Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Dobrodružný
  • Fantasy

Recenze (10)

plakát

Hobit: Neočekávaná cesta (2012) 

Pro pana Civala: Neuniklo Vám, že se celý Bilbův příběh odehrává mnoho let před Vámi zmiňovanou trilogií LOTR? Z tohoto důvodu bylo ono představování všeho možného tak rozsáhlé, neboť šlo o jakési první setkání s celým světem Středozemě atp.; protože když byste chtěl někdy v budoucnu sledovat celou hobití pouť od samého začátku, budete muset začít od konce, a to právě Hobitem I,II,III a teprve poté navážete LOTRem I,II,III. Jinak, mně osobně tento snímek nadchl, ačkoliv animace trpaslíků mi zezačátku přišla jakási umělá a český dabing je rovněž zvláštní, ale to není žádná novinka.

plakát

Pohádky na dobrou noc (2008) 

:D Vím, že to v celkovém dojmu působí jako děsná hovadina, ale mně se to líbilo. Děti si vytváří vlastní pohádky, jejichž děj se posléze promítne do reálného života jejich strýčka. Jejich úžasně praštěné morče s příznačným jménem Bulva mne mnohokrát rozesmálo a Russedll Brand v roli kámoše mimo mísu mne také velmi pobavil. Ano, tento film může působit jako kravina, ale když nad ním nebudete moc přemýšlet a sednete si k němu jako k oddechovce, tak se i pobavíte. :D

plakát

Zkus mě rozesmát (2011) 

A.Sandler v jedné ze svých typických rolí vtipného, avšak místy "vesanského", chlápka, kterému, když se nějaká slečna zalíbí, chová se k ní jako gentleman, což mu připisuji k dobru, na rozdíl od většiny holywoodských "lamačů srdcí". Když mám porovnat jeho dvě "obdivovatelky", tak J.Anniston vítězí na plné čáře, neboť napříč svému věku má mnohem větší charisma a její celková osobnost je o hodně sympatičtější a přirozenější, než u mladé B.Decker, která celou dobu působí tak nějak pubertálně, ačkoliv by jí mělo být nějakých 25let.

plakát

Moje krásná učitelka (2011) 

Jak bych to shrnula v pár bodech... 1. Frustrovaná J.Roberts očividně "miluje" svou profesi určitelky a "povzbuzuje" své studenty v dalším studiu, 2. T.Hanks se vrací do postpubertálních let, neboť získává přátele mezi dvacetiletými studenty, mezi nimiž představuje R.Malek třídního baviče a šaška (mimochodem, kdyby nebylo jeho hereckého výkonu, asi bych tento film po necelé hodině vypnula), 3. J.Roberts si neuvědomuje, že Hanks není "běžným" studentem, takže by si s ním teoreticky užit mohla, namísto toho tropí scény,... a tak bychom mohli pokračovat... Z mého pohledu jde o nesourodý film, který byl dobře podchycen, ale v konečném důsledku nedomyšlen :/ Škoda

plakát

Noc v muzeu 2 (2009) 

Druhý díl jsem sháněla s nadšením asi týden, protože jsem se těšila, až uvidím opět R.Maleka v roli faraona Akhmenraha, a ono nic. Všeho všudy se tam mihl asi na pět minut, takže jsem celou dobu sledovala takřka detektivní etudu s B.Stillerem v hlavní roli a Akhmenrahovým starším bratrem Kahmunrahem (Hank Azaria), jehož mentální úroveň se zasekla v jeho krutém mládí, kdy se rodiče rozhodli předat egyptskou říši do rukou Akhmenraha, jelikož ho shledali vyspělejším, čemuž není co vytknout. Žárlivé výlevy starého Akhmenraha tak málem zničí celý svět. Scénáristé udělali velkou chybu, že do Washingtonu nepřevezli i Akhmenrahovu hrobku, když už se tam dostala jeho všemocná zlatá deska. Setkání s právoplatným faraonem by zřejmě nedoceněnému bratrovi zastřihlo křidélka, ale kdo vi...?

plakát

Rodinná válka (2005) (seriál) 

