Přednosta (2003)

Malý veľký film v ktorom sa skrýva ľudskosť a " obyčajné " ľudské bytie...kto môže povedať o sebe,že " malý " alebo kto je " veľký ".....vynikajúci Peter Dinklage.

Anděl strážný (2004) (TV film)

Charizma nemého Gigota je omnoho väčšia ako keby kričal, reval na plné hrdlo...chválim s akým citom William Macy pojal svoju rolu..

Pád do ticha (2003)

Skutočný triumf ľudskej vôli o prežitie.

Miliardy (2016) (seriál)

Skutočne dokonalá ukážka konverzačnej drámy kde sa toho udeje v kancelárii viacej ako v GoT za celú jednu sériu. Po sebe idú dve armády na čele ktorých, stoja dva super mozgy a ani jeden to nemieni vzdať. Giamatti a Lewis vynikajúca voľba a som zvedavý kam seriál tvorcovia dovedú. 1. séria 100 %. 2. séria hlavne dve posledné časti jednoznačne vrchol seriálu ! 100 %. 3. séria začína krotko...pokračuje ticho a nenápadne..skoro by človek usínal...posledná časť ale nie je brutal...to je priam MASAKER ktorý rozseká všetky tri série komplet za 20 minút !!! taká zmena a také kombo premety nastali,že idem na balkón aby som na ulici videl prichádzať štvrtú sériu ktorá bude musieť SAKRA KURVA toho veľa vysvetliť :))) paráda..teším sa...seriál seriálov ! 4.séria žiaľ zaznamenal som úpadok a miestami až výpadok vecí ktoré máme na tomto seriály radi...nebolo to zlé ani nejaký výrazný odklon ale seriál sa začína opakovať a poznať aj úpadok napätia a nepredvídateľnosti.

Jméno růže (1986)

Je to filmová adaptácia knihy, teda automatický sa musí film porovnávať s knihou. Kniha je tisíce kilometrov pred filmom, ale film má svoje neopakovateľné čaro aj keď je to v podstate " len dobrá detektívka "

Neutečeš (2014)

Prázdny svet je veľmi desivé miesto, táto krajina nikoho je ako stvorená byť kulisou pre znepokojivý horor o niečom čo sa prenáša pohlavným stykom. Silné tri hviezdičky.

Pohádky pro Emu (2016)

Silný scenár a priam dokonalý Ondrej, to nemohlo dopadnúť ináč ako filmovou udalosťou. Aj malé štáty majú potenciál ...však príbeh je prvoradý....

Den dobytí Bastily (2016)

Načo strácať čas...vydržal som 52 minút. Tron to napísal lepšie.

Pasažéři (2016)

Dobré...dobré to bolo...musím uznať,že to malo niečo do seba a rozhodne som strávil fajn dve hodiny. Efekty nemajú chybu, super detailne až maniakálne prepracovaný interiér zaujímavej lodi. Pomerne slušný námet. Ale katastrofálne nevyužitý materiál....dalo by sa z toho vytlačiť látky na poriadne zaujímavý seriál. Viem ti predstaviť poriadne hardcore dej. Takto to bol tuctový love story v pestrofarebnom prostredí. Zaujímavý barman. Umelá postava Laurence Fishbourne ( deus ex machina ? ) a koniec ktorý viacej skryl. Film je najlepší na začiatku keď je na lodi len jedna postava. Určite ale treba filmu dať šancu. Pri 50 % rýchlosti svetla výlety na lane mimo kozmickej lode ? :D

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Zase klasika....do cca 50 minút sa pripravte na poriadne nabitú atmosféru pri ktorej nejedzte, nevšímajte si podozrivé zvuky v byte / dome / kdekoľvek...zhruba v polovici ale príde syndróm druhej polovici a ...autorom dôjde dych...atmosféra sa vytratí..žiaľ odoberie sa preč aj logické myslenie ( logika padá skoro na celej čiare ). Záver povinne v akčnom besniacom duchu aby ste....aby som nekrivdil tak námet a spracovanie je na jednotku...tá stará rodinná márnica je teda ale miesto..sála z nej to pravé chladné ale kvalitné spracovanie miesta kde na stole končia ľudia. Otec a syn ktorí sa raz večer podujmú na pitvu neznámej ženy sú sympatické zohraté duo ktorému to proste veríte. Ako už písal POMO... "herecký výkon " Olwen Catherine Kelly je skoro niečo ako " rekvizita " ale...ten pohľad....mimochodom spomínal som..nejedzte !