Pravdivé lži (1994)

A mě se to líbilo. Zajímavý je nápad zalít atomovku do betonu , aby nešla deaktivovat - to se musí ocenit. Arnoldovy to sekne , Curtis je překrásně maminkovsky nezáživná a tatík pak jen kouká co má doma za dračici. Zasloužené 4* ( a komu se to nelíbí , tak ať na ty filmy nekouká zas tak kriticky - filmy nás mají i bavit a né jen přinášet morální hodnoty )

Kobra 11 (1996) (seriál)

Ze začátku ( před 178 lety ) to byl seriál který měl všechno co chce divák mít. Všechno se rozbíjelo , byla tam akce za akcí , bylo to nový a nebylo to vůbec nic kopírujícího. Postupem času se začaly měnit hlavní postavy - poté co umřel ANDRÉ , jsem se přestal dívat na každou epizodu a viděl sem tak každou 3 , 5 a pak jsem se přestal dívat úplně. Děj každé epizody je totiž stejný. Na začátku se rozbije pár aut , začne vyšetřování ( občas se dozvíme i něco o dětech , plínkách , a jiné zajímavé informace ) začne podezírání ( většinou se někdo do někoho zamiluje ) a končí to tím že se rozbije o 30% víc aut než na začátku dílu. Postupem času se to stávalo moc stereotipní a už to nebavilo jako prvních pár sérií. Přesto uděluju 3* protože i po těch letech se rád podívám znovu. SIMČA už by měl jít do penze , protože mu ta role už moc nesedí.

Avengers (2012)

Na EVENDŽRY jsem se těšil už od doby , kdy natočily prvního Iron mena. A světe div se ono to vyšlo. Sice už začínám mít docela chaos v tom kdo vlastně hraje / hrál / bude hrát Hulka , ale to se časem též vychytá. Trochu mě mrzí , že celý začátek je takový nějaký podivně divný a trochu se táhne. Prostředek a konec mi to však bohatě vynahradil. WOW chci hned druhý díl. Zasloužený 4* ( 5 nedám kvůli tomu utrápenému začátku ) A docela se těším na samostatný film NICK FURRY.

Stalo se (2008)

Napřed jsem čekal že něco bude. Když už to bylo , tak jsem čekal co to teda mnělo být. Potom jsem čekal aspoň na nějakou vysvětlující rovinu. Při všem tom čekání jsem zjistil že mě to nebaví. 2* za tu úplně " hustou " atmosféru. ( scéna na konci filmu mi úplně unikla , takže ani nevím proč to ty stromy přestaly vypuštět )

Black Books (2000) (seriál)

Perfektní seriál. Bill Bailey , je nedoceněný frajer a hrát může v čemkoliv a pokaždé bude perfektní. Zasloužené 4* Na seriál z knihovního prostředí o kterém by každý čekal že bude blbej až hrůza , se povedl dokonale vyvrátit veškeré řeči o tom že seriál musí být takový a takový jinak nebude fungovat.

Jak ukrást Dagmaru (2001)

Co se dá napsat o něčem co je divný už jen svým námětem ? Nikdy nenatočíme Bond film , v českých poměrech. Nemám tušení jestli naše malá zemička má nějaké svoje špiony a nebo tajné agenty , ale jestli vypadají takhle , tak se nedivím že máme věčně nějaký problémy. Divnej film z nesympatickýma hercema a divným vším ostatním. A nezachrání to ani celkem pěkná tvářička dívčí hrdinky - bohužel.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Napřed nám nabídly Erica Banu , potom nám nabídly Edwarda Nortona a nakonec Marka Ruffala. Začíná v tom být zmatek. Marvel chtěl zapojit všechny herce co hrají ve svých samostatných filmech do celkového Avengers celku. Hulk ( Eric Bana ) stál za starou bačkoru. Neuvěřitelný Hulk s Edwardem Nortonem se povedl o hodně líp a funguje i v celku ve spojení s Avengers ( potitulková scéna ) Je mnohem záživnější a má lepší spád a akci. Bohužel si zase budu muset zvyknout na to že Hulka bude hrát někdo jinej a natočí se o něm úplně nový film ( aby Mark Ruffalo zapdl do vesmíru Marvell ) Tenhle Hulk už začíná rúst svým stvořitelům přes hůlavu a začíná být dost chaoticky servírován. EDWARD NORTON mi sedí malinko víc než Ruffalo.

Jak vycvičit draka (2010)

Jeden z nejlepších animáků , co mám tu čest mít ve filmotéce. Perfektí příběh nečekejte , perfektní akci taky ne. Tohle je přesně ten styl animované tvorby co se my líbí. Nenásilný , krásné lokality ( severně od beznaděje ) a dokonale vypracované detaily. Nádherná práce. Nejde o příběh , ten není nijak světobornej , ale jde o ten dračí aspekt , který je mi sympatyčtější než cokoliv jiného v téhle sféře příběhů ( myslím animovaných ) 5* a nestydím se za to že ve svém věku koukám na animované pohádky - no a co. Ta 5 hvězda je za to že to konečně umí i někdo jinej než jen PIXAR ( a že ti uměj to nejlepší , není potřeba dodávat )

Monstrum (2008)

Strašně velký BOOM roztřepaných kamer , zaostřování jakoby na cíl , pohyby kamerou jako by jste se dívaly nečíma očima - to všechno mě ve filmech sere až hrůza. Já nechi čučet na rozostřený záběr nějakýho tupouna , který v tom nejzajímavjším skloní kameru ( kterou jako teda něco točí ) a utíká pryč a vy vydíte akorát chodník , ruku , chodník , další běžce , zeď , chodník , 5 zabliknutí ( jako když dochází baterka ) chodník , levé ucho nějakýho chlápka co leží na chodníku , chodník , zeď. Já chci vidět všechno pěkně naservírovaný na stříbrným podnose - proto jdu do kina , proto zaplatím a nestahuju kinoripy z pochybných stránek. A co dostanu ? Videodeníček z dovolené , kde se " něco " děje a vy nemáte tušení co. Pak je sice pěknej záběr přímo na potvoru co vám zrovna žere kamaráda , ale to nějak nestačí. Snad se režiséři chytnou za rypáky a začnou zase točit krásné statické širokoúhlé záběry , ve kterých si můžu vychutnat akci pěkne na velkém formátu - a nemusím přemýšlet nad tím co se kde děje a jestli se vůbec něco děje nebo jen hrdina utíká na záchod a zapoměl vypnou kameru. Film dobrej a za jiných okolností ( hlavně kamerově ) bych dal 3* Takhle mě akorát sere že jsem viděl prd a ještě ve tmě a proto dávám 2*

Volejte Novu (2003) (pořad)

Ještě za ŽELEZNÉHO se dalo říct že je to o volání a dotazech. Teď je to 25 minutová reklama na pořady TV Nova. Jsem znechucen ( nejlepší jsou dotazy, které se neustále opakují a kde se opětovně nějaká fanynka stupidyty zvané ULICE zeptá jak se jmenuje tamten a tendle a kolik má seriál dílů - a to je prakticky v každém vysílání )