Partička (2011) (pořad)

Nikdy jsem nebyl nadšený z improvizované zábavy , a kolikrát jsem se zatajeným dechem sledoval všechny pokusy v " LAJF " akcích , kdy moderátoři zkoušely vykouzlit nějaký předem nacvičený vtip. Nikdy se jim to nepovedlo , a já tajil dech dál v naději že to nebudou zkoušet znovu - většinou to zkusily. Partička to změnila do posledního kousku skládačky.Nevím jestli to mají tak dokonale secvičený už předem nebo to fakt vymýšlej za pochodu , ale u mě to funguje dokonale. Nejlepší šou co kdy spatřila televizní obrazovky. Slovenské vydání našich partičkářů je už o něco horší - zřejmě nejsem slovensky naladěn , páč jejich verze mě neoslovuje prakticky vůbec. 3 hvězdičky s přáním aby tohle nepokazily nějakou předem nahranou scénářovskou blbinou ala KOPEČKOVIC ( to sem fakt nemusel )

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Když začala v tv reklama na tendle " pořad " , tak moje drahá polovička utrousila něco jako " konečně něco pro holky " Nechápu proč to řekla.Celý RÁJ by klidně mohl existovat i na jakémkoliv jiném místě a klidně by to mohl být i rybník Brčálník u lesa Řáholce a stejně by to byl odpad. Nablblý svalovci alá " dám ti ránu " se tady prezentujou jako slušní klucí co jim občas ukápne i slzička , zatím co baby se asi musí cítit jako onuce , protože když si někdo někoho už teda musí vybrat , je to strategie jak u šachů.Nejvíc mě na takových pořadech sere to že nikdo nepřizná že je tam proto aby jeho ksicht byl v TV a užil si svých 200 minut slávy a že to dělaj pro prachy - vždycky se všichni tváří jako že chtěj poznat nový lidi a takový žvásty ( já bych takticky řekl na začátku že na všechny seru a pokud budu mít možnost bodnu jim kudlu do zad ) Nechápu o co tady de a je mi záhadou kdy to chtěj vlastně ukončit. Po 96 nově příchozím za někoho kdo už nebyl ve sledovanosti dost oblíbenej , se i moje drahá polovička začala divně ptát ( nevím proč zrovna mě ) na to kdy to má končit.Nakonec sem chtěl dát ( ale nějak to nešlo ) 1 hvězdu , protože když už to přestalo bavit i tu moji obyčejnou buchtu z dědiny , řekla mi že je ráda za to že jsem tak vobyčejnej bambula kterej u práce umí přemýšlet a není pro něj problém spravit rozbytej vysavač - což by naolejovanej svalovec asi těžko dokázal , protože by si u toho zamazal nablejskaný ručičky.Viděl jsem 3 díly a od té doby rači okolo 22 hodiny dobrovolně chodím venčit psa.

Avatar (2009)

