Jak ulovit Dr. Lewise (2013)

Spíše klidný odpočinkový film o zkomírajcím bohem opuštěným přístavu a o naději jakou sebou nese mladý zhýčkaný plastický chirurg. Jak říkám, je to oddychovka která sice neuchvátí ale rozhodně nezklame, když nemáte co na práci.

Hranice zlomu (2003)

Takovýto film donutí snad každého pochybovat o zavedených názorech správného životního stylu a místo toho nám zasadí do hlavy brouka, který nás nutí přemýšlet o malichernosti a zbytečnosti všeho okolo nás. Podle mě byla první polovina (hlavně začátek) vynikající, jenže s druhou polovinou filmu už tvůrci zapadli do známých kolejí akčního/válečného/romantického standardu.

Bratři a sestry (2006) (seriál)

Od B&S jsem čekala lecco, ale tohle ne. S každým dílem přichází nová vlna radosti, euforie a rodinného štěstí, ale i vlna napětí, smutku a hněvu. Seriál plný emocí. B&S má velké množství hlavních postav a proto mě těší že každá má svůj vlastní nádech a každý divák si může vybrat se kterou z nich bude soucítit. Každý tam má svůj příběh, který je změnil do takové podoby v jaké je poznáváme a mi ten příběh každého z nich díl po dílů poznáváme. U B&S stojí zato zůstat až do poslední řady. P.S. 24.12.2014 - Po shlédnutí všech pěti řad (poslední díl před cca 2 minutami) mohu říci, že rodina Walkerova ve mně navždy zanechala velmi silné dojmy a rozhýřené pocity...jen ty pozitivní.

Pán času (2005) (seriál)

Doctor Who... Po dvou letech přemíšlení, zda to za to stojí pouštět se do tak dlouhého a složitého příběhu, jsem se nakonec odhodlala zkusit první díl. Musím se přiznat, věděla jsem že v druhé řadě přijde David Tennant a nemohla jsem se ho dočkat. Proto mě tak překvapilo, když mi ninth Doctor přirostl k srdci už po pár dílech, stejně tak jako Rose a Jackie. Z jeho trensformace jsem byla smutná, ale tenth Doctor nezklamal. Potěšilo mě, co se začlo odehrávat mezi ním a Rose. Po finále druhé řady jsem byla mírně v depresi, než jsem si uvědomila, že Martha ani Donna nejsou tak špatné. A i jeho další společnice stojí za to, stejně tak jako doctorovi další dvě transformace. Pán času je jedinečný, napínavý a vtipný. Pod taktovkou Britů bude vždy jen vzkvétat. Každý správný fanoušek jistě musí znát pojmy jako TARDIS, sonický šroubovák nebo Gallifrey...ach, ta Gallifrey. Při jakékoli zmínce o Doctorově rodné planetě mi malinko poskočí srdce. Vyvolává ve mě nadšení, tajemno ale i smutek, že už není. Jak já bych byla ráda, kdyby se naní někdy Doctor mohl zase podívat.

Spring Breakers (2012)

Možná se to zdá jenom mně, ale hlavní hrdinky jsou na úrovni, na kterou bych nikdy nechtěla spadnout...a k tomu jsou nesympatické. Nicméně film mě celkově dost překvapil. Chvílemi jsem to chtěla vypnout, na druhou stranu byly i pasáže, kdy jsem nemohla odtrhnout oči od monitoru.

Invaze buranů (2007) (seriál)

Pod názvem Invaze buranů si lze představit lecos...proto mě seriál The Riches příjemně překvapil. Drama a černý humor jdou ruku v ruce jak s drzostí hlavního hrdiny tak s démony jeho ženy, jteré si přinesla z věznice. A ono je pravda, že i děti mají to svoje...benjaminek Sam, která neví jestli chce být holka nebo kluk, DiDi která se snaží být statečná a Cael...nikdo si vlastně neuvědomil, že musel opustit svoji přítelkyni, ale nic neřekl. Rodinka kočovníků, která si začne hrát na zbohatlíky. Už téma samo o sobě dává spoustu živné půdy pro drama a černý humor.

22 Jump Street (2014)

6 hvězdička by byla za nejgeniálnější závěrečné titulky.

Hotel Rwanda (2004)

,,ABY POSLALI POMOC, TAK V NICH MUSÍME PROBUDIT STUD“...Válka dělá s lidmy divné věci. Jen tehdy se ukáže charakter, aka : Někdo se ukáže jako sbabělec který uteče, někdo jako krvežíznivý sadista, někdo slyší jen na úplatky a jen málo je těch, ktěří by za deset neznámých nevinných lidí položili svůj život. A tak vznikají jak váleční zločinci, tak váleční hrdinové. Toto je velmy silný příběh, nad kterým si sice většina normálních lidí popláče, ale pochopí ho až tehdy, až nějakou váku zažije. Stejně si z něj můžeme něco vzít...A to, že lidský život je cenný a stojí za to být statečný a nevzdávat naději, ať se situace zdá jakkoli zlá či beznadějná. Paul Rusesabagina ukázal, že se to vyplatí bojovat.

Alpha Dog (2006)

Zezačátku to trošku působí jako parodie, ale když skutečně Zacka zabijí, tak jde všechna sranda stranou.