Prokletí Salemu (2004) (TV film)

Lepší trojka, nebylo to nejhorší a to filmy s upírama nemusím. Co mě vadilo nejvíc, byla délka fimu. Úplně zbytečně rozložena na tři hodiny, zatím co by se dala z toho nasekat akčnější dvouhodinovka. Jinak skvělá předloha, inteligentní dialogy, dobrá atmosféra i obstojné triky, udělali z filmu kvalitní béčko.

Bereavement (2010)

Špatný to nebylo ale nic extrovního. Ze začátku mi přišlo laciné zabíjení pouze nožem, když na jatkách je toho načiní dostatek, aspoň že konec byl brutalitou trochu zachráněn. Tvůrci si s tím mohli víc vyhrát a to i včetně příběhu, který byl jednoduchý, ač tak ze začátku nepůsobil. Očekával jsem lepší béčko ale dočkal jsem se průměrné vyvražďovačky.

Atlas mraků (2012)

Po dlouhé době povedený film. Od prvního zkouknutí traileru jsem se těšil do kina. Atlas mraků je opravdu podívaná a všech šest příběhů je poutavých a přes postupné odkrývání propojeností, směřují k jednomu velkému finále, kde si uvědomíme smysl. Určitě bych film brzy rád viděl znovu, pro ujasnění toho co mi uniklo. Jediný co mi vadilo, bylo více-rolí některých herců, což dělalo film přemaskovaným. Ani mi nevadilo, že trval skoro tři hodiny, protože to uteklo a nenudilo. Sto procent to není ale plný počet si zaslouží.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Chybý propracovaný příběh a napětí. Pár lekaček neohromilo, spíše nuda, málo akce, celý film bylo jen chození v labiryntu s potvorama, některý byli sympatický, jiný zas laciný, směšný a zbytečný a vše se vyřeší během několika minut. Kdybych si v kině neotevřel chipsy, tak snad usnu. Jinak plus dávám docela sympatickým postavám, když opomenu výkony a hudbě, která alespoň trochu navozovala atmosféru. Bassett nestačí na to, aby to dotáhl k něčemu dokonalejšímu.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Už jednička byl velký omyl a dvojka jen tomu nasadila korunu. Nezničitelná partička namachrovanej frajerů s tupýma americkýma ksichtama jen zesměšňuje všechny akční hrdiny, který mám rád. Jako návrat všech těchto hrdinů nebyli zrovna Postradatelní ta správná volba. Jestli to mám brát vážně jak to někdy vypadalo, pak je vidět, že je Amerika stupidní národ a jestli díky "vtipným" sebekritickým hláškám to mám brát jako parodii, tak jediný kdo se tam hodí je Norris, který si už dávno všemi těmi vtipy vysloužil post boha neohroženosti. Hodnocení té šaškárny dávám jako u jedničky, protože to je koukatelný pouze bez mozku. Doufal jsem že trojka nebude ale marně a když jsem viděl, že chtěj kurvit další významný jmeno v kinematografii Nicolase Cage, tak je mi z toho špatně.

Expendables: Postradatelní (2010)

Kdyby mi bylo patnáct, asi bych byl posranej s úsměvem na tváři a dával pět hvězd. Klasiky z devadesátých let měli svý kouzlo a dnešní stupidní akčňáky, se jim jen těžko vyrovnají. Efekty jsou lepší, což by bylo smutný v dnešní době ale sázet jen na ně spolu hereckým obsazením a dramatickými momenty, je ubohý. Film postrádá hlubší příběh, špetku realičnosti a inteligence. Vhodné pouze na odreagování zatím co si nechávám mozek odpočinou na nočním stolku. Tenhle film funguje pouze v zemi, kde je každý den úplněk a vše postrádá logiku. Ve filmu se nezapomnělo vůbec na nic. Všechny kýčovité a dramatické situace, pár hustých hlášek, náročný úkol, včetně všech velkých akčních hrdinů nacpáno do jednoho pytle a řádně promícháno. Výsledkem je přestylizovaný "Mega-maglajz" a i když jsem občas měl nutkání dát tři hvězdy, z celkového hlediska si je nezaslouží. Občas jsem se i bavil, ale za chvilku ulehnu a ráno si nevzpomenu ani na jméno hlavního hrdiny.

Perverzáci (2011)

Jak tuto hodnotit, fakt nevím, proto dávám střed. Má to něco do sebe, ale nic ohromného. Jednoduché povídky o sexuálních úchylkách s podobným koncem. Napadlo mě přísloví, které se hodí do všech: s čím kdo zachází, tím také schází.

Královská hra (2007)

Už ze začátku jsem měl pocit, že to bude lov na lidi. Dlouho jsem si nemyslel, že za tím vším mohou být děti co si hrají na "kántra", protože uvažování střelců bylo promyšlenější než jen při sbírání bodů. Vsázel jsem na španělský původ ale co mě hlavně nadchlo bylo napětí a atmosféra lovu. Nesmyslné reakce sraba Quima mě fakt rozčilovaly. Pozitivně bych hodnotil pouze napětí a krásné horské prostředí, jinak herci a scénář stál za ho*no.

Brazilský masakr (2006)

Ani špatný, ani dobrý. Občas mě tam nějaký maličkosti štvaly ale jinak průměrná podívaná s pěknýma holkama a odvažnými záběry. I příroda byla nádherná, takže jednou větou.. bylo na co koukat ;-)

Svatá čtveřice (2012)

Někteřím se líbí, jiným zase ne. Šel jsem na ten film do kina na doporučení kamaráda, že se bavil. Kdo má rád Vieweghovi romány, určitě nebude zklamaný. Byl to fakt průměrný film ale mě pobavil a já byl spokojenej.