Fair Play (2014)

Fair Play je kvalitní český film, od kterého jsem ze začátku až tolik neočekával. Ale zmýlil jsem se - konečně zase něco z Čech, co se bere a i my diváci můžeme brát vážně! Částečně se jedná o dokument, jak to kdysi v Československu za komunistů ve sportu fungovalo, aneb – já dopuju, ty dopuješ, my dopujeme. Ale změnilo se toho vlastně tolik? Doporučuju shlédnout každému, kdo má rád české filmy a je už otrávený ze všech těch komedií, které nás obklopujou.

Titanic (1997)

Někteří Titanic trochu zatracují, kvůli přílišné přeslazenosti a protože jsou jím už přesyceni. Já si to nemyslím a samotný film je jeden z mých vůbec nejoblíbenějších. Katastrofický film o obrovské, rádoby nezničitelné lodi, která vyplula na začátku minulého století přes oceán na americký kontinent, je z větší částí spíše filmem romantickým, kvůli jeho (nejspíše fiktivní?) vsuvce o seznámení se Jacka s Rose. Vztah mezi nima nabyde velké intenzity a tak když se vše zvrtne a všichni pasažéři na lodi bojují o život, se ve většině diváků probudí spousta emocí. Absolutně nevím, co bych filmu tohoto typu mohl vytknout. Má silnou romantickou zápletku a skvěle zvládnuté triky v katastrofickém závěru. Kdo ještě neviděl, měl by se vrátit na Mars, odkud přiletěl.

Soumrak mrtvých (2004)

Soumrak mrtvých je zombie komedie v tom nejklasičtějším možném stylu alá Zombieland. Téměř ve všem svého zmiňovaného konkurenta převyšuje. První půlka vypráví o partnerském rozpadajícím se vztahu, druhá část už je klasická vyvražďovačka na všemožné způsoby. Nechybí anglický humor, krev, spousty zombíků, ani zajímavé, typově odlišné postavy v čele s mým oblíbeným Simonem Peggem v hlavní roli. Vyborná komedie, kterou nelze brát moc vážně. Na asi hodinku a půl příjemné zábavy určitě doporučuju.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Film Terminator 2 je moje srdeční záležitost od raného dětství. Veze se na skvěle navrženém konceptu příběhu z jedničky, jen par věci se trochu změnilo. John Connor se narodil a vyrostl z něj trošku drzý puberťáček, Sára nám z toho všeho zachraňování lidstva trochu zcvokla, sympaťák Arnold v podobě T-800 přešel na stranu dobra a zlem je nyní výborný Robert Patrick jako „nezničitelný“ T-1000. Všechno je to teď hezčí, rozpočtovější, uhlazenější, mainstreamovější. Zvlášť v kratší verzi střídá akce akci a vy se brzy vžijete do role skupinky lidí utíkající před nebezpečným zabijákem. I když už je film několik desítek let starý, díky výborným efektům a hudebnímu doprovodu podkreslující skvělou atmosféru absolutně nezestárnul. Herecké obsazení je fantastické, Cameron natočil jeden z nejlepších akčňáku všech dob!