O malíři Adamovi (2006) (TV film)

Neoriginální, plitká pohádka, která se lehce ztratí mezi sobě podobnými.

Moje ségra má prima bráchu (2014)

Osvěžující, zábavný film, který bere život s patřičným nadhledem, ale zároveň ukazuje, co nás naše vlastní rozhodnutí a chyby mohou stát. Skeleton Twins je relaxační záležitostí.

Boj o dědictví (2011)

Tohle je ten nejneakčnější akční fim jaký jsem kdy viděla. I když je to spíše komedie než akčňák. Trio - skeptická hora svalů John Cena, hyperaktivní španělsky mluvící Ethan Embry ( ten zelenej klobouk mu sekne ) a pohodářský playboy zlodějiček, jsou přesně ty protiklady, které dohromady tvoří skvělý ne/akční tým.

Pašerák (2014) odpad!

Film by to byl průměrný za 3 hvězdy. Nebýt asi dvou tak nechutnejch a hnusnejch scén, že se mi zvedl, obrátil a ještě jednou zvedl žaludek. Ten film není žádný přínos.

Interstellar (2014)

Pro rok 2013 to byla Enderova hra a pro rok 2014 je to Interstellar. Nejlepší scifi snímky roku. Perfektně skloubí žánry scifi, akční a drama. A právě drama, ač není uvedeno v kolonce žánr, je podle mě stěžejní záležitostí. Jak děti stárnou, zatímco tátovi ve vesmíru uběhne sotva pár hodin. A tím se tak dostávám k faktu, že první polovina filmu byla výrazně lepší než ta druhá, nesrozumitelná širší "průměrně inteligentní" veřejnosti. Konec jsem totiž zrovna moc nepobrala, a ještě teď nad ním musím přemýšlet.

S láskou, Rosie (2014)

Love Rosie je krásný romantický příběh o tom, jak se lidé mohou celý život míjet. Mám ráda Lily Collins i Sama Claflina, takže jsem se na tento doják docela dost těšila. A měla jsem proč. Skvělý příběh, skvělé postavy, skvělý happy end a skvělá hudba.

In the Flesh (2013) (seriál)

Byla jsem až překvapena. Hlavní hrdina je kluk, který se vlastně nedobrovolně vrátil do života, kterého se sám vzdal. Byl to pro něj takový Danajský dar. In the Flesh je komorní drama o tom jak vás lidé z malé vesnice přijmou když jste jiní. Kieran Walker se neumí vypořádat ani sám se sebou, natož tak, aby se hájil před radikální vesnickou domobranou, vedenou místním knězem, HVS. K tomu připočítejte 4 roky staré křivdy od rodiny ( hlavně sestry ), kterou tady nechal když se zabil. Tento příbeh je jen jeden z tisíce, který dokazuje již potvrzené. Britové jsou skuteční mistři gradace. První díl na mě působil rozporuplně. Ale ten druhý už se mi dostal pod kůži, přičemž třetí mě naprosto dostal.

Transformers: Zánik (2014)

No pravda, s původními dvěma díly to má pramálo společného. Bohužel. Transformers 1,2 mají nadhled, humor a Shiu s Megan. Taky jsou uvolnění, zábavní - prostě mají grády. To tady ovšem bytostně chybí. Udělali z toho plechové drama s Wahlbergem v hlavní roli ( ne, prostě mi tam vůbec nesedí..nemůžu si pomoct ), jeho dcerou a jejím přítelem, který je tam akorát na to, aby hrál druhé housle. O nadhledu nemůže být ani řeč. Proto jsem se rozhodla hodnotit Zánik jako samostatný film a ne jako pokračování.

Dobrodružství Sarah Jane (2007) (seriál)

Doctor Who má tři spin-offy. K9 je pro děti. Torchwood zase není pro děti. A Sarah Jane baví všechny. Je to velmi kvalitní podívaná, která skvěle doplňuje Doctora a jeho příběhy.

Nejvyšší nabídka (2013)

Už od samého začátku napínavý a zajímavý film s pro mě nečekaným koncem. Stejně jak je nečekaný, tak je brilantní.