50/50 (2011)

Tento film byl pro mě velmi příjemným překvapením. Dostal jsem se k němu docela náhodou a vůbec jsem nečekal, že mě tak emotivně zasáhne. Dokázal mě rozesmát a zároveň jsem i několikrát málem sahal po kapesníku. Film pojednává o mladém Adamovi, kterému se v jeden jediný okamžik zhroutí celý svět. Škoda, že je skoro od začátku patrné, že film nedopadne až tak špatně, jak by se mohlo zprvu zdát. Předvídatelnost je vlastně jeho jediná vada na kráse. Rozhodně ho řadím výš, než podobně laděný film Hvězdy nám nepřály, nebo i Zůstaň se mnou. A to hlavně díky skvělým přirozeným hereckým výkonům. Nejvíc se mi líbil Seth Rogen - takového pohodáře kamaráda by chtěl asi každý. A nesmím zapomenout ani na neodolatelnou Annu Kendrick. Nesmělá studentka psychologie ji perfektně sedla a věřil jsem ji úplně všechno. Výborný film u kterého úplně vypnete, ideální na večer s vaší polovičkou..

Proč? (1987)

Film Proč? je mi poměrně blízký, proč? Nezajímám se totiž jen o fotbal jako takový, ale i o atmosféru na stadionech a asi se můžu i považovat za člověka, který určitou měrou k zlepšení atmosféry přispívá. Není třeba diskutovat, jak je snímek nadčasový a jak je považován za modlu mezi fanatiky z české a slovenské kotliny.. Ale je opravdu tak kvalitní? Upřímně si myslím, že skvěle vylíčil svou krutostí atmosféru, která mohla panovat na jednom z největších a nejhrůzostrašnějších výjezdů v bývalém Československu. S hercema jsem moc problém neměl, nejvěrohodněji na mě působil Landa, který je i mou oblíbenou postavou v celém filmu. :) Ale přece jen mi něco v tom filmu schází.. Škoda těch spousty prostřihů z vlaku do výslechů, pusobilo to dost rušivě.

Klub sráčů (2000)

Nedovedu si představit, že se na tenhle film dívám sám od sebe bez násilných donucovacích prostředků. Jeden z nejnechutnějších filmů všech dob, bez špetky vkusu. Jednu hvězdu snad jen za to, že se tam přece jen nějaká ta vtipná scénka povedla. Pokud nejste pubertální 13ti letí jedinci, nebo každodenně na halucinogenech, tak o tom ani neuvažujte.

Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

V životě by mě nenapadlo natáčet moje domácí tlachání s kamarádama na kameru a pustit to do televize. Tomáše Zvelebila z minulosti znám, nevadí mi, o několika hostech taky vím, že natáčí na Youtube, taky mi nevadí. Ale proč Kriste pane musím hledět na to, jak sedí v gauči v obýváku, žerou brambůrky, melou a hrajou nesmysly? Ten seriál je všechno a zároveň nic. K počítačovým hrám mám pozitivní vztah, ale toto je odpad jak vyšitý.... Jenom se snaží těžit z narůstající YT popularity a mám takový pocit, že se mu to moc nedaří.

Duel (1971) (TV film)

Před shlédnutím tohoto kousku jsem měl tak trošku obavy. Proč? Protože se prakticky úplně celý film odehrává za volantem amerického krasavce, kdy řidič Mann uniká naštvanému psychopatovi ve velkém tahači. A tím to hasne.. Nic víc tam není. Žádné přestřelky, romantická vsuvka, utrhané končetiny, pěkné ženské. Nic, prostě nic! Bude to vůbec zábavné? Jistěže! Už od raných režisérských začátků, mimo jiné i v tomto dílku, Spielberg jasně ukazuje, že když se v patnácti rozhodoval co dál dělat, filmařina byla jasná volba. A správná volba. Film má až nečekaný spád a uteče jako voda. Skvělá kamera a asi maximálně využitý potenciál námětu. Škoda, že snad i patnáctiletý frajírek za volantem tátovy oktávky by řídil líp, než náš hlavní představitel.

