500 dní se Summer (2009)

Obzvláště mě pobavila parodie na film Absolvent, kterému stejně jako hlavní hrdina nemůžu přijít na kloub. Sice v úvodu filmu zazní, že se nejedná o romantický příběh, ve skutečnosti ale jedná, jen je trochu jinak prezentovaný. Kladně hodnotím některé nápady scénáristů a režie (obzvláště dobrá byla scéna Expectations x Reality).

Holka na roztrhání (2002)

Hroznej film s předvídatelným dějem. Prostě nechápu, proč se hlavní hrdinka rozhodla tak, jak se rozhodla. Jediný plus, který tu nacházím, je okouzlující a krásná Reese Witherspoon. Candice Bergen taky nehrála špatně. Film bych ale rozhodně nikomu nedoporučila (jen příznivcům primitivních, milostných, předvídatelných příběhů). Ač komedie, nijak mě nepobavila. Jinak Sweet home Alabama byla dobře zvolená ústřední píseň, nicméně úroveň filmu pochopitelně pozvednout nemohla.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Poměrně netradiční námět, u filmu jsem se nenudila a pořád jsem byla napjatá, jak se to celé vyvine. Čekala jsem trochu jinej závěr, ale i tenhle se dá. Dokonce se u sledování i místy pobavíte.

Partička (2011) (pořad)

Dávám jednu * hercům za snahu. Asi to nebude žádná sranda, takhle tam stát a improvizovat. Nicméně, pořad nemá vůbec úroveň a korunu tomu nasazuje ten slovenskej moderátor, kterej se tam v jednom kuse nekontrolovatelně řehtá, jakmile se na place něco řekne, na tom, zda to bylo vtipný nebo ne, už přece nezáleží, že... G+S jsou dávno okoukaní a přecházejí do trapností, takže celou kvalitu improvizace posunují ještě o něco níže. Celkem sympatický je mi naopak humor Ondřeje Sokola, je neokoukaný a působí, že jako jediný má v hlavě aspoň nějaký mozek. Za jeden pořad se tam jeden-dva vtipy najdou, ale to by taky bylo, když se "umělci" celých 20 minut nesnaží o nic jinýho; prostě jim to většinou nevyjde, ale to je fuk, lidi se smějou jak smyslu zbavení. Většina fórů je trapná a stupidní a až mě zaráží, jakou popularitu tenhle podřadnej pořad má. Češi, fuj, najděte si inteligentnější humor!

12 opic (1995)

Poněkud složitější snímek (děje se tu mnoho nevysvětleného), chce to více než jedno shlédnutí, scénář už trochu možná překombinovaný. Nicméně naprosto strhující děj, vyžadující veškerou pozornost diváka. Nikdy jsem nepřišla na chuť hereckému projevu B.Pitta, ale v tomto snímku je naprosto geniální, roli mentálně vyšinutého hraje přesvědčivě a brilantně. Dokonce zastínil i excelentního Bruce Willise, a to už je co říct. Na můj vkus je film příliš scifi (což zrovna nevyhledávám) a dějově trochu nepřehledný, proto jen 3 *.

Městečko Peacock (2010)

Tak toto je opravdu solidní psychofilm. Rozpolcenost hlavní dvojpostavy mi vůbec už ani hlava nepobírala, ale na druhou stranu to bylo fascinující a strašně se mi to líbilo. Jen konec se mi zdál přespříliš otevřený, opravdu by mě zajímalo, kterým směrem se John-Emma vydá.... Naprosto skvělý námět, ale myslím, že není zrovna pro každého (tak si vysvětluju nízké hodnocení).

Skandál texaských roztleskávaček (2008) (TV film)

Pro někoho možná nuda (pro ty, co čekali, že roztleskávačky zabijou učitelku a podobně), ale pro mě je to celkem zajímavý odraz toho, co se na školách může dít. Proč by někdo natáčel něco nudnýho, byť podle skutečných událostí? Aby upozornil na to, co se děje a kritizoval alibistický školní systém. Před možnou šikanou je třeba varovat, protože na rozdíl od násilí je jen těžko prokazatelná. Film jinak zcela průměrný, ale idea dobrá. Příjemně mě překvapilo, jak je Jenna Dewan pohybově nadaná, a naopak, že si štáb nenajal lepší tanečnice (roztleskávačky), protože závěrečné představení školního družstva bylo v porovnání s ostatními týmy dosti chabé a nesehrané.

La celestina (1996)

Naprosto věrné zpracování středověké španělské literární předlohy, s knihou se shodují i dialogy jednotlivých postav. "Středověkost" byla zachována, včetně hudby a podivných čarodějnických rituálů. Pro ty, co původní divadelní hru četli, se tu žádné překvapení nekoná. Opět brilantní výkon Penélope Cruz.

Absolvent (1967)

Kritikou nadhodnocenej film. V hodnocení souhlasím s qVitkem, Ještěřákem, grerarem, denbroughem. Naprosté iracionální, nepochopitelné jednání postav, kostrbatý výkon Dustina Hoffmana (u mě podtržený ještě nějakým příšerným českým dabérem), dějová předvídatelnost, podivné rozuzlení. U motivů jednání jednotlivých postav se ptám proč, ale ne proto, že by mě odpověď zajímala, jen, že je pro mě absolutně nepochopitelné. Možná to byl na svou dobu přelomový film, ale dnešního diváka, který vidí v každém druhém filmu, jak mladého kluka svede starší žena a přitom se zamiluje do své vrstevnice, která si vezme někoho jinýho, toto nemůže vůbec překvapit. A kategorizovat tento film jako komedii? Jediná zábavná věc na celém tomto snímku. Jen Simon a Garfunkel drží tento film na hranici koukatelnosti.

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Proč? Proč všechny slibně vypadající komedie musí končit uslintaným, romantickým happyendem? První polovina filmu bezvadná - skvělé obsazení dvou hlavních hrdinů, velmi zábavný námět (to, co Andy prováděla Benjaminovi, bylo prostě k popukání). Bohužel slibný, zábavný námět sklouzl do všudypřítomné a nesmrtelné lovestory, oba hrdinové se do sebe i navzdory sázkám na obou stranách a navzdory tomu, jak se k sobě chovají, zamilují a bla bla bla....skončí spolu jako regulérní šťastnej pár. Kdyby se režie držela základního námětu, kdyby se hrdinové do konce drželi svých sázek, mohl by to být žhavý kandidát na komedii roku...ale takhle? Strašná škoda, protože takhle z toho nevznikla ani pořádná komedie, ani romantický film. 50%, první část filmu to zachraňuje.