Robinsonův ostrov II (2018) (pořad)

Když jsem v prvním Robinsonovi vytýkal jalového moderátora, tak tentokrát musím uznat, že Ondra Novotný udělal obrovský krok kupředu a je naopak tahounem této soutěže a na roli moderátora sedí perfektně. Soutěže na mě působí propracovaněji, finální fáze s posledními pěti nebo šesti členy je obdobně uspěchaná jako minule. Soutěžící byli opět různorodých charakterů, takže je možnost vypíchnout třeba Herr Führera Dominika, taktika Radima, feministku Blanku, poctivce Martina, nebo nevyzpytatelnou Báru se Zinou. Pro mě ještě díky moderátorovi a průběhu soutěže ještě lepší než minule a opět jsme se náramně bavili. Takže za mě plný počet.

Robinsonův ostrov (2017) (pořad)

První díl Robinsona hodnotím kladně. Dle mě se s tím Češi poprali víc než statečně a rozhodne nedělá své původní americké předloze ostudu. V průběhu jednotlivých dílů se tam najde pár hluchých míst, ale ve výsledku chválím hlavně dobře poskládanou skupinu lidí. Účastní se ostřílený vojenský veterán Radovan, svalovec Míla, "jednodušší" playmate Petra, taktik Marek, nebo většinou tipovaný adept na vítěze David. Jediné opravdové mínus vidím v moderátorovi, který byl minimálně do půl soutěže bez emocí jak robot. Hlavně teda při komentování soutěží. Jinak ale na Česko po všech směrech velice nadstandardní soutěž, já se bavil..

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Mě teda film zklamal. Nápad o "jediné" zábavě na planetě budoucnosti - virtuální realitě je super a vzhledem k vyhlášené soutěži samotným tvůrcem, i originální. Zpracování byl ale těžce průměrný mainstream, který se chtěl očividně zavděčit nejširšímu možnému publiku. Chyb a nelogičností tady bylo taky jako máku. Nejvíc mě fascinovalo, jak si děti pobíhají po městě v brýlích, aniž by narazily do zdi, nebo je přejelo auto. A nebo hlavní představitel naprosto fantasticky zvládá bojovat uvnitř dodávky, která prchá po ulicích města. A nebo jsem jen já neschopný lempl, kterému by z toho bylo pěkně špatně? A na nějaké větší pohybové kreace to tam taky nebylo. A ten závěr s hlavním záporákem s bouchačkou! A ještě k tomu závěrečná megabitva, která je rádoby epická a.. Nudná. Někteří jsou tady unešeni ze spousty kulturních vložek osmdesátých a devadesátých let, ale to úplně k úspěchu asi stačit nemůže. Ale většina je povedených, to musím uznat i já. Celkově je zpracování filmu kvalitní a nikdy bych netipoval, že starý pardál Spielberg natočí něco takového "moderního", ale myslím, že je to momentálně hodně nadhodnocený film, který víc než 60% si nezaslouží.

Lajna (2017) (seriál)

Ihned po Vyšehradu vychází další český internetový komediální seriál ze sportovního prostředí. Tentokrát z hokejových kluzišť. Stopáž je podstatně delší, kadence vtipů slabší. To ale nevnímám jako mínus, protože seriál i tak dokáže zabavit od první do poslední minuty. Nutno vypíchnout hlavně hokejového fanatika Hrouzka staršího v podání skvělého Langmajera, protože celý seriál bez větší nadsázky táhne právě on. Pokud jste hokejově pozitivní, Lajna vás nadchne. Ale i pro ostatní to může být zábavná a nenáročná podívaná, pokud jste ochotni po osmi dnů obětovat dvacet minut času.

Saw 2 (2005)

Druhý díl Pily je po skvělé a originální jedničce i mým, v pořadí druhý oblíbený díl (ze dvou). Potom už to jde se sérií trochu z kopce. Každopádně náš oblíbený "Skládačkový vrah" pokračuje ve svém nápravném zařízení a policejní složky s tím nemají tak úplně pochopení. Všechno známé z prvního dílu pokračuje, jen ve větším měřítku. A opět jsou tady někteří naprosto zbytečně pohoršení nad údajnou brutalitou. A kde prosím? Nečekejte extra horor, spíš ponurý thriller se zajímavou zápletkou a nečekaným vyvrcholením. Komu se líbil první díl, nebude pravděpodobně litovat ani devadesát minut života stráveného u dílu druhého, ať si života vážíte nebo ne.

