• Romantický

Armageddon (1998) odpad!

Přiblble patriotická agitka. Takový major Zeman po americku.

Iluze lásky (2007)

Harlequinka, která si z reklamních důvodů vypůjčila jméno Harryho Houdiniho. Překvapivě nenatočeno v německé produkci a překvapivě se hlavní role zhostil Guy Pearce,

Náhradníci (2009)

Splácanina všech možných sci-fi, které scénárista kdy viděl.

Duch (1990)

Romantická, trochu kýčovitá klasika, která je (zřejmě?) koukatelná i po letech, i když ustřední trojku moc nemusím. Ale Demi Moore je půvabná, Whoopi Goldberg dryjáčnice a padouši patří do pekla.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Málo tempa; málo akce, málo vzrušujících temných případů. Pro mě skvělá veřejnoprávní odpověď na různé imitace zahraničních Kriminálek typu Anděl, teré působí komicky. Skutečné případy, lidské charaktery s osobním kouzlem slušných herců, včetně chyb ve vyšetřování a nudného studování spisů. Sice to nebude cesta pro českou kriminálku, protože více podobných počinů by časem začalo nudit, ale autenticita mě tentokrát bavila.

Válka světů (2005)

Spielbergova verze Války světů je posunuta do intimního pohledu jedné americké disfunkční rodiny. Útok mimozemšťanů je samozřejmě technicky perfektní, davové scény paniky dostatečně atmosférické a temné, ale scénáristicky mě to moc neoslnilo. Bylo mi úplně fuk, co se s hlavními protagonisty stane, a chvíli jsem si přála, aby uječenou Dakotu konečně nějaký mimozemšťan sežral. Intimní linie, na které je celý příběh postaven, na mě vůbec nefungovala.

Ženy v pokušení (2010)

Vztahová komedie a la Viewegh . Nemastná, neslaná, nepříliš vtipná. Nevadilo mi ani tak hedonistické vyznění filmu jako absolutní plochost a nevěrohodnost opravdových charakterů a podivná smířlivost ke všem vztahovým problémům. Na novácký seriál by to stačilo, do návštěvy kina bych ale neinvestovala.

Orel Deváté legie (2011)

Římský legionář Tatum a jeho otrok Jamie Bell putují k britským kmenům, aby ukořistili ztracenou standardu Orla a navrátili tak rodinnou čest. Nečekala jsem sice, že půjde o věrný historický snímek, ale Britské kmeny, které vypadaly jako lidožrouti z pralesa mě přece jen překvapily. Stejně jako obsazení křehkého Billyho Eliota do role statečného britského náčelníka, kterému sice Římané vyvraždili celou rodinu, ale který se chová jako věrný strýček Tom.

Pokoj naproti (2009)

Poměrně vtipná zápletka, milostný trojúhelník odehrávající se ve dvou pokojích a prolínání různých časových rovin bylo docela fajn. Povídka by to byla vynikající, ale jeden nápad celý film neutáhne. Navíc ani výkony hlavních představitelů mě moc neoslnily.