Dracula (1992)

Jediný pozeratelný Dracula,ktorý síce kruto okresal knižnú predlohu,no vizuálne posunul hororový źáner do novej etapy.A dá sa pozerať aj viac krát.

Nosferatu - Fantom noci (1979)

Keby som zrovna nečítal knihu a nepoznal Coppolovho démonického Vlada Drakulu,tak by som to bral ako tématickú uspávanku v štýle "Pehavý Max a strašidlá,alebo ako išiel Jonatan Harkerovie skrze alpy na vandrovku".Neviem nad čím sa tu podaktorí tak rozplývajú,kedže táto koncentrovaná nuda má výpravu na úrovni Doktora z hor a hercom neverím ani to,že vedia po nemecky.Podla mňa slabý NSR-ácky pornofilm,bez porna.Klaus Kinski dáva,čo to dá,ale režisér by sa mal aspoň trochu držať predlohy.

Ip Man 3 (2015)

Istú dobu som robil Wing Chun,no musím potvrdiť,že legenda úplne predbehla realitu a v tomto filme to už začína byť občas neúnosné.Ip Man je nesporne legendou,ale navymýšlať si okolo neho tolko omáčky je podla mňa kontraproduktívne.Voči prvému filmu o Ip Manovi nemám výhrady,lenže ten špagátový cirkus,čo postupom času vznikol,posobí hodne rušivo.Dojímavé scény majú účinok a choreografia bojových scén je naozaj premakaná.Ide však o to,že tie fyzikálne nezmysli,čo tam na efekt natlačili pokazia celkový dojem.Dalším,nepriehladnuťelným faktom je tá všadeprítomná Čínska propaganda,ktorú zdravý rozum proste neprijme.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Musím sa smiať nad niektorými komentármi,pretože som presvedčený,že vačšina ludí nemá potuchy o čom presne tento film je.Je to už asi patnásť rokov,čo sa mi dostal do ruky komix od DC s názvom "Supermanova smrť".Ide o velmi epicky poňaté dielo a Snyderov film z neho dostojne,i keď trochu skrátene čerpá pointu.Neide totiž vobec o DC-čkársku kópiu Avengers,pretože postavy uzreli svetlo sveta ovela skor,než tie Marvelácke,len ich v polovici minulého storočia spichli do jedného teamu.Na rozdiel od Avengers,ktorí takmer všetci pochádzajú z ceruzky Stana Leeho,tak detviaky od DC majú roznych rodičov.Onen Doomsday je najschopnejším oponentom Supermana a vo filme je taktiež stvárnený plus-mínus adekvátne.Obrazovosť a symbolika sú zachyťené bravúrnym sposobom,akurát scénár je citelne slabou stránkou,takže to celé občas posobí rozpačito.Pre fandov predlohy je to naplnenie očakávaní a tí ostatní,nech sa radšej nevŕtajú v tom,o čom nemajú páru...

Velký šéf (1971)

Tento blábol nehádžem do odpadu len z čírej úcty k Leeovi.U Marvela si museli vymysleť superhrdinov na to aby skákali znožmo ponad ploty ale v týchto Čínskych nepodarkoch to zvláda každý druhý šmatlák.Okrem Bruceho tu nevidno žiadneho uveritelého herca a ani sám král tu zrovna talentom nešlahá veterníky.Božský Bruce uplatňuje svoj všeum v oblasti nadzvukových zaúch,no tí ostatní iba máchajú rukami jak opičí zombies.Úplne ma dorazil ten Ping flojd,čoby soundtrack...

Rudý kapitán (2016)

Kto čítal knihu,nech sa tomuto filmu vyhýba širokým oblúkom.Ide totiž o torzo príbehu s odignorovanou pointou,s vystrihnutými postavami a akurát skvelými hercami.Duch doby zachytili vcelku dobre,no to je tak asi všetko.

Na vlastní pěst (2015)

Steven Seagal,Dolph Lundgren a J.C.Van Damme majú ďalšieho stroskotanca do party.Bruce Willis tuším berie každú kravinu a miesto hrania iba pózuje svoje sympatické ksichtíky.Kellan Lutz nesklamal,lebo nemal čo.Je to adolescent v nadmernej velkosti,bez náznaku talentu a Gina Carano je pojem v ringu,no krásku by z nej nasilu robiť nemali...má na viac i menej zároveň.Film je slabší,žánrový priemer a dá sa pri ňom celkom slušne zaspať.

Terminator Genisys (2015)

S Terminátorom to ide nejak z kopca.Arnold to drží v strávitelnej rovine a úvodná kucapaca reálneho vs umelo počítačového Arnieho je velmi dobrý nápad,ale zbytok osadenstva posobí otravne a sterilne.John Connor dostal čapatý ksicht a T-100 úplne stratil liatinové gule.Totálne tam chýba potemno predošlých filmov a tá naháňačka helikoptér je jak zo Sharkanáda.Dejovo zaujímavé,no spracovaním slabota.Dlho som viedol vnútorný boj a znásilňoval sa ku 4 hviezdičkám,ale presvedčil som svoje Arnoldofilné ego iba k trom.Mrzí ma to a mám z toho filmu schízu.

Americký sniper (2014)

Film sa ovela lepšie hodnotí po prečítaní autobiografickej knihy.Už len pre detaily,ktoré sa Eastwood rozhodol poupravť v mene dramatična.Kyleov prvy shot totiž nebol malý chlapec,ale práve tá žena zakuklená v handrách.Kniha ovela viac zaberá bojové nasadenie a nerozpitváva tak Kyleove syndrómy.Film je napriek tomu velmi autentickým náhladom do situácie vtedajšieho Iraku a cenným výkladom roznych psychologických aspektov.

Poslední akční hrdina (1993)

Kombinácia:Mctiernan,Black,Schwarzenegger jednoducho nemože dopadnúť špatne.Film,ktorý dokážem pozerať napriek niektorým infantilným gagom stále znova a znova.Máloktorý film tak vtipne zosobňuje vtedajší Hollywood v celej jeho pestrosti.