• Romantický

Křídla vášně (1997)

Docela povedená adaptace Henryho Jamese. Historická kostýmní podívaná v atraktivních kulisách starého Londýna a Benátek je natočená nostalgicky a jemně, přestože pod povrchem je plná vypjatých emocí a vášní. Skvělá Helena Bonham Carter v roli kruté intrikánky, jejíž chladné plány se obrátí proti ní.

Láska on-line (2005)

Viděno s otřesným dabingem v režii Antonína Kašky. Jednoznačný odpad. Pouze díky důvěře v to, že film v orginále zřejmě nemůže být tak otřesný, přidávám dvě hvězdy.

Listopadová romance (2001)

Koncentrovaná romantika s charismatickými herci. Ovšem pokud i u romantických filmů vyžadujete určitý kontakt s realitou nebo jistou dávku uvěřitelnosti, tak se tomuhle filmu vyhněte.

Obchodník s deštěm (1956)

Příliš divadelní adapatace klasické hry. Ale Katharine Hepburn se snad narodila pro roli staropanenské zatrpklé ženy, která podlehne šarlatánovi a získává naději a víru v sebe (neuvěřitelné, že jí v té době bylo skoro 50) a Burt Lancaster je jako podvodník okouzlující. Čtyři hvězdy za to herecké nasazení.

Pearl Harbor (2001)

Prototyp americké limonády, ve kterém události útoku na Pearl Harbor jsou jen dějovou kulisou. To ovšem nemění nic na tom, že jsou to jediné scény, které za něco stojí, dokonce jsou skvělé. Na druhé straně ta 150minutová vata okolo je hodně nudná a směšná.

Hlava v oblacích (2004)

Braková love story, která má zřejmě působit jako velký osudový film, ale ani velké herecké hvězdy nedokázali dodat filmu trochu autentičnosti. Stuart Townsend, jehož očima příběh vidíme, je otřesně dřevěný, Scharlize Theron se v roli dekadentní umělkyně, která prožije vlastenecký přerod v superšpionku, se sice snaží, ale její postava fatální ženy je příšerně umělá a neuvěřitelná a Penelope Cruz je tu jen do počtu, aby doplnila tenhle podivný milostný trojúhelník.

Sexuální rekonstrukce (2003)

Adaptace divadelní hry, kde je divadelnost dost čitelná. V divadle to možná funguje lépe, i když pokud má i divadelní hra tak nepřirozené dialogy, tak pochybuji. Rachel Weiszová jako konceptuální umělkyně, Paul Rudd jako umaštěný looser, oba dva herce mám ráda, ale tady nebylo co hrát, obě postavy byly strašně ploché. Pro mě pseudofilozofický, tezovitý blábol.

Nová strašidla (1977)

Jeden z nejlepších povídkových filmů s vynikajícími herci, především Albertem Sordim. Vtipně pointované, mrazivé a občas morbidní. Oceňuji, že ani jedna z povídek nebyla vysloveně špatná a že film skvěle funguje jako celek.

Voda pro slony (2011)

Romantická story o zakázané lásce s atraktivního prostředí mohla určitě z dané látky vytěžit víc. Prostředí cirkusu je atraktivní samo o sobě, hlavní padouch Christoph Waltz si sadistického magora docela užívá, ale tím bohužel výčet aktiv končí. Reese Wintherspoon je otřesně nudná celuloidová blonďatá panenka a její herecký partner Pattinson to o moc nevytáhl, ale asi ani nemohl. Love story, kterou zapomenete 10 sekund po jejím dokoukání.

Superbad (2007)

Mírně nekorektní teenaterská komedie o trojici přitloublých teenagerů, kteří se snaží přijít o panictví. Nejsem cílová skupina tohoto filmu, takže raději jednu hvězdu přidávám. Nepobavil mě ani jeden vtípek, což je u komedie trochu problém. Zejména u komedie, která kromě pár přihlouplých vtípků nic jiného nenabízí.