• Romantický

Moje krásná učitelka (2011)

Nevím, co bylo špatně. Není to žádný přeslazený cajdák. Spíš pokus o civilní snímek z normálního života, ale byl asi nejnudnější film, jaký jsem kdy viděla.

Fargo (1996)

Dokonalý thriller na zasněžených pláních s coenovským absurdním humorem a dokonalým obsazením. Úžasní jsou oba gangsteři Buscemiho a Stormareho i těhotná policistka McDormand, která do koncentrované bizardnosti a šíleností přináší kontrastní normálnost a civilnost.

Loutka (2002)

Adrien Brody v roli nesmělého mladíka, který díky loutce dokáže vyjádřit své city. Povedené, ale podruhé vidět nemusím.

Vrtěti ženou (2011)

V podstatě romantická komedie z viktoriálnské Anglie, která úsměvně naťukává postupné prosazování moderních metod v medicíně i pseudovědeckou léčbu hysterie pomocí orgasmů. Působilo na mě spíš pozitivně než příliš vtipně.

Otevřená srdce (2002)

Vztahové drama dvou dvojic, které nastartuje tragická nehoda jednoho z nich, nepřináši sice žádné nové sdělení, ale je natočeno tak seversky civilně, že zapomenete, že se díváte na film.

Smrtonosná past (1988)

Film, který stvořil hláškujícího Bruce Willise.

Vášnivá salsa (2000)

Zapomenutelný romantický film o několika dvojicích, kteří se snaží zamilovat se v jednom tanečním klubu a které jsou spojeny postavou taxikáře, rozdávajícího své životní rady. Koukatelné, ale bohužel úplně bez humoru a nadhledu.

Austrálie (2008)

Cukrkandlová prázdnota, nebýt pěkných záběrů přírody dala bych odpad.

Moulin Rouge (2001)

Muzikály mě obecně nebaví nikdy, takže ocenit sled slušných pěveckých a choreografických výkonů neumím.