Saw: Hra o přežití (2004)

Film o tom, jak si jeden postarší člověk po diagnóze rakoviny, úmrtí nenarozeného dítěte a následném pokusu o sebevraždu uvědomí cenu života. A všem těm, kteří si toho svého dostatečně neváží, připravuje léčbu po svém v podobě "her". Jak to teda aspoň on sám rád označuje. Jedná se o příjemný, nepřekomplikovaný thriller s mírně hororovou atmosférou, která by se dala krájet. Rozhodně nečekejte žádné brutální jatka, jak tady někteří pohoršeně popisují. Fantastický námět a překvapivý závěr. Jeden z filmů, který se vyplatí vidět víckrát. Doporučuju.

Take me out (2017) (pořad)

Ještě než jsem se na tohle "dílo" poprvé podíval, tak jsem si řekl, ze to bude asi něco jako novodobé Rande, které kdysi dávno běželo na TV Nova. Dost jsem se mýlil. Seznamování je ještě naivnější a nudnější. Celé to působilo jako show, s pozlátkem seznamky. Bohužel ale dost nudná show, kde se toho moc neděje. Každopádně je tento pořad hodný úcty, jelikož se jedná o naprosto bezkonkurenční odpad v zábavním televizním odvětví. Jedna hvězda snad jen na odlehčení za pár docela pěkných slečen.

Jáson a Argonauti (1963)

Jáson a jeho parťáci putují až na druhý konec světa pro Zlaté rouno. V cestě jim ale stoji hned několik problémů, s kterými se budou muset vypořádat. Příběh je hodně jednoduchý a vlastně ničím neobohacený. Film se vleče a mizerná režie dělá nudné pasáže ještě nudnější. Přesto je tento film, který tady někteří až nesmyslně zvedají do výšin skvostu světové kinematografie, něčím zajímavý a to svými, na svou dobu fantastickými a nadčasovými trikovými efekty. V tomhle je rozhodně kultovním a dodnes uznávaným snímkem, filmovou kvalitou patří ale někde do podprůměru.

Vyšehrad (2016) (seriál)

Mini seriál Vyšehrad s trochou nadsázky vystihuje velice trefně dění kolem tuzemského fotbalu. Prvních pět dílů bylo velmi povedených, pak velký propad, který se zachraňoval snad až úplně závěrečnou epizodou. Jako plus je rozhodně účinkování spousty známých tváří z českých fotbalových luhů a hájů, narážek a různých, nám zasvěceným dostatečně známých, afér. Naopak se mi nelíbila mnohdy velmi krátká stopáž, hlavně u těch nejslabších dílů, které měly čistého "filmového" času možná tak 4-5 minut. A v neposlední řadě taky minimum záběrů z fotbalu, což zachraňuje snad jen poslední díl. Naopak tématiky kolem sexu je tady až přemíra. Rozjezd výborný, ale pak seriál spadl do takového šedého průměru. Škoda, potenciál tam je.

Vetřelec ³ (1992)

Třetího Vetřelce jsem viděl na rozdíl od jeho předchůdců až trestuhodně nedávno a musím říct, že mě poměrně zklamal. Ripleyová "ztroskotá" na cizí planetě, kde jsou čistě náhodou poblíž lidé. I když se jedná o potrestané zločince a vrahy, kteří ji, jako jedinou přeživší lodi, naleznou a vezmou ji sebou do věznice. Brzo na to se zjistí, že i s ní v lodi přežil ještě někdo další, bohužel už méně vítaný host. Kde se tam vzal a jak tam dokázal po dobu její hibernace žít, aniž by jí jakkoliv ublížil, nad tím mi zůstává rozum stát. Každopádně bych si asi vzhledem k vybavenosti věznice nehrál na hrdinu a utíkal od nebezpečí co mi síly stačí a doufal, že mě co nejdřív při odchytu mimozemského tvora odvezou pryč. Nesedlo mi na vetřelčí tématiku prostředí filmu, všudypřítomná víra vězňů, ani krátký románek hlavní představitelky. Asi bych uvítal i méně záběrů na né vždy trikově vydařeného vetřelce. Jinak je ale film stále mírně nadprůměrný a to hlavně díky kvalitním hereckým výkonům S. Weaverové a celkové vetřelčí mytologii, kterou proslavily předchozí díly.