• Romantický

Zajíček bez oušek (2007)

Německá romantická komedie, která ve srovnání se svými americkými sourozenci nepřínáší nic nového kromě neokoukaných herců. Zaujalo mě jen, že Til Schweiger se ujal režie, scénáři i hlavní role.

Nepohodlný (2005)

Naléhavost sdělení nepřebila v tomto případě jistou vykonstruovanost postav i zápletky. A rozpačitý romantický příběh agitku o zlých a ziskuchtivých kapitalistických firmách nevylepšil.

Černý Tulipán (1964)

Dětská nostalgie, díky které pro mě zůstane Delon nejcharismatičnějším romantickým hrdinou.

Ulice New Yorku (2001)

Příjemná upovídaná mozaika milostnýc vztahů několika hrdinů, připomající W. Allena, ale s daleko civilnějšími postavami. Chybějící humor nahradil režisér dokumentárním postupem, kdy mezi jednotlivé epizody jsou vloženy fiktivní rozhovory s jednotlivými postavami, které vysvětlují a doplňují své pocity a příběhy.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

I přes německé peníze a epičnost rodové cirkusácké ságy mě seriál nikdy neoslovil. Někteří němečtí herci byli, jak si vzpomínám, docela otřesní.

Ztřeštěné léto (1986)

Bláznivá teenagerská komedie z 80.let, které dávám hvězdu za to, že jsem viděla v otřesném dabingu. Třeba je to v originále o chlup lepší.

Základ rodiny (2005)

Nudný a sentimální rodinný vánoční snímek s hvězdným obsazením a mizernými hereckými výkony, za který byly S:J:Parker nominována na Zlatý globus (?),

Opravdová blondýnka (1997)

Nenáročná komedie o lidech na okraji šoubyznisu, která mohla být vtipnější, kdyby přinesla méně blondýnek a rozmanitější mozaiku postav.

Sňatky z rozumu (1968) (seriál)

Pětidílný seriál o vzestupu dvou podnikatelských rodů Nedobylů a Bornů je nejen rodovou ságou, ale i přehlídkou politických a vlasteneckých proudů od národního obrození. Výjimečně povedený seriál.

Alex a Emma (2003)

Zpočátku docela zábavná love story o prolínání reálného vztahu do spisovatelova příběhu postupně ztrácí dech, aby ji nakonec scénáristé ukončili ulepeným happy endem.