Pokud někdo očekává více, než tzv. "typickou americkou rodinu", tak bude vystaven zklamání. Avšak tento seriál výborně poslouží ke zkrácení nudných večerů, jak se mu poštěstilo u mne. Zoufalý otec, který by nejraději spáchal sebevraždu, neboť mu jeho tři děti přerůstají přes hlavu, především nejstarší pubertální dcera, která se tahá s nejrůznějšími floutky, a dále prostřední syn, o kterém si všichni myslí, že je gay, čemuž napovídá i jeho nejlepší kamarád Kenny, syn arabské rodiny, žijící v sousedním domě, jehož sexuální orientaci by rozpoznal i slepec, jak se ostatně můžete přesvědčit v jedné z epizod, jeho nejmenší zklamání představuje asi nejmladší syn, který se ovšem narodil jako rozený obchodník a manipulátor a také toho umí patřičně využít, mnohdy spíše zneužít.

plakát

Hostel III (2011) 

U trilogií bývá zpravidla zvykem, že s každým dalším dílem ztrácí původní idea na půvabu, avšak co se týče třetího pokračování Hostelu, troufám si říci, že jde o nejvyvedenější část. První dva se ve své podstatě kopírovaly, ale třetí představuje zcela inovativní ideu pojetí. Vcelku bych to zhodnotila jako spojení Hostelu se Saw. Jelikož zde se už nejedná pouze o vraždění a týrání náhodně vybraných osob na základě jejich národnostních předpokladů, avšak jedná se o obchod spojený s hrou. Hlavní postava unikne ze spárů krvežíznivého "jakože" přítele, který ovšem celá léta touží po jeho snoubence. Pokud očekáváte typický hororový konec, budete překvapeni.

plakát

Méďa (2012) 

Co se stane, když si téměř neviditelný malý chlapec přeje, aby jeho vánoční dárek ožil? Nic, říkáte si? Avšak MacFarlane dokázal nemožné, a to to, že když se nevinný plyšák dostane pod výchovnou ruku celoživotního puberťáka, tak z něj nebude nic jiného než celoživotní puberťák, který se domnívá, že tomu tak bude navždy, avšak lidé na rozdíl od věcí, ve většině případů, mentálně vyspívají, a to se přihodilo o Tedovu nejlepšímu kamarádovi Johnovi, který pod nátlakem své přítelkyně Lori sežene svému chlupatému byt, aby mohl začít žít "DOSPĚLÝ ŽIVOT" s ženou, která nechce mít vedle sebe malého kluka s medvídkem, nýbrž muže na úrovni. Ve zkratce se jedná o roztomilé spojení dětství s dospělým životem, a je poukázáno na fakt, že současná mužská populace do mentálně dozrává mnohem později, než-li tomu bývalo dříve. Komedie se ke konci mění v akční drama, neboť Ted je unesen, během únosu těžce zraněn, avšak jak bylo řečeno, přání dokáží zázraky.

plakát

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012) 

Jaký paradox nastane, když se vlkodlak zamiluje ("vtiskne") do hybridního tvora, kterého měl původně zahubit? Tuto otázku jsem si kladla celou dobu, doufala jsem, že bude vyloučen z vlčího společenství, avšak postupem času se ukázalo, že stále členem je, takže původní tvrzení "Zákon nadevše" ,(nebo co to bylo), se minulo účinkem. Kdyby ve 2.díle nebyl obsazen R.Malek do role upíra se schopností ovládat živly, tak by se asi divák unudil k smrti. Celkově bych druhý díl zhodnotila, že je asi o 80% lepší než předešlý, ale když po dvou hodinách zjistíte, že se téměř nic neudálo, odcházíte z kina s rozporuplnými pocity...

plakát

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011) 

V případě, že jste četli knihu, nemůžete být s výsledným filmovým zpracováním znepokojeni, neboť byl dodržen děj knihy podle S.Meyer. Stěžovat si na to, jaký byl film hrozný, ačkoliv byl dokonale natočen podle knižního podkladu, mi přijde pokrytecké. Pokud máme hodnotit děj, tak se celou dobu v podstatě nic neodehrává, rozjede se pár minut před koncem a pokračuje ve druhé části z roku 2012; ale to také není na škodu. Image upíra svědčí jinak "vyblitým" tvářím R.Pattinsona & K.Stewart, druhé zmíněné především, avšak měli ji vzít ještě k zubnímu specialistovi, aby jí opravil zaječí chrup, toť vše ke komentování prapodivného vzhledu dvou hlavních charakterů.