• Romantický

King Kong (2005)

Původní King Kong byl roztomile naivní, ale bez toho kouzla nostalgie nezbylo vůbec nic. Absolutně zbytečný film.

Jak jsme hráli čáru (2014)

Obecná škola ve slovenské verzi. Proč už proboha dabujeme i slovenštinu. A ještě takhle blbě.

Silnější než já (1990)

Tezovitá kriminálka s neuvěřitelně ochotnickými hereckými výkony. Ale atmosféra 80.let funguje..

Mamas & Papas (2010)

Na Alici Nellis slabý film. Mozaika vztahů čtyř párů řešící rodičovství na mě jako celek vůbec nepůsobila. Působivé jednotlivé scény, autenticita prostředí a vztahů, režisérčin cit pro banalitu všednodennosti, ale dohromady to bylo poslepované. Výborná Bydžovská v roli matky, která ztratila dítě při autonehodě. .

Tři Alberti a slečna Matylda (1994) (TV film)

Televizní zpracování divadelní hry Miroslava Horníčka, které působí velmi divadelně. Vtip bohužel zničilo přehrávání všech zúčastněných herců.

Maigret - Maigret klade past (1996) (epizoda)

Maigret je pomalá detektivka s nepříliš charismatickou hlavní postavou, což se týká už předlohy. Režie Juraje Herze přinesla tajemnou atmosféru, které pomohla i Mertova hudba. Potěšily české lokace.

Opilí láskou (2002)

Těžko zařaditelný a podivný film, na mě až moc. Přestože Sandler zvládl roli nervózního hrdiny s nezvladatelnými záchvaty vzteku a agresivity docela slušně, nesedělo mi neustálé přerušování načatých dějových linek, Přes skvělou režii mi to připadalo o ničem, jen na efekt.

Zloději paměti (2004)

Drama matky, která přišla o syna, se brzy zvrhne v Akta X. Taková zvláštní slátanina bez atmosféry. Nakonec se z toho nevyklubalo ani drama ani napínavý thriller

P.F. 77 (2003) (TV film)

Záslužný televizní počin zpracovat téma Anticharty s vynikajícím výkonem Vlasty Chramostové a zajímavou kombinací hraných a dokumentárních záběrů v režii Jaroslava Brabce. Škoda, že ostatní postavy byly jen plakátové typy, toto kontraverzní téma by si zasloužilo více pohledů než ten jeden jediný správný.

Hraběnky (2007) (seriál)

Ačkoliv jsem shlédla jen několik dílů, dovoluji si hodnotit v rámci české seriálové tvorby. Kvalitní režie i kamera, hrají tam opravdoví herci, kteří dokonce i hrají, dialogy nejsou úplně blbé, takže v českých luzích a hájích nadprůměr. Vzhledem k tomu, že česká seriálová tvorba se pohybuje na hranici trestního oznámení za likvidaci mozkových buněk českého obyvatelstva, tento seriál zřejmě můžete shlédnout bez nebezpečí, že ohrozíte své duševní zdraví.