Tik ťak (2011) (studentský film)

Perfektní! Jak vidno, k dokonalosti stačí 5 minut. Skvělý filmařský nápad, který člověka donutí po zhlédnutí zamyslet se i nad svým životem a co by dělal na místě hrdiny on. Je to už 30 minut, co jsem to dokoukala, a v hlavě mi to pořád pracuje. (Jen asi není dobré před zhlédnutí číst obsah tady na ČSFD, naprosto to zkazí celé kouzlo, já měla to štěstí, že jsem viděla film dříve než si je otevřela tady.)

Blbec k večeři (2010)

Toto prostě nechápu. Jak já miluju francouzskou předlohu, tak toto mi připadalo jako výkřik naprostého šílenství. Ač mělo jít o totéž se změněnými detaily, tak u francouzského díla jsem se skvěle bavila a skoro neustále se smála, a tady jsem jen nevěřícně zírala se zdviženým obočím a sama si připadala jako blbec. Prostě tato americká snaha být co nejvtipnější a nejsměšnější skončila fiaskem, prakticky nic nebylo ani vzdáleně pravděpodobného, takže máte chvílemi pocit, že jste se probudili do nějakého psychedelického snu. A Carell byl úplně děsný, ke Galifianakisovi se snad radši ani nevyjadřovat; Rudd tam snad jediný doopravdy hrál a asi jen na něj se dalo koukat (plus na jeho přítelkyni, ale to zejména z estetických důvodů). Víceméně všechny jednající postavy (neříkám herci, ti zřejmě hráli tak, jak se po nich chtělo, jinak si to neumím vysvětlit) mi kromě ústředního páru připadaly jako drogách (moc se v tom nevyznám, ale tipuju speed nebo halucinogeny nebo rovnou LSD). Zbytek byl prostě špatně, ač nedokážu říct, čím přesně to bylo (možná tím, co ve svém příspěvku píše Amarcord_1). No a moralizující závěr v kontrastu s večeří byl naprosto mimo a u mě celý film posunul na samý okraj propasti zvané "odpad", leč nevylučuju, že tam brzy nespadne. Toto "dílo" nemělo nikdy spatřit světlo světa, nedokážu uvěřit, že věc téhle "kvality" vznikla na základě onoho skvostného snímku z roku 1998. (Malarkey - ne, ani ta večeře za nic nestála).

Na dřeň (2012)

Mhm. Tento snímek se jevil na začátku jako neobroušený diamant, který se v průběhu děje brousil a čistil; když už byl skoro hotov, vyklouzl nešikovnému brusiči z rukou a spadl do kanálu - tak asi takhle. Pořád někde ten skoro hotový diamant je, ale vy už ho nevidíte a je nejspíš ztracen. Ach ten konec (respektive poslední pětina), ten film měl neskutečný potenciál. Nicméně perfektní kamera, hudba a herecké výkony v hlavních rolích hodně vyváží a scénář/režie je dosti často otázkou vkusu; já bych to napsala jinak. J*A*S*M - velmi zajímavý postřeh a komentář.

Agent bez minulosti (2002)

Nejlepší akčňák, jaký jsem doposud viděla. Matt Damon tu je naprosto neodolatelný a předvádí bravurní výkon. Jak vidno, jde udělat perfektní akční thriller bez hektolitrů krve a série vybuchujících aut a budov. Úplně jiné, než prvoplánové bondovky, totiž daleko lepší.

Zlatíčko (2004)

Až po tomto filmu mi došlo, jak skvělým hercem Jude Law je. Úchvatný vypravěč se šarmem na rozdávání, který to s kamerou umí tak, že jeho kouzlo na mě proniklo i přes obrazovku a já si s ním měla tendenci až povídat, jeho výrazové schopnosti jsou až neskutečné. K tomu jeho vzhled a neodolatelný britský akcent, úplně role šitá pro něj, což jsem si až do posledního momentu nedovedla představit, jak to vůbec zvládne. Nikdy jsem ho neviděla něco TAKHLE zahrát, wow. A k tomu zajímavý příběh tak nějak "ze života", provázený neotřelým vnitřním a vnějším vypravěčem v osobě hlavního hrdiny - skvělé netuctové zpracování a konec, který jsem si přála, prostě nemám co vytknout a co dodat.

Obřad (2011)

A tak ne že by to bylo úplně zlé, námět byl naopak velmi dobrý. Jen toto zpracování mi přišlo přespříliš laděné do sci-fi až hororu. Možná, že kdybych na tyto věci věřila, nahlížela bych na to trochu jinak, ale těžko říci. Jako hlavní pozitivní poznatek jsem si odnesla to, že Colin nejen dobře vypadá, ale i dobře hraje; jen tak dál!

Lola běží o život (1998)

Filmařsky jednoznačně originální, skvělé a neotřelé, nikdy jsem nic podobného neviděla, nicméně děj ani zápletka mě nebavily. Takové jakési překombinované to bylo a ty časové skoky jsem nějak nepochopila. Fascinovala mě jen ta vizuální stránka.

Úplné zatmění (1995)

Emočně hodně silný snímek, krásně dekadentní. Trochu mám režii/scénáři za zlé, že tu v podstatě nebyly žádné básně, že to bylo pouze vyobrazení tehdy šokujícího společného života dvou výjimečných básníků. Proč ne, ale zrovna jejich básně by celý film prohloubily a postavám by dodaly na autentičnosti. Konec filmu byl poněkud slabší. Musím si v dohledné době Rimbaudovy básně znovu přečíst, abych pochopila více, protože ruku na srdce, jako povinná četba v 15 letech ve škole to ve mně žádnou stopu nezanechalo. Oba herci výborní, a teda musím souhlasit s Mattym v tom, že jsem neskonale vděčná, že jsem tento film viděla až po všech dílech Harryho Pottera, při homosexuálních scénách jsem se často musela v duchu smát a na mysli mi vytanula připomínka "No toto, pane profesore Lupine?!"

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Ne, ne, ne, ne, ne, ne, NE! Tímhle si cestu žlutým autobusem Student Agency cestu nezpestřujte, je to k uzoufání tragické snad po všech stránkách.

Po přečtení spalte (2008)

Koukám, že názory na tento film jsou značně rozporuplné. Já osobně jsem se královsky bavila, hlavně od druhé poloviny filmu až po excelentní závěr. Krásně komplikované, absurdní a komické. Ještě jsem se nesetkala s dramatem, které by bylo současně (černou) komedií k popukání, jsem nadšena. Na můj vkus se točí málo filmů o tom, kde všechny postavy pohoří a nic nedopadne dobře, protože toto je skutečně skvělý kousek, od myšlenky, přes obsazení až po kompletní mozaikovité zpracování.