• Romantický

Zlomový rok 39 (2009)

Rozhodně ne historické drama. Halucinace přecpaná spoustou konspirací a skvělými britskými herci.

Do naha! (1997)

Vzhledem k tématu vkusně natočená britská komedie se sociálními aspekty. Nedosahuje na Billyho Eliotta, ale určité styčné body sociálni kritiky tady jsou. Vtipná komedie, která mohla vznikout jen v Anglii a případný remake by ji zabil.

Gejša (2005)

Kýčovitá romance zasazená do exotického prostředí s pěknou výpravou. O japonské kultuře vím houby, tak mi amerikanizování japonské tradice nevadí, plochý příběh ale ano.

Pomáda (1978)

V době kultu jsem ten film nenáviděla, teď mě nezajímá jako každý jiný prousťounký muzikál.

3 Idiots (2009)

Překvapivě docela zábavná komedie o přátelství tří studentů na strojní škole. Mírné kýčovitosti a naivitě se film nevyhnul, ale kdyby se vynechaly taneční a hudební vložky a tříhodinová stopáž se trochu zkrátila, byl by sice film zábavnější, ale zase bych byla připravena o možnost nahlédnout do bollywoodu.

Mapa lidského srdce (1992)

Opravdu velmi neuvěřitelný, kýčovitý příběh celoživotní lásky mezi eskymákem a indiánkou, plný překombinovaných náhod a zvratů, jehož vrcholem je bombardování Drážďan kvůli žárlivé pomstě. Povedená kamera tuhle podivnou konstrukci nezachrání.

Země snů (2009) (TV film)

Výborný angažovaný dokument o odírání imigrantských zahraničních zaměstnanců v Čechách. Vzhledem k poměrné uzavřenosti vietnamské komunity i dost otevřený a užitečný.

Harry a syn (1984)

Film, který se mi kdysi líbil zachycením komplikovaného vztahu otce a syna, postava otce mě tehdy dost vytáčela. Takže ráda bych shlédla znovu, protože předpokládám, že tentokrát mě bude iritovat synek flákač.

Začátky (2010)

Film tak civilně nenápadný, že se Vám vykouří z hlavy 5 minut po shlédnutí. Navíc hlavní hrdina je tak podivně apaticky bez emocí a nudný, že mě lezl dost na nervy.

V červenci (2000)

Německá romantická letní oddechovka s jihoevropským koloritem, neněmeckým švihem a mým oblíbencem Moritzem Bleibreuem.