• Romantický

Čtyři v tom (2013) (seriál)

Ženský dokument pro ženy, který je zajímavý trochu extrémním výběrem hrdinek i pro diváka, kterého se téma porodu netýká. Čtyři pohledy na těhotenství a rodinu, čtyři různá sociální postavení a různé pohledy na roli matky. Superžena, která sama zvládá statek, těhotenství a dvě starší děti a do poslední chvíle kydá hnůj, nezodpovědná samoživitelka žijící ze sociálních dávek a s exekutory za zády, která otěhotněla po jakési náhodné známosti z baru, emancipovaná misionářka, která do Čech přivlekla nebohého Etiopčana a řeší soužití s rozdílnými kulturami a problémy s imigračními úřady a nakonec majitelka eventové agentury se svým cool partnerem, kteří dítě vidí jako další projekt, v němž je všechno přesně nalajnované včetně budoucnosti supermodelky Isabelle Capri Kováčik. Trochu reality show, ale zajímavá.

Crash (2004)

Několik paralelních příběhů na rasovou tematiku, které se v určitém okamziku protnou. Film je trochu rozštříštěný díky tomu, že se odehrají epizodicky příběhy přibližně patnáciti hrdinů. Mírně nadprůměrné drama, které je sympatické i tím, že se jednoznačně nestaví na jednu stranu a nepřínáší jen černobílý pohled.

Živelná pohroma (1999)

Průměrný film, který by byl lepší při jiném castingu. Sandra Bullock je pro mě bohužel jen pohroma.

Lidé jako my (2012)

Absolutně průměrné rodinné drama o napraveném sebevědomém podnikateli a sbližování s jeho nevlastní sestrou. Za půl hodiny zapomenete, o čem to bylo. Dva a půl.

Vrať se mi (2000)

Tak přeslazené, až misty nechtěně směšné.

School for Scoundrels (1960)

Velmi britská klasika s půvabem nostalgie, z níž si novodobý remake Škola svádění vzal jen zápletku školy pro loosery. Nejprve nemastný a neslaný hrdina kazí vše co jde, což vyvrcholí setkáním s playboyem s knírkem (skvělý Terry.Thomas), v druhé části proběhne škola různých vtipných situací, která ho učí být sebevědomým mužem a ve třetí části se pomstí za všechna utrpení včetně úplného zdeptání Terryho Thomase. Jemně vtipná a velmi britská komedie. Tři plus.

Návrh (2009)

Sandra Bullock jako despotická šéfka a Ryan Reynolds jako její ušlápnutý podřízený v milostné romanci vylepšené přírodními záběry z Aljašky. Sandra Bullock si prostě umí vybírat scénáře, neomylně téměř vždy sáhne po shitu.

Hranice lásky (1999)

Osudová vášeň a posedlost v kulisách válečné Anglie. Příjemná podívaná a dobré řemeslo, v ústřední dvojce Ralph Fiennes a Julianne Moore. S podobným tématem milostného trojúhelníku a stejnými kulisami se mi více líbilo The heart of me.

Zkažená úča (2011)

Vtipná jednohubka s poměrně malým počtem nevtipných fekálních vtípků. Cameron Diaz jako cynická učitelka v honbě za zajištěným manželem a silikony. Naštěstí nedochází ke katarzi a hlavní postava je na konci pořád sarkastická mrcha s pošahaným žebříčkem hodnot.

Juno (2007)

Nízkorozpočtová komedie Jasona Reitmana o těhotné šestnáctce dokázala z mozaiky hlášek udělat velmi svěží snímek na vážné téma dospívání a odpovědnosti. Ellen Page v roli přidrzlého, inteligentního polodítěte je fenomenální, Michal Cera ve své typické roli nesmělého intelektuála je dobrý.