• Romantický

Hráč (1992)

Skvělá ironická studie filmového zákulisí s tradiční thrillerovou zápletkoua zároveň množstvím odkazů, vtípků, parafrázi nejen geniální kritika zákulisí továrny na sny ale i pocta filmu. Skvělý Altman. Čtyři a půl.

Panna nebo orel (2010)

Průměrná teenagerová story ze školy, vykontruovaná zápletka (Emma Stone je terčem pomluv, že je děvka), ale některé sympatické vedlejší postavy, pár milých dialogů s rodiči. A líbila se mi zde hlavní představitelka. Dva plus.

Gosford Park (2001)

Ironický příběh odehrávající se během jednoho víkendu na šlechtickém sídle ukazujících snobství anglické aristokracie a jejich sluhů. Prostředí jsou oddělena jako svět nad a pod schody. S Prostřihy můj nejoblíbenější Altman.

Disco Pigs (2001)

Originální romance o dětech, které se narodily ve stejný den, žijí ve svém autonomním světě, mají vlastní jazyk a nedokáží fungovat ve vnějším světě. Runt, která je méně podivná nakonec nachází cestu do dospělosti. Originální námět, ale postavy jsou až moc podivné a těžko k nim divák najde nějaký vztah. Půvabné je jen jejich pouto

Zamilován (1984)

Reálná civilní romance s vynikajicím De Niro a Meryl Streep, jednoduché, uvěřitetné.

Sběratel kostí (1999)

Průměrný thriller, s podivnou dvojkou, ochrnutým Washingtonem a Angelinou Jolie, kopíruje atmosféru Sedm, ale celý scénář je úplně blbý a zápletka nelogická.

All That Jazz (1979)

Atypický muzikál s vynikajícím Roy Scheiderem o workoholickém choreografovi, smrt a strachu z ní. Příběhová linka mi seděla, ale muzikálová forma mi k tomu nešla, navíc muzikálová čísla mě hodně nudila. Ale muzikály mě obecně neberou, takže pro příznivce tohoto žánru určitě ano.

Pod vlivem úplňku (1987)

Příjemná a vtipná romantika, která si sice toho Oskara nezasloužila, ale atmosféra italsko-americké komunity jí hodně vytahuje z průměru. A Cher a Cage. Tři a půl.

Pret-a-Porter (1994)

typická ironická Altmanova mozaika desítek postav, tenkrát ze světa módy. Výstižná satirická sonda, ale poměrně nudná, protože jediná z postav nemá za sebou nějaký zajímavý příběh, spíš je to mozaika divného chování divných lidí z divného průmyslu. Takový veltrh marnosti.

Minority Report (2002)

Poměrně sterilní, nezajímavě natočená scifi se zajímavou zápletkou (díky jasnovidcům policie trestá vraždy dříve než k nim dojde) od Spielberga. Technicky a trikově je to docela pěkné, ale slušela by tomu trochu temnější atmosféra