Avatar (2009)

Někdo Avatar miluje, jiný mu nemůže přijít na jméno a kritizuje zejména originalitu a od úvodních minut jasnou předvídatelnost. Já osobně si myslím, že mu to nijak neubírá na kvalitě, protože ti samí lidi u jiných filmů, u kterých od začátku tak nějak tušíte jak dopadnou, slintají blahem. Na Avatarovi se mi líbí především audiovizuální prostředí, herecké obsazení a schopnost, jakou vás film vtáhne do atmosféry na Pandoře. Od prvních Jakeových krůčků vegetací této fiktivní země jsem si představoval, jaké by to bylo být v jeho kůži a prozkoumávat přírodu stejně jako on. Když k tomu všemu připočteme jeden zamilovaný pár a poměrně hodně emotivní a tak trochu výchovný závěr filmu, vznikne vynikající filmový zážitek pro celou rodinu. A rozhodně jedno musí všichni ti škarohlídové uznat, že takový hype během promítání v kinech jako měl Avatar jen tak někdo nepamatuje. A to není způsobeno jen zvýšenou propagací.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Braindead je kultovní horor, který se nebere příliš vážně. Naopak. Je neuvěřitelně zábavný a nadhledem a humorem srší na každém kroku. Příběh není nikterak zajímavý, ale dobře zpracovaných nechuťáren je tu dostatek. Pokud máte rádi horory a nevadí vám ani ty staršího data vydání, je Braindead pro vás povinnost. Všichni ostatní, kteří dáváte přednost moderním vysokorozpočťákům, tento hodně ulítlý skvost raději ignorujte.

Moucha (1986)

Moucha byl jeden z prvních hororů, co jsem kdy viděl. Dobře si pamatuju, jak jsem v noci vypínal televizi po scénách začínající přeměny Setha na hmyz. Seth je klasický vědec tělem i duší, bydlí bez přátel v prapodivném bytě na odlehlém místě s jedinou touhou a životním snem - sestrojit teleport, který bude přenášet lidi z jednoho místa na druhé. Všechno neprobíhá tak idilicky, jak se na první pohled může zdát a tak po chvíli náš hlavní hrdina musí na vlastní kůži pocítit, jaké to je se proměnit v mouchu. Film má skvělou atmosféru a především část proměny je působivá a dost nechutná. Trochu mě mrzí, že film nemá ještě tak o deset minut víc a neukáže trochu víc život mimo byt vědce. Nutno podotknout, že obsazení Jeffa Goldbluma do hlavní role bylo vynikajícím rozhodnutím. Každý kdo si chce trochu znechutit jinak příjemný večer, měl by tomuto filmu dát rozhodně šanci. :)

Díra u Hanušovic (2014)

Tento film mě nějakou dobu míjel, hlavně teda proto, že jsem očekával nekoukatelný propadák. Když jsem ale od pár lidí slyšel, že není vůbec tak špatný jak já tvrdím, tak jsem mu přece jen dal šanci. A výsledek? Ještě větší průser, než jsem očekával. Že to bude jednoduchý film respektuju, přece jen má jít o příběh z vesnice. Ale kde je vůbec ten příběh? Celých 100 minut se ve filmu prakticky vůbec nic neodehraje a dalo by se to smrsknout do desetiminutovky i se závěrečnýma titulkama.

Jezero smrti (2008)

Film říznutý hororovými prvky s příjemnou napínavou atmosférou. Zamilovaný páreček si vyjede na dovolenou k jezeru. Tam se však trochu nechtěně seznamují se skupinkou teenageru, kteří jim z pobytu udělají peklo. Nejvíc se mi na filmu líbilo, že vzbuzuje pocit reálnosti a tím tedy umocňuje napětí a strach. V celém filmu se totiž nevyskytují zombíci, duchové, běhající zohavení chlapíci s motorovkama, ani žádné jiné nadpřirozenosti. O vše se stará jen sympatický zamilovaný pár a několik naštvaných dětí, takže to není tak úplně nic ve skutečnosti nereálného. Děsivé, že? Dáte mi za pravdu jen co se na film podíváte. Při hodnocení jsem váhal mezi čtyřma a pěti hvězdama, škoda trochu zpackaného závěru, který mi tam úplně tak nesedl.