• Romantický

Co se vlastně stalo (2008)

V tomhle filmu se za dvě hodiny v podstatě vůbec nic nestalo. V první polovině řeší producent problém s ambiciózním režisérem, který chce v nějaké gangsterce nechat při přestřelce rozestřílet pejska a v druhé půlce trvá hvězda Bruce Willise na tom, že si nechá plnovous. Dva týdny unaveného producenta, který nakonec skončí na fotografii úplně vzadu. A skvělý De Niro. Sice má film dost hluchých míst, ale za orginalitu zaokrouhluji nahoru.

Vojín Benjaminová (1980)

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies. „Komedie“ o ufňukané fifleně, která se našla v armádě. S nechutně přehrávající a pitvoříci se Goldie Hawn, za což byla nominována na Oskara. Hm.

U mě dobrý (2008)

Zábavná česká variace na podfukářské filmy. Svižná a vtipná až od druhé poloviny. V první půlce se odehrává sled scének okolo party z libeňské zahrádkářské kolonie. Postavy jsou ale spíše karikaturami a atmosféra 90. let je nijaká. Podfukářská linie na skořápkáře je ale divácky zábavná.

Moll Flandersová (1996)

Dramatický příběh ženy plný vzestupů a pádů zadaptovaný v sentimentální, trochu přeslazenou romantickou moralitu. Čekala jsem trochu amorální, cynickou, lehkomyslnou ale silnou hrdinku a dostalo se mi uslzené oběti. Daniel Defoe jako červená knihovna.

Moneyball (2011)

Díky kvalitními scénáři mě film bavil, i když patřím k basebalovým analfabetům. Proti žánrovým zvyklostem neobvykle střízlivý, nesentimentální a neexhibující film, který z diváka neždíme emoce a je založený jen na skvělých dialozích. Sportovní drama, kde hlavními figurami nejsou hráči, trenér nebo cituplné tlachání, ale manažer klubu a analytik, kteří mění pravidla hry pomocí statistiky. A mezi ústřední dvojkou Bradem Pittem a Jonahem Hillem to funguje skvěle

Dannyho parťáci (2001)

Zábavná zlodějská oddechovka přecpaná hereckými hvězdami. Takhle má vypadat klasická popcornová podívaná. Svižně napsaná klasická story, profesionálně natočená se standardně příjemnými hereckými výkony.

Frankie a Johnny (1991)

Civilní, a jen mírně sentimentální lovestory dvou osamělých duší od velmistra vyumělkovaných příběhů Garryho Marshalla (Pretty Woman). Překvapivě opravdový a uvěřitelný příběh. Aby ne, když ústřední dvojici hrají charismatický Al Pacino v roli kuchaře, který se vrátil z vězení a skvělá Michelle Pfeiffer v roli životem a chlapama usmýkané servírky. Al Pacino nepřekvapil a nenamalovaná MP je neuvěřitelně půvabná.

Andělské oči (1994)

Nostalgické retro z třetí republiky, kde překvapí jen jméno autora předlohy. Tohle s panem Hrabalem nemá nic společného. Přehrávaná krimikomidie spíše televizního než filmového formátu.

Stroj času (2002)

Chvíli se odehrává příběh vědce, který cestuje časem. Ale v necelé třetině filmu upadne Guy Pearce na řízení, tvůrci zešílí a začnou s úplně jinou story, hloupoučkým kašírovaným příběhem z budoucnosti a la planeta opic. Lovící morloci jsou nechtěně směšní a nejkomičtější je jejich šéf Jeremy Irons.

Ohlédnutí (1968)

Aneb jak kolísavý intelektuál k prozření přišel. V padesátých letech poznal starší partyzánku s mentalitou a chováním účy a pochopil, že je třeba konečně brát život vážně a stát se platným členem naší společnosti. Už závěrečné dojemné finále mluví za vše: "Hlavně nepij a nekuř Františku". Což je hlavní poselství filmu. Slušně natočené ve stylu 60. let. . Chtěla bych vidět hodnocení takové blbiny, kdyby dnes někdo natočil, jak se tápající chlapec napraví pod vlivem soušky díky jejím agitačním revolučním vzpomínkám na sametový listopad.