Medvídek (2007)

Jsem zklamána. Ne tématem nebo příběhem - základ mohl být slibnej, kdyby se zpracoval trochu jinak. Těšila jsem se. Ale: fádnost, táhlost, nuda, nemá to šmrnc. Třetí dávám jen za Ivana Trojana(!), kvůli kterýmu jsem se na to vlastně dívala.

Kancl (2001) (seriál)

Suchej, tvrdej a absurdní humor, trapnost okamžiků, bizarní postavy a mnoho těch chvil, kdy je mi (z nepochopitelných důvodů?) trapně za postavy. Buď anebo. To se mi líbí a moc, protože z toho (z nepochopitelných důvodů?) čiší inteligence, genialita, vychcanost.

Black Books (2000) (seriál)

Pár dílů z těch posledních je trochu vaření z vody a scénáristi si (ze stránky humoru) moc nevidí do pera. To ale nic nemění na tom, že pro mě je to jeden z nejoriginálnějších seriálů s nejoriginálnější partou charakterů postav. Sympatický prostředí knih, suchej a tvrdej humor a (nejen) Bernard udělali svý.

Štvanec (2003)

Ano - naivní, klišovitý, jednoduchý, neoriginální. Ne - nejsem objektivní. A ano - baví mě a líbí se zas a znova, protože je to psychologická a sympatická akce s Beniciem (!).

Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Patos a fujtajblvánočníarodinnáromantika ... Ale je to Shrek (a Perníček a tři slepý myšky a tak). Slabší tři.

Zoolander (2001)

"Cool" parodie na svět módy a mužských modelů, která někomu přijde nevtipně trapná a jinému trefně vtipná. Spousta celebrit, trefný hlášky, trapně trapný grimasy a hlavně David Bowie(!) a song Beat It v "promenádě" pro mě z týhle trapárny činí "cool" podívanou.

Jak jsem se stal psem (2006)

Ano, pro děti. Rodinná komedie. Nic víc, nic méně. Pro dospěláky k smíchu asi z jiných důvodů než pro děti. Já se dívala kvůli Robertovi(!). Upřímně jsem se nasmála (viz pár slov zpět), chytala se za hlavu, ale jeho si užila - pro mě úkol splněn a mladší sestře se líbilo. Po(u)žít jen v případě nouze.

Hra na schovávanou (2005)

Nápad se mi líbí hodně. Zklamal konec, ztráta atmosféry, účast De Nira (kdyby tam nehrál ... filmovej tahák ... to kvůli němu). Označení "horor" je tady více než úsměvný. Mohl to být obstojnej (psychologickej) thriller. Ale není. Pro mě zklamání. Potěšila počáteční atmosféra, Dakota a koukání se na De Nira.