• Romantický

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Dvě hvězdy za originální vizuální zpracování. Banální komiksový příběh stylizovaný jako videohra. Chytlavý nápad nosný na skvělý krátký film do 20 minut. Každá další minuta byla utrpním. Napodruhé by to muselo do odpadu, protože kromě pár vychytaných stylových nápadů je to nudná pitomost.

Charlie Bartlett (2007)

Mírně nadprůměrná teen komedie, která se okolo půlky snaží změnit ve vážné drama. Nerozhodným rozešlápnutím mezi dvěma žánry působí dost nesourodě. Škoda, že nebyla víc rozvedena psychiatrická poradna hlavního hrdiny.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Poměrně vtipná britská komedie parodující policejní akční žánr a jeho klišé, který jsem si nevychutnala, protože zřejmě obsahovala spoustu odkazů na věci, které neznám. Filmu by prospěl hlavně důraznější střih, zejména akčních scének.

Brutální Nikita (1990)

Zrání ženské hrdinky v neskutečné připitomnělé výchozí zápletce, Vládní tajná organizace cvičí profesionální zabijáky z odsouzenců. Své akce organizují tak komplikovaně, že nezbývá než všechno okolo rozmátit a zmasakrovat. Čistič Viktor Jean Rena je taková komická třešnička na dortu. Od tvůrce Leona a Magické hlubiny bych čekala trochu víc.

Griffin a Phoenixová (1976) (TV film)

Asi je to blbost, ovšem kdysi dost populární. Ale tehdy se mi to líbilo, alespoň myslím.

Lepší už to nebude (1997)

Netradiční romantická komedie s obsesivním, nerudným a zlomyslným Jackem Nicholsonem. Podobné typy pak JN ztvárnil ve výrazně horších komedíích Než si pro nás přijde, Lepší pozdě nežli později.

P.S. Miluji Tě (2007)

Nepodařené angažmá mé oblíbené Hilary Swank v průměrné milostné story. Další spolupráce s režisérem nepovedené patetické pritirasitické agitce Mezi řádky.

Mezi řádky (2007)

Mentorská přeslazená agitka vhodná pro filmové představení střední školy. Pospojování současné sociální situace s Anne Frank a holocaustem bylo opravdu velmi "dojemné".

Zažít Woodstock (2009)

Nepovedený a nudný rodinný příběh, kterých nenechá zažít Woodstock.

Hrabě Monte Christo (1954)

Čtyři hvězdy za lásku k předloze a za to, že se ji tvůrci nesnažili "vylepšit". Zřejmě životní role Jeana Maraise.