• Romantický

Přestupný rok (2010)

Šablonovitá romantika tentokrát s americkou představou svérázného irského venkova, irských opilců atd. Nudné a trapné.

Dožeň, co se dá! (1999)

Malá komedie o návratu mladíka nepolíbeného civilizačními vymožnostmi do 90-let. Jeden z mála filmů, kde očekávaný happyend působí velmi přirozeně. Střet hodnot a životního stylu po 35.letech je vtipný a zábavný a vyzvižení konzervativních hodnot jako láska a úcta k rodičům, tradiční model rodiny, slušnost a úcta vůči svému okolí nepůsobí trapně. Díky scénaristickému nápádu překvapivě originální a svěží.

Svatba ve třech (2005)

Romantika o lesbické lásce, která je ovšem natočená podle stokrát ohraného mustru. Od Britů jsem čekala trochu nápaditější a vtipnější provedení.

Poslední píseň (2010)

Srdceryvné drama z pera scénáristy Zápisníku jedné lásky, pořád stejná červená knihovna přes kopírák, tentokrát s prkenějšími herci..

Mejdan v Las Vegas (2008)

Nenáročná, docela příjemná a ne moc vtipná oddechovka. Ale dvojice Cameron Diaz a Ashton Kutcher mi dohormady neseděli.

Láska na druhý pohled (2009) odpad!

Kýčovitá hloupost vylepšená typicky vydírajícími proslovy plnými odpudivého patosu.

Sunset Strip (2000)

Velmi sympatická mozaika jednoho dne o lidech okolo rocku v 70.letech, sice nikterak převratná, ale s příjemnou atmosférou a muzikou, 70.léta asi taková pohoda nebyla, tak by to bylo tak za tři, ale za kytarové duety v údolí jednú hvězdu přidám.

Všechny moje lásky (2000)

John Cusack v roli hudebního fanatika, který ve svém monologu trochu bolesnínsky rekapitluje své prohry a sny. Vtipná a zábavná adaptace Nicka Hornbyho s příjemnou, atmosféru dokreslující muzikou. Zejména hudební diskuse jsou dokonalé.

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Komornější mafiánský snímek soustředěný na každodenní kšeftíky ne zcela nejvyšších gangsterů, který stojí na chemii mezi trochu unaveným, nepříliš úspěšným Al Pacinem a Johnny Deppem v roli policajta, který zde žije v utajení sedm let a prostředí, ve kterém žije, ho začíná měnit.

Vlasy (1979)

Jediný muzikál, který mám opravdu ráda. Nejen skvělá muzika, ale dokonce příběh, který není prosťoučky přiblblý. Forman dokázal, že i v takovém žánru lze něco sdělit. Film o vnitřní svobodě s protiválečným nábojem, který má pro mě navíc kouzlo nostalgie.