Je těžké hodnotit film ( nebo psát názor na film ) o kterém bylo řečeno už tolik. Přesto se o to pokusím. Když jsem poprvé zaslechl zvěsti o filmu Avatar a o Cameronovy , byl jsem trochu překvapenej do čeho se to pouští. Prvotní do světa hozené informace zaváněly spíše pohádkou a nebo další Planetou opic. Trochu zájmu se dostavilo po shlédnutí prvních obrázků , trilerů a názorů. Technologii digitálních triků jsem se naučil nevnímat z pohledu " akce " ale z pohledu výroby. Před Avatarem se daly digitriky dost jednoduše rozeznat od živé akce už jen proto že postavy jsou takové kapku prkenné. V Avatarovy jsem dlouho zkoumal které triky sou už dogitální a které jsou točeny v reálu za pomocí miniatur nebo něčeho podobného. Nenašel jsem moc míst kde bych to rozeznal ( chápej jako že nejsem úplnej debil abych nepochopil co je trik a co ne , ale tady se nějak nedostavil " mozkový " pocit že tohle není možný ) Cameron překonal všechno co bylo byť i jen náznakem zapovězeno jako nemožné. Triky v Star Wars se můžou jít klouzat oproti dokonalosti Cameronova snu. Samotný příběh je sice dost ohranej a nemusím tady psát že už tu byl xy krát. Jenže né takhle podaný. Chvilkama jsem tajil dech , chvilkama jsem držel palce , chvilkama jsem málem brečel. Dokonalost sice pokulhává právě v příbehu ale co byste zase nechtěly - láska a správná věc je dílem každého filmaře. Přece nebudem hledět na to jak nás ty " 3 mertový vopice " zaženou do kouta. Naprosto a bezkonkurenčně nejůžasnější dílo které spatřlo světlo světa ( a pozor ! jsem fanoušek Star Wars ) Napsáno toho bylo už dost přede mnou , aby si každý udělal obrázek , ale přece jen , mě to dostalo. Trochu mám obavy aby mi James nepokazil dokonalost tím že 2 a 3 pokračování zapadne do škatulek jakými 2 a 3 díly sou - horší a horší ( dá li BŮH tak se vydaří ještě líp jak první v řadě ) Nejůžasnější podívaná mého života , kdy jsem po mnoha letech nechtěl ani mrknout aby mi nic neušlo. Tento film sem shlédl v multiplexu ve kterém jsem byl poprvé v životě - cesta z našeho západákova + lístek na film mě stály půl výplaty , páč nejbližšší kinokomplex kde je aspoň reálná šance si film vychutnat do detailu , je cca 50 KM od mého bydliště. Rozhodně nelituju ani jedné koruny - vypaltily se do posledního halíře. Dodatek : V sekci " zajímavosti " jsem narazil na chyby ve filmu. " " * Chyba ve filmu: Ve scéně, kdy je Neytiri (Zoe Saldana) sestřelena na svém létacím drakovi vrtulníkem, upadne na zem a běží ke svému drakovi bez luku v ruce. Hned v dalším záběru však luk v ruce má. ( napsal - Kroup4) Moje vysvětlení : chybu nehledejte , páč tam žádná není. Je jasně vidět že ve scéně kdy se Neytiri otočí k létajícímu drakovi a běží k němu , tak luk zvedne ze země. " " * Chyba ve filmu, SPOILER!: V závěru filmu, kdy lid kmene Na´vi vyprovází lidi k raketě, která je má odvést na Zem, je možné zahlédnout i Grace (Sigourney Weaver), která však již má být mrtvá. (napsal - Kroup4) Moje vysvětlení : tuto scénuj sem zkoumal detailně cca 15x i s pomocí " krokovacího programu " který jednotlivé záběry rozkouskuje do samostatných obrázků , ale Grace jsem tam nenašel ani v jednom záběru ( je možné že se mýlím , ale já ji tam nikde nevyděl )

Hannah Montana (2009)

Stejně jako seriál - odpad. Ta 1 hvězdička je za jednu písničku co se mi líbila ( to jsem ale nevěděl že ji zpívá tadle ochechule ) Dřevo co neumí hrát a ještě se snaží přesvědčit ostatní o tom že je to " správná " holka co se umí přiznat k chybám - brrr. ( bohužel jsem byl nucen shlédnout tento kousek v kině , kam sem byl vyslán jako doprovod synovce a sestřenice - peklo existuje i v ČR )

Hannah Montana (2006) (seriál) odpad!

To co poslední dobou produkuje DISNEY studio , se může směle označit za odpad. Seriál Hannah Montana , je odpad tak odpadovitej že větší odpad už snad může vyprodukovat jen společnost ASYLUM. Nejenom že stupidita hlavní hrdinky je donebe volající , ale i celý scénář má trhliny větší než potopily Titanik. Nechápu mentalitu lidí co tohle dokážou vyprodukovat a ještě tvrdit že je to super seriál. Disney studio , totálně pohřbilo ikonu dětské zábavy a Mickey Mouse splečně z Waltem Disnym , se musí v hrobě obracet. Navíc jsem si všiml že logo společnosti ( ikona zámku s obloukem a třpitivou hvězdou ) se oběvuje čím dál víc u akčních filmů , thrilerů , dramat a dalších filmů , které mají většinou společný jmenovatel. Hrozný scénář , mizerné herce a idotské dialogy. Kde jsou ty staré krásné pohádky typu Popelka , Lví král , 7 trpaslíků ? Hannah Montana je odpad a Disney studio začíná být taky.