Need for Speed (2014)

Pohádka pro náctiletý, jinak si to nedokážu vysvětlit. To, že tam s Mustangem skáče, poškodí si předek a v dalších záběrech předek netknutej budiž, běžné chyby, ale to, že tam jsou záběry na nohy amatérských řidičů, jak šlapou na brzdu levou nohou, to už bylo i na mě moc. Scénář tak předvídatelnej, Michael Keaton v takové sra*ce, to je taky smutný, nelogické, trapné, herci, kteří neuměli vůbec hrát a herecké nadání hlavního protagonisty? Ten jeho nabubřelej,tupej a namyšlenej výraz takřka celej film, mě bude strašit ještě hodně nocí...nejlepší na filmu, je nahatej odchod z firmy, roztomilá Dakota, která ještě asi netušila, že ta její nejstupidnější porno role teprve přijde a samozřejmě auta, hlavně Mustang ----40%

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Spielberg, Dreyfuss, Williams...jedni z těch, kteří z Čelistí udělali kult. Nicméně tohle byla oproti lidožroutovi žumpa. Neuvěřitelně nudné, nezáživné, usínající, výkony herců nemastné, neslané, nesmyslné, nelogické, stupidní a v neposlední řadě pošahané viz. Dreyfuss. 40% a to jsem ještě shovívavej

Casino Royale (1967)

Kdy jsem naposledy viděl delší ptákovinu, to teda opravdu nevim. Když body, tak za těch pár pohledných hereček, ale jinak je to ztráta času --- 20%

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

70% po pár dnech? Obávám se, že to půjde ještě dolů, protože to žádná hitparáda není. Nevim jestli to bylo kinem či špatnými 3D brýlemi, ale jakoukoliv svižnější scénu jsem viděl rozmazaně + defakto celý film noc, takže si těch zvláštních efektů člověk taky moc neužil. Což jako fanoušek zvláštních efektů považuju za největší trágu. Už v předchozím díle to stálo za prd, ale tady to bylo ještě horší. Defakto už po pár minutách vlastně člověk zjistí, proč Batman vs Superman, ale pak se další hodinu čeká, až k tomu dojde. Po té nudné hodině zrovna chce Batman Supermana rozmašírovat věcičkama z Kryptonitu, když se náhle objeví jako vždy nemastná a neslaná Amy Adams, aby vysvětlila Pucflekovi, proč Martha...Batman v půjčené zbroji od Ironmana náhle otočí a už spolu valí do bitvy na život a na smrt proti Nemesisovi z Resident Evila a která byla mimochodem taky přehledná jak křižovatka v pražské špičce. Clarkova smrt byla taky trošku zbytečná, když všichni víme, že příští rok se má v pláštíku opět objevit. Ale aby to nebylo jen o negativech. Příjemné zpestření v podobě Eisenberga, který rozhodně hrát umí, o Afflecka jsem se taky bál, ale nebylo to až taková trága, uvidíme dál, ale stále si myslím, že on a Batman nejde dohromady. Jeremy Irons jako Alfred taky na pohodu. Co se zpracování týče, tak jak jsem psal. Nepřehledné scény, přemíra efektů, půlka filmu fatální nuda a zbytek už to zachránit nemohl. Jako největší plus bych viděl bojové scény Batmana na nohou. Suma sumárum jednou a dost. V Nolanovo režii by to určitě dopadlo lépe. Snyder by měl trošku ubrat a více přemýšlet ---->50%

Bojovník (2015)

Jak režisér, tak scénárista mohli trošku lépe zamakat. Ta podobnost s Rockym je fakt nepřehlednutelná, až trapná. Jediné co je zde navíc, tak zápletka v podobě náhodnýho výstřelu a zhroucení se hlavního hrdiny, kterej o vše přijde. Ale jinak změna trenéra, potupná práce v tělocvičně, změna boxerského stylu, problémy s okem, kalsickej Happy end...to vše bylo i v Rockym. Mohli bejt trošku originálnější, ale budiž. Děj fatálně předvídatelný, ale budiž. 50 cent v roli herce, budiž. Velké plus pro mě byl Forest Whitaker, kterýho si pamatuju ještě jako zobáka v Krvavém sportu. Naštěstí se hoši vrhli na téma, které zku*ví opravdu jen totální dřeváci. Je to slušný, ale 2x to vidět nemusim ---->70%

96 hodin (2008)

Fuuuuuuuuuuu, to bylo tempo :) hoďka a půl a uteklo to rychleji, jak čekání v Kauflandu při čtvrteční akci. Nedávno jsem viděl film o kšeftech s mladejma holkama v podání Žána Klóda a bylo to slušný. Tohle ale bylo ještě o pár stupínků vejš. Popiska filmu hovoří jasně. Tentokrát udělali velkou chybu. Ze scény, jak holku unášejí a otci nezbývá nic jiného než bezmocně poslouchat telefon, běhá mráz po zádech. Liam Neeson je extratřída a zahraje všechno. Bojové scény jsou tak propracované, že mu to i v 55ti letech ten člověk uvěří. Fantastická věcička ---->100%

Golfový sen (2005)

Jakožto milovník sportu si v podobných filmech libuju. Nečekané sportovní výkony a překvapení, to je moje. Přesně proto je ten sport tak krásnej. Shia LaBeouf a jeho malej nosič vynikající + spousta silných momentů ---->80%

Ohnivý oceán (2004)

V první řadě mě opět upoutal překlad...Hidalgo jakožto jméno koně v názvu filmu přeložit na Ohnivý oceán? To mi hlava nebere. Dále mi hlava nebere, proč film nebyl prezentován jako pohádka. Několikrát za závod kůň i jezdec melou z posledního a pak dokážou plnou parou zdrhat před bandity a jako třešničku si krvácející kůň střihne několika kilometrovej sprint na závěr :-) a těch úletů bylo ve filmu hned několik. Viggo Mortensen měl určitě po úspěších Pána prstenů nabídek nespočet, ale na tohle kejvnout nemusel. Zdánlivě zajímavej scénář zprasil humpoláckej režisér. Jinej lodivod by z toho nejspíš vykřesal víc, protože potenciál tu byl ----> 60% za dobrodružnou stránku filmu a krásný koně

Odstřelovač (2007)

Společně s Fighterem asi nejlepší Wahlbergův film. Tedy alespoň pro mě. Souvislý, nenudný děj, plný zajímavé střelby a poznatků o tom, na co všechno musí sniper při střelbě brát ohled, ukázka amerických vládních afér a k tomu všemu pohledná Kate Mara, pěknej film ----> 80%

Sandokan se vrací (1977) (TV film)

Chápu, že se psal rok 1977, stejně jako chápu, že italská produkce byla spíš dobrá v komedii a nějakej dobrodružnej film se žlutookým orangutanem v hlavní roli byl nad jejich síly, ale tohle je filmařsky katastrofální počin i na tento rok. Ten zvuk (hlavně v soubojích) zněl, jako když se šimpanz v zajetí brání injekci proti vzteklině. Co dialog, tak výblitek...hlavně slečinka a její vyznání lásky, to byl echt zvratek :-/ Většina herců na xichtě víc make-upu, jak holky z baráku rozkoše v Holešovicích. Když si uvědomim, že v těchto letech vznikl jeden z nejlepších filmů všech dob Čelisti a pak se kouknu na tohle, tak mi přijde, že je mezi snímky propast 50ti let ---->20% za exteriéry