Kód Enigmy (2014)

Herecky bravúrne zvládnuté retrohomoemostory.Mal to byť autentický počin o doležitom zlome v druhej sv.vojne,no nakoniec sa z toho vyklula riťopichná lovestory.Ako film vcelku vydarený,len sa tématicky nedržal podstatných vecí a hodne sa tam smoklilo nad údelom hosexuálov.

Labyrint: Útěk (2014)

Vysvetlí mi niekto o čom toto celé bolo?Nevadilo mi,keď som nepochopil pointu v Mulholland drive,ale nepochopit post apokalyptycké rýchle šípy,ktoré sa pre nezmyselný experiment motajú bohvie prečo v bludisku mma zrejme odsúva do kategórie dinosaurov.To že prežil samozrejme beloch,černoch,aziat,Ind a samozrejme ženská je novodobá šablóna,bez ktorej už asi v USA nemožno natočit film.Napatie to síce malo,efekty tiež,ale inač blbina pre teenagerov jak hrom.

Bony a klid 2 (2014)

Tri hviezdy,ktore uhral skvelý Roman Skamene,inač slabota.

Nájemní vrazi (1995)

Potajme ide o remake filmu:Moje meno je Nikto.Dokonca tam Juliane Moore parafrázuje historku o vtáčati a lajne,ktorú kedysi vyprával v spomínanom filme Terence Hill.Stallone v top forme a pre Banderasa vstupná brána medzi hollyúdsku elitu.Richard Donner je proste legenda.

Transformers: Zánik (2014)

Transformeri majú pribúdajúcimi epizódami rapídne klesajúcu hodnotu a padajú rovno na papulu.Michael Bay postupne pohnojil všetko,čo na tomto skvelom nápade vzrástlo.Už sa vobec nezamýšla nad absurdnosťou a uletenostou večšiny bojových scén.Jednotku som miloval,dvojku prijal,trojka balancovala na hrane a štvorka bola prázdnym videoklipom,ale aspoň efekty stoja za pozretie.

Mrtvý muž (1995)

Vtipný Indián,presvedčivý Depp,zaujímavá kamera,herecký koncert...no film,ktorý vo svojej podstate nevedie od nikial nikam.Groteskne posobiaci hašiš western.

REC (2007)

Popravde vedieť,že zas pojde o zombie omáčku,kde sa opeť bude predávať slinami štafeta,tak to ani nezapnem.Čakal som niečo originálne,no v tomto smere totál sklamanie.Kamera bola ťahúňom celého filmu,vzhladom na hodne nepresvedčivých hercov a ich absurdné,predvídatelné konanie.Koniec ma dostal.Ten bol velmi dobre zmáknutý.Podla mňa celkom zbytočne nakrútený film.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Tak teraz som mierne zaskočený.Čítam tu celý čas,jak všetko išlo do hajzlu a jak celá séria tentoraz prdla do hliny.Do kina som išiel ako na porážku,ale kupodivu žiadna velká kritika sa mi z úst nederie.Je to síce o poznanie menej drsoňské,ale starej škole to make-up nerozmazalo a naverbovaná mládež je tam iba na kontrast.Všetci náramne pobavili a nieslo sa to v parádnej odlahčujúcej rovine.Skoro by som dal plný počet,ale tie Bulharské kulisy naozaj rozčulovali.Akčné scény tiež trochu utrpeli na kvalite a doveryhodnosti.Herci to ale všetko daju do spravnej polohy.

Strážci Galaxie (2014)

Úžasne všestranné a non stop zábavné scifi zo sveta Marvel Comics.

Rudé nebe (2014)

Celkom haluz.Zaujímalo by ma však,ako sa tam ocitli tie Slovenské Migy-29...