Restart (2005)

Jedinečný film svého druhu na české scéně, jsem velmi příjemně překvapená, velmi se mi líbila kamera a celá vizuální stránka, celá koncepce je dosti originální, vůbec nepřipomíná českou tvorbu (velké plus). Experimentální skládání scén asi nesedne každému, ale podle mě bylo skvělé. Rozhodně bych řekla, že se jedná o velmi zdařilý umělecký projekt.

Ženy bez mužů (2011)

Ujetý film, který nehezkým způsobem uráží ženy tím, jak jsou neschopné, nesamostatné, nerozhodné a hloupé. Nejsem žádná feministka, ale tento vhled do ženské společnosti mě uráží. Kde to jsme, v 17. století? Vůbec nechápu, že se Eva Longoria něčemu takovému mohla upsat, ta * je jen a jen za ni, zbytek je potrhlá novodobá telenovela plná hysterických, upištěných ženských, předvádějící pochybné herecké výkony.

Skins (2007) (seriál)

No po první sérii musím říct, že je to na slabé tři hvězdičky. Nějak to těm děckám vůbec nevěřím, tu tragičnost jejich životů. Je to celý přehnaně vulgární (snaha o autentičnost mladé mluvy úplně až tak nevyšla) a herecké výkony jsou strašně prkenné a strojené. Nápad dobrej, psychologický vhled do jednotlivých osob cením, ale ne koncepci samotných postav. Jsem zvědavá na další sérii, ale zatím nemůžu jinak. Po 6 sériích: každé 2 série se vystřídá nová skupinka teenagerů. Vypozorovala jsem, že se v každé skupině opakuje tatáž struktura, v každé skupině: někdo otěhotní, je někdo homosexuální orientace, někdo zemře, někdo je vyhozen ze školy, jedna z hlavních postav je černoch/černoška. Nuda, vše se opakuje, akorát v jiných postavách.

Rozchod! (2006)

No, komedie moc ne, spíš pravdivý náhled do partnerství. Hned od začátku jsem se ztotožnila s postavou Jennifer Aniston, myslím, že skoro každá žena tyto situace zná (občas jsem si říkala "to je tak typický!"). Nicméně se mi nezdá, že by šlo o banální hádky, jak se uvádí v popisku filmu (teď nemyslím konkrétně samotné citrony), mají daleko hlubší podstatu a nelichotivou vizi do budoucnosti; proto si také myslím, že rozchod byl jediným účinným řešením. Jinak herci v hlavních rolích byli skvělí. Také se mi líbil otevřený konec, čekala jsem něco romanticky prvoplánového (i když jsem to nechtěla), takže konec mě příjemně překvapil.

Requiem pro panenku (1991)

Na to, že to je český film, tak úplná bomba! Skvělé, citlivé, realistické, mrazivé, propracované. Mladičká A.Geislerová tu exceluje, talent už od dětství. S vykreslením ústavu si snímek nezadá s Přeletem nad kukaččím hnízdem nebo s Narušenými. Jinak příběh - fakt síla, rozdýchávám doteď.

Sophiina volba (1982)

Zhodnotila bych to tak na ***+, od takové famózní předlohy, jak ji napsal Styron, bych čekala mnohem více. Celé takové bez nápadu a okleštěné. Neříkám, že to bylo vyloženě špatné, ale to jen proto, na motivy čeho to bylo natočeno.

Román pro muže (2010)

Hořkosladké drama o nenaplněných snech, kde každá z postav má své vize, které ovšem nedojdou k naplnění. Cyril touží všechny ovládat, Aneta touží po lásce a opravdovém vztahu, Tali po hojnosti, velké rodině a lásce, Bruno po spokojenosti. Film mě mile překvapil, daleko lepší než kniha, protože z něj byly vypuštěny Vieweghovy perverzní reflexe za každou kapitolou a kde byl sám součástí knižního příběhu. Díky tomu hlavní příběh získal na koherenci a přehlednosti.

Nuda v Brně (2003)

Pokus o umělecký projekt, který nevyšel...

Snílci (2003)

Krásná symbolika v hlavních postavách - francouzská vášeň vs. americký racionalismus. A byť se Američan snaží Francouzům jakkoliv přiblížit, je to nemožné, protože Francouzem se musíte narodit, nemůžete se jím stát. A proto celý film končí tak, jak končí. Ač se na hlavu tohoto snímku sesypala vlna kritiky, mně se líbil. Dějová linka jen nepatrná, ale zato to mělo jako celek hloubku (revoluce, mravy, poměry, kontrasty, život mládeže). Nicméně i na francouzské mravy je tento snímek místy zvrácený (naturalismus na podlaze v kuchyni, společná koupel) a hraničící s pornografií, za což teda body dolů...

Mamas & Papas (2010)

Úžasnej námět. Psychologický drama, kde je divák až do samýho konce zvědavej, jak to teda nakonec dopadne. Vystihuje nelehká životní rozhodnutí, která člověka navždy poznamenají, v kombinaci s ironií osudu a tragičnosti lidského údělu. Chápu, že tento žánr není pro každýho, zvlášť z hodnocení vnímám, že tento film není pro široké publikum. Jen mám s tímhle filmem problém (jako s většinou českých), a to jsou herecké výkony, všechny takové nemastné a Z.Bydžovská strašně huhňá a místy jí není rozumět (když pominu mluvení, hrála skvěle, jako jedna z mála). Samotnej námět bych ohodnotila 5*, ale srážejí to dolů toporné, nepřirozené herecké výkony a místy i kamera. Mnoho optimismu nebo spádovou dějovou linii v tomto filmu nehledejte, ale i přesto si ho můžete maximálně užít až do poslední kapky syrových lisdských emocí.