Velký draft (2014)

Mám slabost pro sportovní filmy, protože mám sport rád jako celek. Upřímně skoro dvě hodiny trval film a víc jak dvě třetiny byly jen plky o ničem a docela nuda. Ale co se dělo poslední třetinu, vydalo za celej film. Drama,kličky, fígle, dobře promyšlená taktika, fakt super. Jen jsem koukal s otevřenou pusou, co se bude dít. Mimochodem Costner famozní. Zbytek za ním jen vlál ve větru a sledoval jeho herecké umění. Jestli na to někdy narazim příště, tak první dvě třetiny filmu si dam dvacet a nařídím si budíka na tu poslední :) 80%

Absolvent (1967)

Já teda nevim. Film OK, Dustin je famózní herec a hudba je na filmu nejlepší, ale 86%? Ujetej film o mladým vocasovi, kterej se držel hesla, že na starém kole se naučíš nejlépe jezdit. A taky o tom, jak jsou mladý holky hloupý. Jenom tupá slepice může po tom, co jí týpek hobluje mámu, ještě vůbec uvažovat, že si ho vezme za manžela. Demence každým coulem, ale filmařsky to šlo. 60%

Řachanda (2016) odpad!

Chce se mi brečet :/ Jak něčemu podobnýmu mohl dát někdo zelenou? Inspirace scénáristy evidentně pramení ze všech možných legend z USA. To tady máte Trola, Amazonky či Avatarky akorát v barvě zelené, Elfy, Hobity a další známé postavy z amerických kin. S českou pohádkou má tohle společného opravdu málo. O hereckých výkonech radši ani nemluvit. Jen další ukázka toho, jak česká kinemetografie upadá a největšími hity této země jsou nekonečné stupidní seriály pro důchodce a matky na mateřský. Herci z pravých českých pohádek s českým nádechem, se musí obracet v hrobě a určitě pláčou společně se mnou. Odpad jako vyšitej! 10% za vlastenectví a já se jdu vyzvracet

Děda je lotr (2016)

Jako kvalita filmu není bůhvíjaká, ale já se bavil. Hlavně českej dabing vidláckého vyjadřování mě dostával. Scénky sice jako v typických filmech pro náctiletý, třeba film Bulšit apod., ale dalo se to. Efron je sice ňouma, ale ženský na něj jdou a to producentům stačí. RObert De Niro je démon, kterej pobaví všude. 70%, proč by ne? :)

King Kong žije (1986)

Už první remake s rotačákama byl úlet a tohle už je spíš katastrofa. Jednak je na filmu hrozně vidět časový odstup obou filmů, protože v každém z nich vypadá Kong úplně jinak a taky je to plné nesmyslů. Diváci v USA si tehdá asi museli klepat na čelo, když se Linda Hamilton po veleúspěšném Terminátorovi objevila v takové sra*ce ----20%

Oscar (1991)

Průměrná komedie, která docela pobaví. Ten scénář, by sice vymyslela i mražená makrela, ale aspoň to nebyla nuda. Strašně stupidní a debilní, ale Sly umí hrát i v komediích a bez něj, by to byl odpad jak vyšitej ---40%

Byt (1960)

Ty starší filmy mají takové kouzlo, o kterém se dnešním tvůrcům může nechat jenom zdát. Sice nejsem tak starej ročník, ale od Billyho Wildera jsem už viděl Sunset blvd., Stalag17, Sabrinu a samozřejmě Někdo to rád horké, takže vím, jakej je to pan režisér. Výbornej nápad jak si vydělat peníze navíc tím, že si udělám z bytu šmajchlkabinet, krásná ukázka toho, jak už tehdá fungovalo tzv. ruka ruku myje v karierním růstu a že hloupost či naivita ženských, než se jim rozsvítí, nebylo ani tenkrát nic neobvyklého. Dále tu máme herecký koncert Jacka Lemmona, i výborné výkony ostatních herců. Já se suprově bavil a to hodnocení je adekvátní. Mohlo by být i vyšší, protože na černobílé dílo, je to bomba film. Já nevidím důvod nedat plnou ---100%

V srdci moře (2015)

Docela mi to připomíná film Bounty. Taky se tam nesnesl kapitán a důstojník, taky na lodi, taky na konci nějaké vyšetřování, akorát tam nebyli velrybáři a tahiťanky. Každopádně na Rona Howarda, známé herce Hemswortha, Murphyho nebo Gleesona, to není žádná hitparáda. Rok natočení samozřejmě přináší daleko lepší efekty na moři, než jak tomu bylo v minulosti u všech možných verzí o bílé velrybě. Já mám ale pro dobrodružné filmy a speciální efekty slabost, takže mě se to líbilo. Ale jak říkám, od Howarda a herce, kteří mu byli k ruce, bych čekal víc. 70%

Řidič slečny Daisy (1989)

Ukázka toho, jaká je v jednoduchosti síla. Herecký koncert hlavních protagonistů, na kterých stojí celý film. Pro mě to byla chvílemi nuda, ale jinak k tomu není potřeba víc psát --- 80%

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

Těžko hodnotit film S Funesem, když ho nenamluvil František Filipovský. Nicméně, když pominu tohle velké mínus, tak je komedie vcelku zábavná. Funes jako vždy výbornej, u jeho filmů se nelze nesmát, ale mám radši jiné jeho filmy. Každopádně účel snímek plní, takže 80%