezla na nervy.

Holka na hlídání (2007)

Hodně hloupá nerealistická romantická komedie s vtipnou úvodní antropologickou studií horních vrstev z Manhattanu.